The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn (USA, originální název)
« další názvy »
Nový Zéland Nový Zéland
Belgie Belgie
USA USA
Nový Zéland Nový Zéland
107 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Rodinný, Blockbuster, Dětský

Obsah

:
Celovečerní animovaný film známého komiksového hrdiny Tintina a jeho věrného psa Snowyho.

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Joe Cornish Steven Moffat Edgar Wright Hergé

Herci

:
Daniel Craig Simon Pegg Cary Elwes Jamie Bell (I) Andy Serkis ...
Premiéra: 27. 10. 2011
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Tintinova dobrodružství. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tintinova dobrodružství myslíte! K 26. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tintinova dobrodružství


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  23. 11. 2018
  Brenan88 (45192 bodů)

  Na Tintinových dobrodružstvích jsem jako malý kluk vyrůstal,takže je pro mne tento celovečerní animovaný snímek splněným snem a návratem zpět do dětských letech. Režie se chopil ten nejpovolanější chlápek v Hollywoodu a díky tomu vznikl opravdu kvalitní příběh plný napětí,zábavy a dobrodružství. Když k tomu přidáte úžasnou vizuální stránku,tak nemohu jinak hodnotit než 80%.

 • 75%
  0
  0
  16. 2. 2019
  Pete69 (20298 bodů)

  Na tomto snímku oceňuji zejména dokonalou animaci. Každý pohyb vlasu na Tintinovi je bezchybný. Mimika postav dokonalá. Příběh ovšem jen mírně nadprůměrný. Celkový dojem z filmu dobrý. Je to takové klasické Tintinovo dobrodružství. Dobrá podívaná pro malé i dospělé. 75%.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14844 bodů)

  Vizuálně dokonalá, zábavou nabitá a nevinně se tvářící dobrodružná jízda, která v mnoha ohledech připomíná Idiana Jonese v animované podobě. Akční scény jsou skutečně prvotřídní a bohatě zastíní i ten ne úplně věrohodný příběh, který kopíruje snad tisíc a jednu pohádku, jenž se čte dětem na dobrou noc. Stejně jako u ostatních Spielbergovo filmů jsem při sledování Tintina doslova předl blahem, moje oči i uši byly stoprocentně uspokojeny, a poněvadž jsem nic jiného než vysoce komerční popkornovou zábavu ani nečekal, vysoké hodnocení je pevně na svém místě.

 • 100%
  0
  0
  24. 1. 2018
  Danny F. (11144 bodů)

  Úchvatná animace, k dokonalosti přirozeného chování postav chybí krůček, tak jako u ostatních animovaných filmů tohoto typu, ale i přes to je dokonalá. Příběh plný humoru postupně se rozvíjející v průběhu a výborné dobrodružství, které mě uchvátilo. Zápory jsem však nijaké doposud nezaznamenal. Celý film je přiměřeně vtipný a naprosto dokonalý.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6379 bodů)

  Animaci a akci má Spielberg dobře zvládnutou, ale to je možná tak vše co lze vyzdvihnou. Tyhle dvě věci prostě snímek nikam kupředu nedoženou. Scénář se opírá o prostý klasický stereotypní námět. Chyběl mi tam nějaký, neotřelý zvrat, ale dostalo se mi jen klasickému vyústění, ale to asi k Tintinovím dobrodružstvím patří.

 • 100%
  1
  0
  25. 3. 2018
  Jana Květoňová (6327 bodů)

  Znovu jsem tento film viděla a opět jsem nebyla zklamaná. Znám Tintina s jeho specifickým účesem a jeho věrného psíka Filutu ještě z maminčiného Mladého hlasatele, který odebírala jako já Ohníček, i v této časopisecké podobě to bylo velice pěkné, vtipné a dobrodružné. Možná, že mladé generaci už to nic neřekne, ale každopádně ta animace je úchvatná! Ta zaslouží potlesk! A místy jsem až zapomínala, že to nejsou herci, tak to bylo dokonalé!

 • 85%
  0
  0
  4. 8. 2015
  Pas (6212 bodů)

  Indiana Tintin
  Do teď jsem si neuvědomil, jak moc je Tintin podobný jistému archeologovi, shodou okolností mající cosi společného se Spielbergem... Škoda, že mu neprojde udělat pátý díl Dr.Jonese stejnou metodou, jakou použil na Tintina, to jest metodou, která respektuje předlohu výtvarně a to dokonce i když titulní postava nevypadá jako třináctiletý snaživec přispívající do školních novin. Většinou... Ač mi z počátku akce připadla trošku přehnaná a trpěl jsem dojmem, že neustále musí někdo někoho pronásledovat, všechno si to záhy sedlo do naprosto výtečně povedeného dobrodružného snímku víceméně klasického střihu, pro které mám docela slabost a které se v áčkovém zpracování moc často nevidí.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4480 bodů)

  Skvěle zanimovaný film, který má pointu, pořádný děj a nenechá vás ani vydechnout. Skvělé dílo Stevena Spielberga...

 • 80%
  0
  0
  27. 10. 2011
  Petrson (4101 bodů)

  Nadstandardní animace, nadstandardní animáč, Indián Jones v kreslené podobě, chvílemi jsem podezříval Spielberga, že tam vložil skutečné herce v druhém plánu. 3D umírněné a to tak, že jej člověk přestane vnímat a to je dobře. Po dlouhé době zase nový zážitek a konečně jiný styl. "Rotoskopie" nebo téměř dokonale vychytané pohyby lidí.

 • 80%
  2
  0
  2. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Já osobně animované filmy až na vyjímky nemusím, proto to hodnotím podle toho co řekne můj bratr (10 let). Zkombinuji své pocity a přídám jeho bylo to dobrý/bylo to na prd ---> z toho vznikne mé hodnocení v %, ale jako podstatný bod animáků beru kouknout jako celá rodina, nebo nedoporučuji koukat vůbec. Proto tento komentář použiji u většiny animáků, jen u opravdových vyjímek hodím něco více obsáhlého.
  Souhrn: Pro děti ideální.

 • 90%
  0
  0
  10. 12. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Animace ta je zde naprosto ůžasná ale co osotatní zapomnělo se na vše ostatní ne nezapomnělo Spilberg dokazuje že má i u animaku obrvské anbice a Jacksononem dokázaly udělat efektní příběhovou podívanou pro děti a i pro dospělé ale možná že orávě dospělé ocení film eště více protože legenda mezi novinářeme se svým psem fanoušky nestratila a tak se můžete užít moderní podobu této legendy a asi oceníte a omluvíte trochu zklamábí s posledního Indiana Jonese.

 • 80%
  0
  0
  5. 6. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Tintin mě docela mile překvapil. Natož, že mě komiks "V zemi Sovětů" téměř zklamal, film mě překvapivě potěšil. Animace byla bezpochyby dokonalá a bojové scény mě opravdu bavili. Sice mi příjde, že třeba takové Star Wars, Star Trek a nebo MAtrix dohromady jsou snad více pravděpodobnější než toto, nicméně jsem si toto sledování v celku užil. Docela hezký film pro děti. Na takové rodinné nedělní večírky. Steve jde hold opět k rodinnému filmu (dalo by se i říci komedii) a v celku mu to jde. Jackson si práci producenta snad užil a byl jsem rád, že se na filmu také podílel. Velmi se těším, na druhé pokračování kde se Pete ujme i režie. Moje první seznámení s filmovým Tintinem tedy dopadlo perfektně (lépe než jsem očekával) a snad mi to dalo odvahu dát Tintinovi druhou šanci na poli komiksu. Děkuji.

 • 85%
  0
  0
  30. 10. 2011
  Hare77 (1995 bodů)

  Spielberg i v animované podobě zůstává Spielbergem. Je nutno přistoupit na princip karmického života, i když zcela lapidárně (postavy jsou vzhledově jedna ku jedné v minulosti i současnosti) a pak už se jen vést po akčních scénách, tak jak je Spielberg vždy točil a točí. Indiana Jones by do filmu zapadl, jako nůž do tajícího másla.

 • 70%
  0
  0
  25. 7. 2013
  beseda (1918 bodů)

  Velice slušně odvedená práce. Příjmeným překvapením byla zejména technická stránka filmu, která byla zvládnuta naprosto dokonale. Dokonce mi tentokrát nevadila ani 3D verze. Úžasná výprava a scény, barevné kompozice obrazů, a velmi zajímavé a pěkné prolínačky do dalších obrazů. Zejména v druhé polovině filmu mi vadila až přemíra „akce“ (paradoxně mne tato část nejvíce nudila). Není to sice druh filmu na který bych šel do kina opakovaně, ale přesto doporučuji. Hezký, napínavý, rodinný film. --- Celkový dojem: 80%, technické provedení: 100%, hudba: 70%. --- Viděno: 26.10.2011, předpremiéra ČR.

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2011
  wop (1716 bodů)

  Vynikající animované dobrodružství, dávající vzpomenout na zlaté doby Indiana Jonese a první Mumie. Někdy k potrhání vtipné, někdy možná trochu moc "crazy", celkově ale kvalitní věc, jakých je dneska málo.

 • 50%
  0
  0
  11. 6. 2013
  dráza (888 bodů)

  Lepší by byl se skutečnýma hercema.

 • 50%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (645 bodů)

  Příběh by to možná nebyl tak špatný, ale ta grafika? Nevím proč, když si chci pustit animovaný film, bych se měla dívat na postavy, které vypadají skoro jako živé. Nač vytvářet animované filmy, když se tvůrci snaží o co nejrealističtější vzhled postav. Tak to přece rovnou mohou hrát normální herci. A také přesně jak napsal POMO (ČSFD), žádná z postav mi nepřilnula k srdci, jedině tak pes Filuta.

 • 95%
  0
  0
  10. 12. 2012
  kapi128 (317 bodů)

  Perfektni animovany film,skvely dej.Melo to smrnc,velmi povedene od Stevena.Na to se clovek diva s radosti a urcite mi nebude delat problem to omrknout jeste jednou.

 • 90%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Gvendolina (149 bodů)

  Viděno pár let zpátky, ale pořád si pár scén pamatuju a rozhodně na mě udělaly dojem! A to jsem nikdy příznivcem Tintinových dobrodružství úplně nebyla. Děj je nabitý akcí, animace je líbivá a přitom účelná a hlavně není to účelově film pouze pro nejmenší. Spielberg se za tenhle animák rozhodně stydět nemusí.

 • 95%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Honza0911 (22 bodů)

  Když mi bylo asi dvanáct let, poprvé jsem dostal do ruky komiks o Tintinovi. Už tenkrát si mě získal svým smyslem pro napětí, humorem a vyprávěním. Na Tintinova dobrodružství jsem zavítal ihned do kina a musím říct, že mě nezklamaly. Spojení tří původních komiksů funguje na stříbrném plátně dokonale, a to i ve 3D. Pro každého fanouška i diváka, který o tomto mladém reportérovi ještě nikdy neslyšel to je skvělá napínavá zábava. Stále čekám, kdy se vynoří pokračování..

 • 0
  0
  19. 4. 2015
  Host
  Host

  Opravdu super tešim se na 2 díl

Hodnocení a recenze Tintinova dobrodružství

73 87 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 75%
 • Reacherjack2016 85%
 • juha_efx 85%
 • Crreed 70%
 • Mikik4444 80%
 • InJo 70%
 • mysir 80%
 • jwp 20%
 • Liška77 70%
 • panzerkillerll 75%
všechna hodnocení (215)

V žebříčcích uživatelů

14. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
39. místo z 74 v žebříčku uživatele Kirishima
39. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
60. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
97. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
97. místo z 99 v žebříčku uživatele Mirandela
150. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
187. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
60. místo z 176 v žebříčku uživatele Psisko59