Das Boot (Německo)
« další názvy »
NSR NSR
Západní Německo Západní Německo
149 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Válečný, Adaptace knižní, Epický, Retro
Motto: Odvrácená strana boje o Atlantik.

Obsah

:
Válečný film o mladých mužích, často ještě chlapcích hladových po dobrodružství, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. více »« méně

Režie

:
Wolfgang Petersen

Scénář

:
Lothar G. Buchheim Wolfgang Petersen

Herci

:
Jürgen Prochnow Herbert Grönemeyer Klaus Wennemann Hubertus Bengsch Martin Semmelrogge ...
Premiéra: 13. 5. 1993
DVD: 30. 8. 2004
Jste na stránce filmu Ponorka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Ponorka myslíte! K 22. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27762 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  14. 12. 2015
  Sheldon (15979 bodů)

  Rozpočet 25 milionů marek byl Petersenovi přidělen bavorskou televizí na televizní seriál, ale počítalo se pochopitelně i s tím, že přiměřeně sestříhaná verze půjde do kin. Příběh projektu Ponorka je o posádce německé válečné ponorky U 96, která během druhé světové války plní řadu dramatických misí. Po řadě týdnů klaustrofobické atmosféry dostanou námořníci rozkaz proplout Gibraltarem do Středozemního moře. Operace se však fatálně nepodaří a zásadně poškozená loď klesá do temné hlubiny. Po neuvěřitelných strastech se pak odvážným mužům podaří doplout do zdánlivě bezpečného přístavu v La Rochelle, kde však přijde osudový zlom v podobě kobercového náletu.

  Ponorka byla obrovským projektem. Petersen měl k dispozici scénář od autora úspěšné knihy Lothara Günthera Buchheima a velkorysý rozpočet. Buchheim využil právo veta a zabránil hollywoodské produkci natočit tradiční spektákl, i když se na projektu podílelo i tradiční hollywoodské studio Columbia. Hlavně však prosadil na režijní sesli Němce. Netušil, že mořský ďas Petersen mu natáčení parádně osladí. Dokonce natolik, že se autor distancoval od výsledného filmu a Petersen se tak stal jediným autorem tohoto velkolepého projektu.

 • 100%
  0
  0
  19. 7. 2016
  lamps (14750 bodů)

  Světe div se, ale jedna z nejlepších protiválečných demonstrací vznikla v Německu, odehrála se výhradně pod mořskou hladinou a velel jí charismatický ďábel Jurgen Prochnow, který postupně prošedivěl a nechal se zlákat nabídkami i od führera Uwe Bolla. Wolfgang Petersen kormidluje svou životní pouť jako velezkušený mazák a odporným zápachem války a utrpení dáví diváka možná s trochu kolísající, ale po celých 200 minut znatelnou a obdivuhodnou intenzitou. V prvních dvou třetinách jsme podrobně obeznámeni s charaktery hlavních hrdinů a s jejich nicotným, víceméně nechtěným válečným podílem, abychom si v závěru mohli ohryzávat nehty a držet těm zoufalým náckům palce takovým způsobem, že se nám na nich udělají modřiny. Nezbývá než hluboce smeknout před výtečnou klaustrofobickou výpravou, chytrým scénářem s jasným poselstvím a heroickým projevem všech herců, jejichž zarostlé a vyděšené obličeje mluví v podstatě za vše. "Vraťte mi mou svobodu".

 • 100%
  0
  0
  16. 7. 2015
  Pas (6208 bodů)

  Mistrovské dílo
  Das Boot.Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob a dozajista nejlepší ponorkářská věc, kterou kdy nosilo stříbrné plátno. Petersen mistrovsky přenáší emoce na diváka – stísněnost, strach, paniku. Nejedná se o žádnou glorifikaci nacistického ponorkového loďstva, nýbrž o deziluzivní pohled pod hladinu války. K sugestivitě přispívají jak herecké výkony, tak závěr filmu, který se na míle vzdaluje patetickým finále spousty válečných snímků.

 • 95%
  1
  0
  24. 5. 2015
  p.a.douch (5221 bodů)

  Předkrm k výbornému seriálu z roku 1985. Perfektní film podle stejnojmenné výborné knihy Lothara-Güntera Buchheima. Ten pán věděl o čem píše, protože na ponorkách doopravdy sloužil a Petersen mu se scénářem perfektně pomohl. Válka byla hnusná a to tenhle film ukazuje. A na ponorkách to musel být obzvlášť úžasný zážitek.

 • 90%
  1
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Výborný válečný film pod hladinou v 2.světové válce.Film o lidech ve válce - prostředí a ZVUK je dokonalost !

 • 75%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2970 bodů)

  Život Němců uzavřených v ponorce bylo průměrné sledování průměrného filmu, které se vydařilo.

 • 90%
  1
  0
  6. 5. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Výborný válečný film, který byl vytvořen zajímavým způsobem, velká úcta patří Bavaria Filmu, který stojí za tímto filmem a to díky vytvořením kulis 1 ku 1, v nichž bylo jen tak tak místo na pohyb herců a štábu, dále za postavení modelu ponorky, která byla použita na natáčení záběrů, na nichž se ponorka pohybuje.

  • Kamera, zvuk a světlo
  • Příběh a scénář
  • Hudba
  79 ? ?
  jak hlasovat?
  • InJo 75%
  • xjane 95%
  • Renfield 80%
  • dav.bal 80%
  • Riverdon 100%
  • Futureman 100%
  • Kim6 100%
  • radek svadla 80%
  • tomas-bouzek 100%
  • Michael Jackson 5%
  všechna hodnocení (66)