300: Rise of an Empire (USA)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Historický, Válečný, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300”, se přesouvá více »« méně

Režie

:
Noam Murro

Scénář

:
Zack Snyder Kurt Johnstad Frank Miller

Herci

:
Lena Headey Eva Green Rodrigo Santoro Sullivan Stapleton Jack O'Connell ...
Premiéra: 6. 3. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu 300: Vzestup říše. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu 300: Vzestup říše myslíte! K 30. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze 300: Vzestup říše


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  No řekl bych,že to bylo o něco horší než Bitva u Thermopyl,ale furt se jedná o kvalitní podívanou ve které se furt něco děje. Jediné co bych vytkl byly ty bitvy na moři,které po chvilce začaly mírně nudit a působily stereotypně. Jinak jsem nadmíru spokojený jak s obsazením,tak s dějem. Klidně bych si dal ještě jedno pokračování.

 • 100%
  0
  0
  5. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Pokračování epické ságy a opět podle komiksu Franka Millera tentokrát pod názvem ´Xerxes´. Vizuální dokonalost, neutuchající válečná vřava tentokrát na hladině oceánu a atmosféra hustá, že by se dala krájet. Když se to však porovná s předchozím snímkem ´300: Bitva u Thermopyl´, jedná se o zcela jiný vizuální obraz. A je to dobře. Nikdo tak nemůže režiséra Noama Murrovu obvinit z vykrádání Zacka Snydera. Ani Noam Murro však nic neponechal náhodě, a zrežíroval akci, nemající do této chvíle obdoby. Využitím CGI efektů se vytvořilo mnoho prostoru na vytvoření scén, které by jinak po technické stránce nebyli možné uskutečnit. Hladina oceánu je prostě hladina oceánu. Snímek svou podstatou opět zavěsil laťku hodně vysoko.

 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2020
  Sheldon (16046 bodů)

  Mě se film 300: Vzestup říše líbil možná ještě o trochu víc, než jednička. Jednička mi přišla hodně přehnaná a tady ten druhý snímek mi přišel trochu zábavnější. Je to ale zřejmě tím, že si trpím na krásnou Vesper, tedy Evu Green, která mě dokáže oslovit zřejmě i v sebevětší ptákovině.

 • 60%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Oproti jedničce je kladen větší důraz na příběh, exteriéry jsou rozmanitější a "červená" akce se chvílemi snaží navodit dojem skutečné bojové strategie, což považuji za dobrý krok narozdíl od jednotvárného sekání a nekonečných slow-motion za dob Snydera (i když zpomalovaček si i zde užijeme až až). Avšak jediné, co v mých očích pozvedá tuhle chladnou, vizuálním bordelem zatíženou přehlídku břišáků a hrdinských frází lehounce nad úroveň jedničky, je hlavy řezající, očima vraždící, tvrdě souložící a při tom všem až nehorázně přitažlivá sexy Eva Green, která obdařila svou roli takovým charismatem, že Leonidas by před ní rychle strčil hlavu do písku. Kvůli ní nejenže přihazuji hvězdičku navíc, ale dokonce prohlašuji druhé 300 za velmi, ale skutečně velmi příjemnou a vzrušující ztrátu času.

 • 75%
  0
  0
  26. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Vizuálně povedené až na nadprůměrné množství krve. Hodně drsné, krvavé a boje kvalitní. Ale toto dílko už není tak výtečné jako předchůdce.

 • 50%
  0
  0
  4. 3. 2014
  Tom Hardy (5309 bodů)

  Nuda, jejíž nezáživnost odráží malé charisma nového hlavního hrdiny. Chápu, že každý nemůže být Gerard Butler, ale problém nové Třístovky je i v tom, že ani na poli akce toho příliš nepředvede. Souboje na vodě se rychle okoukají a samotná akce se zoufale snaží nenápadnost nahnat přehnaným množstvím okatě digitální krve (tenhle přestup od první Třístovky ke stylu seriálového Spartaka nemůže být zbytečnější). Nebýt fantastické Evy Green, která si svou sexy psychopatku dává opravdu lahůdkově, horko těžko by se hledal důvod ke chvále. Nemusí nás trápit, že si Noam Murro vybral Vzestup říše místo páté Smrtonosné pasti. Očividně by nepředvedl o nic lepší výsledek, než John Moore.

  • Eva Green
  • nudná kopie originálu
 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Nezáživný příběh, na jehož pozadí jsou tak krásně nasnímané záběry a tak neuvěřitelně vydařené efekty, že jsem byl skutečně okouzlen. Film mě velmi příjemně překvapil, čekal jsem mnohem více keců a motivačních proslovů a o to méně akce. Naštěstí, to dopadlo tak, že se kecalo přiměřeně a nádherně efektní boje provázely film od jeho počátku až do samého konce. Dokonce jsem poprvé ve svém krátkém životě viděl, jak lodě plují z kopce. A takových nádherných momentů je film plný. Velmi mě okouzlila i celá a jediná smilnící scénka, která byla výborná. Ve většině snímků tyhle scénky téměř přetáčím, ale tady to bylo velmi vkusné až vzrušující. Nebojím se to slovo použít. Zřejmě jsem byl u tohoto snímku spokojenější, než když se válčilo kdesi u Thermopyl. Filmy od sebe dělí cirka 8 let a po stránce efektů je to hodně znát. Bojují zde sedláci, takže svalů pochopitelně ubylo, ale v závěru to kompenzuje asi 5 minutový příchod Sparťanů, kteří pár hodin v posilovně jistě absolvovali, zbytek byl dokreslen. Nevím, co více bych dodal. Snad jen, že snímek doporučuji. Muži budou takřka zaručeně pochrochtávat blahem. Většina žen podstatně méně, ale tak už to chodí.

 • 55%
  0
  0
  23. 8. 2021
  Martrix (2570 bodů)

  Stěžovat si, že je film plný krvavých scén, to by bylo, jako když si Trautenberk stěžoval, že je kyselo moc kyselý. Mnohem víc mě ale děsí pomyšlení, že 300: Vzestup říše budou brát davy teenagerů jako učební pomůcku a v hodinách dějepisu, budou nadšeně vyprávět kantorům o Artemesii. Proč musejí filmaři neustále patlat dohromady 10% faktů s 90% vymyšleností? Proč to není 100% vymyšlenost s králem Tricepsem, důstojníky Benchpressem a Pulloverem? Proč to není třeba o partě kulturistů, kteří vytáhli do boje s asociací pro pearcingované megalomany? Za mě jediné dobro v celém filmu je Eva Green, která se mi líbí čím dál víc. Je trochu škoda, že se v té testosteronové polívce nenašlo víc místa pro Lenu Headey, která má podstatně větší potenciál. Vlastně si myslím, že by postavu Themistoklese zahrála lépe než Stapleton a navíc by mohla být ta zmiňovaná milostná scéna o dost peprnější. Z podstaty žánru, který 300 představuje nemohlo jít o nic jiného, než primitivní zábavu. A v tomto ohledu naplňuje očekávání všech sandálistů vrchovatě. Takže lekci dějepisu sice nedostanete, ale zato můžete strávit pohodovou hodinku a půl, aniž by jste museli týrat mozek myšlením.

 • 65%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2064 bodů)

  300: Óda na Evu Green. Ta ženština je skutečně absolutně dokonalá. Kdykoliv se objeví v záběru, pozvedá svou přítomností film o několik úrovní výš (a není to jen její krásou, ale hlavně je z celého ansámblu herecky nejschopnější a její Artemisia je zdaleka nejzajímavější postavou filmu). A s tím se pojí i hlavní problém téhle stylizované podívané, jelikož krom Evy a povedené akce ( řádně krvavá a divoká, efektní, dynamická a přitom přehledná se spoustou cool zpomalovaček navrch) nemá co nabídnout. Zbylé postavy jsou krajně nezajímavé, případně nesympatické ( hlavní hrdina nepobral charismatu, ani co by se za nehet vešlo), děj samotný je pak zbytečně ukecaný (většina proslovů je na hranici únosnosti) a rozháraný. 65%.

 • 65%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  Od Thermopyl jasný sešup dolů. Jednotlivé vojenské konflikty sice obsahují aspekty Themistokleovi bitevní strategie, ale ve výsledku se celkem opakují, a po první bitvě je vizuálně zajímavá maximálně bitva v mlze. Xerxes ztratil charisma a vypadá spíše směšně než děsivě. Dějově to taky není nic extra, ale co se dá dělat. Vyloženě špatné to není a dá se na to celkem koukat.

 • 85%
  0
  0
  1. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Po Pompejích, které jsem viděl nedávno a které se mi moc nelíbily, jsem od tohoto moc nečekal a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Hlavně ženská část obsazení Eva Green a Lena Headey odvedly výborné výkony. Takže 80% zasloužených. 300 Bitvu u Thermopyl jsem neviděl, ale určitě si najdu a též zhlédnu.

 • 65%
  0
  0
  19. 2. 2015
  Veronika 10 (1094 bodů)

  To trapné stříkání krve mi kazilo celý film, ale jinak celkem slušný.

  • Eva Green
  • 65%
   0
   0
   27. 4. 2014
   Yancl (1020 bodů)

   Upřímně nevím, co si mám o pokračování nabouchaných válečníků myslet. Zřejmě jsem očekával kapánek jiný odvar, odlišné pojetí. Ale holt se mi dostalo mírně propleteného snímku, který nenaplnil mé očekávání ve všech ohledech. Co se týče válečné vřavy - po této stránce spokojenost, záběry kruté až brutální, krev cákala po litrech všude kam to šlo, nohy lítaly na všechny strany atd ... Dějově bych to také neodsuzoval, autoři to vzali po svém a vlastně se snažili navázat na první díl a dovysvětlovat některé detaily. Ale tím výčet maximálních pozitiv končí ... zásadní kámen úrazu byl hlavní hrdina - ať se snažil sebevíc, ať řval co mu hlasivky stačily .. nikdy se nedostal na úroveň G. Butlera .. rapidně mu chybělo charizma (i svalová hmota) pro tuto roli. Naopak E. Green byla úžasná .. její scény zřejmě hltal každý, dokázala vytvořit dokonalou mrchu se sexy křivkami a vražednými sklony. A co mě nejvíc nasralo - absence cool sehrané partičky bojovníků ze Sparty .. těch pár sekund na scéně nic nevytrhlo a já si přitom tak přál jejich krutě vypilované taktiky .. jako bylo v prvním díle. //// ---- //// ... II. PROJEKCE : Názor zůstává téměř totožný -> výraznější postava z celého filmu je pouze Eva Green a pokud bych hledal to správné slovo charakterizující celý film, bylo by to zřejmě "zmatené/chaotické", nýbrž samotné záběry nevypadají vůbec špatně, i když je polovina filmu zpomalená.

  • 80%
   0
   0
   2. 4. 2014
   minimoj (587 bodů)

   zatím jen čtu komentáře a doufám, že to nebude pravda a bude to aspoň na úrovni prvního dílu

  • 0
   0
   4. 8. 2019
   nunupajik (378 bodů)

   Všichni tady mluví pomalu nebo hluboce (asi proto, že tehdá byl každý Řek filozof a každý Peršan skrytý Řek) a neustále se motivují siláckýma řečma. Pak se na pár sekund poperou a znova si jdou na úrovni pokecat. Pokud by se někdo i tak bál, že mu kus děje uteče, je všechno podstatné ve zpomaleném záběru. Tedy asi polovina filmu. První 300 byla obrazově velmi povedená a pěkně utíkala, protože po jednom zlém Peršanovi bylo třeba zabít většího a zlejšího Peršana. To už se u druhého filmu zopakovat nepodařilo a i když se tu pár zhlédnutelných záběrů najde, celkově se nemůžu zbavit pocitu, že jsem se mnohem víc nudil, než bavil. A ačkoliv spoustu krve u takovýchto filmů očekávám (čti: vyžaduji, protože si v Americe určitě nastudovali, že to tak bylo:), neustálé šplíchance digitálního slizu mě neskutečně iritovaly.

  • 30%
   0
   0
   20. 1. 2015
   polopaticky (361 bodů)

   Vizuální 3D orgie, které bohužel vzaly za své po nekvalitní scénáristické stránce.

  • 50%
   0
   0
   17. 6. 2014
   kijifa (335 bodů)

   V hlavní roli zelené plátno, mrvítka z instagramu, tankery krve, armáda nazvaná bullet time a jediná scéna, kvůli které prostě musela perské flotile šéfovat Eva Green. Spousta akčních scén se postará o to, že se nebudete nudit, ale na druhou stranu si z filmu nic neodnesete. Až někdo za pár týdnů řekne 300: Vzestup říše, jediné co se vám vybaví bude "Jo, to bylo to s Evou Green", ale to moc nestačí.

  • 80%
   0
   0
   10. 4. 2015
   mkubalikova (313 bodů)

   Tomuhle chlapskému filmu jednoznačně kraluje Eva Green. Za ni hvězda navíc a spokojenost minimálně srovnatelná s první třístovkou.

  • 75%
   0
   0
   2. 7. 2015
   surowka (303 bodů)

   Nečekal jsem moc , ale asi díky tomu mě film nezklamal . Ano hlavní hrdina nemá takové charizma , ale také to je obyčejný voják ne spartský král .

   • film je tak akorát dlouhý nestihne nudit
   • 85%
    0
    0
    1. 4. 2014
    kendzinka (267 bodů)

    Film se mi líbil. Herecké obsazeni i děj byl fajn :)

   • 65%
    0
    0
    14. 11. 2017
    petas.sl (234 bodů)

    Trošku horší než první díl, ale stále pecka. Akce, brutalita a krev - Boje a krev hodně umělé.. Od začátku do konce to bylo velmi napínavé a lepila jsem se na obrazovku.

   • 65%
    0
    0
    12. 3. 2014
    sak007 (232 bodů)

    Od filmu jsem toho moc neočekával a rovnou ho bral jako zdařilé béčko, a tak nejsem tolik zklamaný jako mnozí jiní. Jediné co mě trochu zklamalo, byla "3D" prsa Evy Green :)

    • kdo nečeká AAA titul, ten si to užije
    • 3D efekty nic moc
   • 45%
    0
    0
    5. 3. 2014
    Pepa Nevrkrakr (142 bodů)

    Málem mě kleplo, hrozně jsem se na tohle zpracování těšil, ale realita byla někde úplně jinde...nudné sekvence lodních bojůvek, chvílemi působí velmi trapně a za chvíli nudí...šanci na úspěch to má pouze z důvodu fakt famózní Evy Green, která děj svým způsobem aspoň trochu táhne...proč stojí za to film vidět? + vememe li v potas, že se to opět točilo proti zelenému plátnu, tak to není nejhorší ani tragické, děj jakž takž utíká a musím uznat, celou dobu jsem u toho za 150 Kč vydržel, takže proč ne..Eva Green je sexy holka.. - velmi nepovedená kopie originálu, nechtěl bych vidět Millerův výraz po premiéře.

   • 35%
    0
    0
    15. 5. 2014
    sari.jurikova (104 bodů)

    Myslim, ze tento film je vhodny i pro hluche. Téměř zadna slova, jenom same vrazdeni a sekani tel. Cekala jsem vic

   • 85%
    0
    0
    14. 3. 2014
    Eradancz (100 bodů)

    Tak od tohodle filmu jsem čekal celkem hodne a taky hodně jsem toho dostal.(zas tak moc sice ne ale hodně) Hned na zacatku akce což mě potěšilo. Spomalovací zcény naprosto úžasný. V jedničce taky byli dobry ale tady naprosto úžasný proste naprosto úžasný. Akorát u scén kde se kecalo jsem se skoro(píšu skoro)začal nudit ale nakonec tam dali neakou akci takze jsem se zacit nudit ani nemohl. Ale ta akce ta je drsná. Sice z lidí tam teklo víc krve než by mělo ale to je spíš klad než zápor teda je to klad. Já dávám proste 85%.

   • 40%
    0
    0
    8. 3. 2014
    SimcaJB (81 bodů)

    Bohužel mne v porovnání s prvním dílem celá nová 300 zklamala. Nedám ji ani průměrné hodnocení. Moc si toho nezaslouží, protože natočit film trvalo tak dlouho a je vidět až moc velká snaha, aby to bylo lepší než předchozí první díl. Snaha tvůrců se nevyplatila a z přehršle snahy je velký pád. Bohužel až na 40 % hodnocení filmu. Nezachrání to ani nahá prsa, více krve a bitvy na vodě.Více -> http://www.zk4.cz/3v

   • 60%
    0
    0
    3. 11. 2015
    VELA (58 bodů)

    300 bitva u Thermophil mě nadchnul , byla jsem uchvácená , ale toto pokračování mě zklamalo , vše krásné, jen ten děj na nic , žádné napětí , žádná láska , žádný smutek , nic co by Vás vzalo za srdce a to je ve filmu nejdůležitější , něco co ve vás nechá stopu , ať je to smích , nebo děs , ale tento film je studený a nijaký , obrovské zklamání :-(

   • 65%
    0
    0
    1. 4. 2014
    kajir (48 bodů)

    Lepší než jednička, vynikající kamera, skvělá hudba a vynikající démonická Eva Green.

   • 80%
    0
    0
    31. 10. 2014
    Reedl (44 bodů)

    Na to, jak velká očekávání jsem měl, to dopadlo ještě dobře. Budu se sice opakovat, jako většina komentujících, ale na předešlý díl to pravdu nemá. Co se ale propracovanosti a epičnosti týče, vyhrává Vzestup říše a záhadná Eva Green.

   • 75%
    0
    0
    6. 6. 2014
    MrBlacK (30 bodů)

    Čekal jsem od toho filmu že to bude volné pokračování prvního 300. Což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, bohužel (pro mě) to bylo pojato z jiné stránky. Není to špatný film ale čekal jsem od toho něco více.

    • Hudba
    • Akční tempo filmu
    • Slabš odvar prvního dílu
    • Válečníci ze Sparty se tam objeví tak dohromady na 10 minut z celého filmu.
   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze 300: Vzestup říše

   69 69 ?
   jak hlasovat?
   • Hellboy 70%
   • Mrykodaj 75%
   • Mikik4444 100%
   • Martrix 55%
   • Crreed 70%
   • PRINC180 75%
   • Nevka 65%
   • jaroslav-nemec 100%
   • InJo 70%
   • Sheldon 75%
   všechna hodnocení (197)

   V žebříčcích uživatelů

   7. místo z 142 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
   70. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
   72. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
   106. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
   291. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444
   42. místo z 65 v žebříčku uživatele homedo