Dracula Untold (USA)
USA USA
92 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Fantasy, Horor, Válečný
Motto: Zrození monstra

Obsah

:
Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. více »« méně

Režie

:
Gary Shore

Scénář

:
Matt Sazama Burk Sharpless Bram Stoker

Herci

:
Luke Evans Sarah Gadon Dominic Cooper Art Parkinson Charles Dance ...
Premiéra: 16. 10. 2014
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Drákula: Neznámá legenda. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Drákula: Neznámá legenda myslíte! K 1. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26642 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  4. 8. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Pěkně vizuálně natočené. Jen to mohlo být trochu krvavější.

  • efektní vizuál
  • 60%
   0
   0
   20. 11. 2014
   Standa. (6160 bodů)

   Těšil jsem se na film, který konečně vylíčí Vlada jako válečníka a ne tak, jak ho zná většina lidí z dnešních přehnaných příběhů o Drákulovi. Hlavní postava sice byla víc Vlad, než Drákula, ale to bylo asi tak všechno co se mi líbilo, jinak celkový film nebyl moc povedený. Na mě tam bylo až moc keců a málo akce. Možná by tomu prospěl drsnější rating, protože tohle byl docela čajíček.

    • Absence krve.
   • 65%
    0
    0
    8. 12. 2015
    rkotvald (3128 bodů)

    Velmi dobrý námět a myšlenka odvyprávět Drákulův origin bohužel dost naráží na tvůrce s malými koulemi, kteří se neodvážili film nařezat trochu hororovější atmosférou. Když přijmu jejich základní premisu, totiž že Drákula byl původně čestný Mirek Dušín a milující sympaťák (nevinné lidi vlastně narážel na kůly proto, aby zachránil mnoho dalších v okolí :-), který se stal tím, čím se stal ze zoufalství a pod tíhou okolností, tak bych očekával především nějaký hlubší pohled na jeho přechod k temné straně síly a pozvolný duševní úpadek v důsledku sílícího upírství, což se zde bohužel nekonalo. Vláďa zůstal sympaťákem až do konce a po krvi žíznící monstrum se z něj pravděpodobně stane až v dalším díle, který nevznikne. Je to celkem škoda, poněvadž rozehrané to nebylo vůbec špatně. Takhle ovšem alternativní Drákula zůstává vězet někde na půli cesty a zcela neuspokojí nikoho.

   • 60%
    0
    0
    21. 3. 2016
    Ombak_Penari (2755 bodů)

    Žádná bomba, ale relativně snesitelná jednohubka. Na budování nějakého hororového universa ale dost slabý start. Dracula se stále ještě nedočkal svého důstojného filmového zpracování, ačkoliv si ho bere do huby kde kdo...

   • 95%
    0
    0
    27. 11. 2014
    Larrysbride (2069 bodů)

    Po několika velice znepokojivých recenzích jsem od snímku raději nic neočekávala a víceméně se připravovala na zklamání. Jaké však překvapení mě čekalo, když jsem v kině sledovala film, který mne vtáhnul do děje již od první minuty a nenechal vydechnout až po konečné titulky. Jestli mi u většiny současných snímků vadí předlouhá stopáž, zde bych si naopak nějakých dalších 20 - 30 minut dala s radostí! Samozřejmě i Dracula Untold má své mouchy a především při první přeměně titulního hrdiny v komando netopýrů jsem se zcela upřímně zasmála, ale jednoduše nemohu hodnotit jinak, než 95%! P. S.: Už se samozřejmě "těším" na řeči "znalců", který budou konstatovat, že Vlad přeci nebyl vládcem Transylvánie, nýbrž Valašska, že přezdívku "Napichovač" dostal až po smrti, že Mehmeda II. nikdy neporazil... Vždyť je to film! (Viděno: IMAX 2D)

   • 50%
    0
    0
    19. 10. 2014
    marie-kolarova (2040 bodů)

    Značně rozpolcený příběh. Je zde pár okamžiků, které mají potenciál, ale obvykle končí v prapodivné rozplizlosti. Drama spočívá ve volbě prostředků, je možné se spojit s temnou silou, aby bylo dosaženo dobra? A kolik je možné v takovém případě obětovat? Nahozená témata však nejsou nijak rozpracovaná, ale naopak se míchají se scénami, kde je všechno jedno. Upírské běsnění v tureckých řadách je pak na úrovni méně než průměrného béčka.

   • 50%
    0
    0
    6. 3. 2015
    Teresie (1104 bodů)

    Moc jsem od filmu nečekala, takže jsem vlastně spokojená. Drákula byl jak se patří sexy.

    • závěrečná scéna
    • 75%
     0
     0
     26. 11. 2014
     Melody Harkness (1032 bodů)

     Z počátku jsem byla velmi skeptická k výběru hlavního představitele, ale po shlédnutí filmu beru veškeré své kecy zpět. Luke Evans se role Draculy zhostil skvěle. Jsem zvědavá na druhý díl. Protože Charles Dance jako jeho stvořitel bude velmi zajímavý.
     Pojetí ve stylu "Dracula není první upír" se mi docela líbil. Trošku méně už likvidace stoupenců sluncem. A to, že se "Renfíld" objevil sám a sám se k němu připoutal? Nu, to je taky zvláštní.
     O trikové stránce moc mluvit nemůžu, verze ve které jsem film viděla nebyla dostatečně kvalitní.

    • 70%
     0
     0
     21. 12. 2014
     Rapaport (1016 bodů)

     Od filmu jsem moc nečekal, ale příjemně mě překvapil. Zajímavá verze příběhu, ale rozhodně ne špatná.

    • 90%
     0
     0
     25. 10. 2014
     Medúska (946 bodů)

     Z mé strany spokojenost. Z kina jsem odcházela nadšená. Hrdinný Drákula kterého si divák prostě zamiluje.

    • 65%
     0
     0
     29. 1. 2015
     dis (461 bodů)

     Nebylo tak zlé, jak jsem čekal. Velmi slušná historická fantasy - osvěžující proti takovým Sedmým synům a Čarodějovým učňům, a otravným reminiscencím na antiku obzvlášť. Ale škodí televizní look, evidentní nedostatek peněz na kompars, výpravu a o něco lepší triky - i když úroveň, co předvedli v tomhle Drákulovi, by ještě docela šla. Další z filmů, kde se výborné momenty perou s těmi béčkově nevalnými. Chválím stylový vizuál,vhodně zvoleného představitele titulní postavy, skvělé, až geniální nápady - od krve odlétající z čepele přes podobu praotce upírů, nenový, ale zatím ještě neotřelý nápad s krví umírajícího, motiv sebeobětování až po trik se stříbrnými mincemi z daní. Peori tomu nedomyšlenosti, drobnosti, které celé výjevy shazují - za všechno setkání Vlada s Turky, kterým má odevzdat syna: jako by se sešli kmotři z dvou vesnic a ne velmoži. Historicky to kulhalo na tři nohy, ale fakt: fantasy dobrá. Jenom tak nějak - "komorní".

    • 35%
     0
     0
     26. 3. 2015
     kurcova-simona (419 bodů)

     Spektákl o Drákulovi mne donutil na chvíli přestat přemýšlet nad nejzásadnější otázkou života, vesmíru a vůbec, neboť můj mozek se škvařil při jiné všetečné a zásadní otázce: PROČ. Proč takovýto nepodarek vůbec vznikl? Útrpně se usmívám, vím totiž, že tím největším důvodem jsou státnické portréty na zelených papírcích amerického oběživa. A vlastně to chvilku dávalo i smysl. Asi tak do momentu, než skončil vnadící dvouminutový úvod. MOHL z toho vzniknout dobrý, napínavý a zábavný film. Ale takhle jsem rád, že jsem raději zůstal doma a upřel producentům mých devět dolarů. Dracula untold totiž nevypadá na 70 000 000 dolarů, nevypadá že za psacím strojem seděl scénárista (nebo aspoň člověk s mozkem), nevypadá ani že na režijní sesli seděl režisér. Každá z těchto okolností mohla pomoci, ostatně historických fantasy je trvalý deficit, ale než tohle, tak raději nic. Jediná dvě pozitiva jsou charisma Luka Evanse a Charles Dance. Výprava působí jako epizoda televizního seriálu české provenience, triky samy o sobě nevypadají zle (to je nejspíš to jediné, co lákalo lidi do kin), ale jejich zasazení do filmu tahá za oči, scénář je plný klišé (např. úporné zírání do tmy následované lekačkou), logickými chybami (kudy se dostali turci do kláštera? odkud Mehmed ví o Drákulově slabině ve stříbře?), a objeví se dokonce i takový špek, jako je pochod oslepené armády. Mám chuť obětovat kozu jako poděkování bohům, že je to tak krátké. Vzhledem k ucházejícím výdělkům vznikne pokračování, ale pokud první ohlasy nebudou NADŠENÉ, tak já u toho nebudu.

    • 95%
     1
     0
     25. 10. 2014
     Alienka2014 (362 bodů)

     Za mě ABSOLUTNĚ NEJLEPŠÍ film roku 2014! :) Tématiku s Drákulou obecně baštim a když jsme s mojí drahou polovičkou vyrazili do kina, trošku jsem se obávala, zda nepůjde jen o další upírský brak, a nešlo! :) Film má od začátku spád, diváka nenechá ani chvilku v klidu a to ne jen díky parádnímu zpracování (skvělé efekty) a bojovým scénám, ale zejména díky úžasnému hlavnímu hrdinovi v podobě Luka Evanse, kterému byla role Drakuly přímo šitá na míru. Film nepopírá fakta o skutečném Drákulovi, pouze rozvíjí naši fantazii, co se mohlo stát, kdyby..... a podle mě celý příběh opravdu zafungoval. Z kina jsme odcházeli po dlouhé době nadšeni (já přímo v rauši :D).

     P.S. Doufám, že bude dvojka! ;)

     • délka filmu (tak akorát, žádná hluchá místa jen akce, akce, akce)
     • jednoduchý příběh, který byl ale vymazlen do krásy :)
     • Luke Evans jako Drákula je prostě perfektní!
     • film je místy napínavý, dechberoucí, vtipný i dojemný...prostě je tam vše :)
     • asi při natáčení zařvalo hodně netopírů :D
    • 0
     0
     3. 11. 2014
     cirkusačka (325 bodů)

     čekala jsem od filmu víc..přišel mi krátký, ne moc zajimavý a čekala jsem i více efektů...

    • 60%
     0
     0
     10. 4. 2015
     mkubalikova (313 bodů)

     Nezávadná popcornová zábava. Oproti jiný upírským filmům jeden upgrade: letová transformace jak u smrtijedů.

    • 70%
     0
     0
     31. 10. 2014
     daisyna (279 bodů)

     překvapující film tohoto roku, neco noveho ano, ale ze bych byla uplne nadsena to se rict neda

    • 45%
     0
     0
     19. 2. 2015
     taliz (257 bodů)

     Čekal jsem víc. Za ty peníze to mohlo byt lepší

    • 95%
     0
     0
     11. 8. 2015
     SoulMan (234 bodů)

     Trošku jinak pojatá legenda o Drákulovi. V době kdy je Evropa zmítána vniřními spory, nemocemi a chudobou si Osmanská říše dělá nárok na dobytí celého světa(tehdy známého). Ve vídni se bojí blížících se tureckých hord. Osmani chtějí po Vladovi(vládci Transylvánie) tisíc chlapců a jeho vlastního syna na tažení proti Evropě. Vlado cítí beznaděj a chce uposlechnout, ale z lásky ke své ženě odmítne s mečem v ruce a putuje do prokleté hory, kde potkává upíra a sám příjme jeho prokletí, aby uchránil svůj lid......Ubrání svůj lid před smrtí a otroctvím? :D

    • 75%
     0
     0
     13. 4. 2016
     sephastto (207 bodů)

     NA tenhle film jsem se těšil.Trailer vypadal zajímavě a byl jsem zvědavý jak naloží s možností odvyprávět příběh jinak. Výsledek byl tak půl na půl. Zbytečně moc se jde psychologickým směrem. V tomhle případě bych uvítal víc něco na způsob gladiátora než epické bytvy ala pán prstenů. Vlado měl být drsňák, který dělá z vojáků cáry a ne polobůh :)

    • 60%
     0
     0
     13. 3. 2015
     zoouška (202 bodů)

     Od filmu jsme čekali rozhodně víc, sice se nedá nic upřít efektům a hereckému obsazení, ale příběh se mohl trochu více rozvinout a film být i delší

    • 70%
     0
     0
     22. 10. 2014
     katush (160 bodů)

     Já si nemůžu na nic stěžovat. Divák jde možná do kina s tím, že uvidí zase jednu z variant klasického Drákuly. Mě to naopak překvapilo - tohle tu jěště nebylo! Na herce byl příjemný pohled. Vlad je dobře vybráný z řad herců - a to neříkám jen proto, že jsem se orosila, když se svlíkal do půl těla. Možná jen jeho choť mohla být víc maďarská. Ale koukat se na ně dalo. Když se poprvé na scéně objevil vampír, jako odporné monstrum, čekala jsem, že na mě vybafne Darth Vader. Funěl totiž uplně stejně. No co, ten mě zklamal. Maska podivná, prostě takový týpek, co dlouho neviděl slunce. Teda až na ten jeho jazyk. Ten byl z něj nejděsivější. Co mě ale dostalo, tak byla krajina. Občas jsem si říkala, jestli nakoukám na Pána prstenů. Trochu i kostýmy mi ho připomínaly. Další věc, která mě na filmu bavila, byly efekty. Třeba ten úvod byl dobře zpracovaný a pak to, když se v odlesku meče odehrává bitva - moc pěkný! Když už jsem u těch bitev, tak to mi přišlo kapánek přitažený za vlasy. Měl sice sílu sta můžů, ale že by musel vytřískat celou armádu? Kouzelný bylo to, když získal svoji moc. To jsem zase rázem byla u naivní Belly a celého Stmívání. Ale bylo to roztomilé. Možná i Predátora bych v tom viděla. To asi ta termovize. No a poslední, co mě překvapilo, byl skok do současnosti. Fakt jsem to nečekala... Když se nad tím zamyslím, tak mi film připomínal hromadu filmů jiných. Ale nezlobím se. Dneska je asi těžké něčím překvapit.

    • 60%
     0
     0
     30. 1. 2015
     AdrianneCJessup (48 bodů)

     Tak od tohoto filmu jsem čekala hodně, možná až moc. A právě proto jsem z kina odcházela zklamaná. Luke Evanse mám ráda od Tamary Drewe a čekala jsem, že tady se vytáhne podobně jako v Hobitovi. Jestli se ale filmu nedá něco upřít je to temnota a zbytečně nenatahovaný děj.

    • 75%
     0
     0
     20. 1. 2015
     x.lucik.x (40 bodů)

     Jak začít. Film se mi líbil, ALE...bylo tam pár opravdu divných momentů, které mi tam neseděly a taky ten konec mi přišel skutečně podivný. Hned mi to připomělo SAW =D vizuelní zpracováníí se mi líbilo, ale znovu bych na to do kina už nešla - celkově mi to jednou stačilo.

    • 65%
     0
     0
     1. 11. 2014
     kinosvet (24 bodů)

     • Kdo má rád filmy o Drakulovi, bude jistě spokojen :-)
     73 54 ?
     jak hlasovat?
     • Sheldon 55%
     • mims 60%
     • Vítek1 85%
     • lenka-fojtova 100%
     • Lukyn123 85%
     • NikiJankovic 75%
     • Futureman 65%
     • nikol-jankovicova 75%
     • squirrelpool 40%
     • Had 55%
     všechna hodnocení (160)

     V žebříčcích uživatelů

     4. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka