The Thing (USA)
Japonsko Japonsko
Kanada Kanada
USA USA
103 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Není člověk. Zatím.

Obsah

:
Objev mimozemské lodě poblíž výzkumného pracoviště na Antarktidě způsobí roztržku mezi mladou vědkyní Kate Lloydovou a jejím nadřízeným Sanderem Halvorsonem. více »« méně

Režie

:
Matthijs van Heijningen Jr.

Scénář

:
Eric Heisserer

Herci

:
Mary Elizabeth Winstead Joel Edgerton Ulrich Thomsen Eric Christian Olsen Adewale Akinnuoye-Agbaje ...
Premiéra: 8. 12. 2011
Distributor: EEAP

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 2. 2016
  ballrog (21336 bodů)

  Výborný sci-fi, výbornej horror, v rámci žánru ukázkový napojení na původní snímek, fajn namíchný herci (původně mluvící seveřani nikdy nezklamou). Pro mě zajímavej i příběh, triky potom přesně takový, jaký maji v roce výroby bejt, a pokud něco někde ujelo, potom si toho bez opakování stejně nikdo nevšimne.

 • 50%
  0
  0
  9. 10. 2016
  lamps (12872 bodů)

  Neoriginální, nepůvodní a neuvěřitelně strohý prequel, který sice potěší návratem do mrazivého prostředí a detailním rozvinutím dějové koncepce s hlubokou úctou k legendární jedničce, ale jako samostatné filmové/hororové dílo za moc nestojí. Carpenter měl po ruce přesvědčivé charaktery a v rámci žánru psychologicky výjimečný scénář, díky němuž byla všechna ta hrůza a deprese ještě zabalena do unikátního survival dramatu. Heijningen má nevýrazné postavy, a navíc je jich tolik, že sotva stačíme k některé opravdu přilnout, a scénář představuje divokou přehlídku lehce předigitalizovaného monstra a kupu klišé typických pro moderní blockbusterové sci-fi horory. První Věc měla dokonalou atmosféru izolace a beznaděje a dokázala děsit i pomocí jednoduchých, leč superchytrých příběhových motivů (zkoumání odebrané krve nažhaveným drátem), zde taková inovace a vlastní nápad zoufale schází a každý příchod monstra, jakkoli vizuálně působivého, není ani zdaleka tak sugestivním způsobem šokující, aby nás skutečně znepokojil. A konečně, originál disponoval geniálním soundtrackem, jehož zásluhou tuhla krev v žilách, zatímco následovník se chlubí stejně průměrnou hudbou jako velká většina jeho žánrových vrstevníků.... Není to propadák, pokud coby fanoušci Věci oceníme to nostalgické Heijningenovo pomrkávání do minulosti, respektive budoucnosti, vyvrcholené v parádních závěrečných titulcích, ale už vzhledem k zápletce to mělo zkrátka dopadnout mnohem lépe..

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Návaznost perfektní. ''Věc'' se objevuje až příliš často a právě proto zde odpadl ten mrazivý strach a obavy z neznámého. Styl se drží hranice původního filmu a nevybočuje do žádné divoké akce. A to je jen dobře. Sice ta správná atmosféra originálu zde není, za to je tu vizuál v moderním kabátku dobře vykreslen.

 • 65%
  0
  0
  26. 11. 2011
  Tom Hardy (4331 bodů)

  Je z toho cítit ohromná úcta k originálu. Režisér Matthijs van Heijningen Jr. a scenárista Eric Heisserer nejspíš hodněkrát viděli Carpenterovu Věc, protože v řadě detailů (myšleno v pozitivním slova smyslu) Věc: Počátek kultovní originál připomíná. Bohužel jsou tu méně zajímavé postavy, slabší finále a čas od času zbytečně digitální "mimozemský hnus". V podstatě jsem ale spokojený. Pokud bylo smyslem projektu složit poctu originálu a natočit důstojný prequel, v zásadě se to povedlo. Věc: Počátek není bez chyb, ale je to pořád o několik tříd lepší, než bývá v současné americké hororové produkci zvykem.

 • 70%
  0
  0
  21. 10. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Film vcelku navazuje na uspěch jedničky ale nic moc je to prakticky to samé.

 • 70%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3328 bodů)

  Čekal jsem prequel/remake klasického střihu,bohužel Carpenterův film nebyl jen o tomhle,ale v originále větší roli hrála ATMOSFÉRA,nedůvěra a děsivost strachu!A tu nám už trochu klapala slina a tak se vše obrací na akčnější-přímočařejší notu,která fungovala,ale na Carpenterovu klasiku z roku 1982,tehdejší mrazivo-bílý převrat mezi horory to nešilo namíru.Heijningen Jr. zvládl lekačky bez nejmenších problémů a pár momentů byli k pokoukání,ale ta ATMOSFÉRA mu pravidelně proklouzávala mezi prsty.Herec.obsazení nebylo taky správný výběr vína,kde vše zachraňovala Mary Elizabeth Winstead.Ve skratce Heijningen své řemesla celkem zvládá a s lepšíma scénářemema by mohl točit trvanlivější kousky.

 • 65%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Mě ani původní Věc nepřišla jako kdovíjaká pecka a nejsem asi zatím ještě schopen posoudit jestli byla tak přelomová, takže tady jsem nijak extra zklamán nebyl. Dívalo se na to docela dobře a nenudilo to a to je asi tak všechno co bych k tomu chtěl říct...

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Skutečně povedený prequel, který původní Věci nedělá ostudu ani v nejmenším.
  P.S.: Až se bude točit remake Vetřelce, tak jsem pro, aby Ripleyovou hrála Mary Elizabeth Winstead - ten plamenomet jí tak sluší :)

 • 65%
  0
  0
  31. 1. 2013
  psico (1664 bodů)

  Lidé jsou zvědaví, tak zvědaví, že jsou schopni riskovat cokoli jen aby svou touhu uspokojili. A pak se zmrzlého mimozemšťana vyklube hnusák, která se dokáže proměnit třeba na vašeho nejlepšího kamaráda. Dobrá hnusárna :)

 • 70%
  0
  0
  30. 1. 2017
  Rapaport (1014 bodů)

  Ne uplně špatný scifi horor. Temná atmosféra mrazivé polární základny a k tomu vetřelec z vesmíru, který se umí vydávat za kohokoli z týmu. Děsivá představa. Jako film to nedopadlo zle, i když těžko překonávat Carpenterovu Věc. Tvůrci se pokusili o stejnou tísnivou atmosféru a vcelku se povedlo.

 • 85%
  0
  0
  24. 7. 2016
  netherlord (851 bodů)

  Celkem super :D
  Film byl zajímavej a napínavej.

  • nesnáším chapadla
  • ježiši fakt nesnáším chapadla :D
  • 80%
   0
   0
   11. 12. 2011
   HardMovie (470 bodů)

   Dle mýho přímo vynikající prequel. Skuhrání, že je originál lepší, je jen zoufalá berlička, jak tohle sestřelit. Zkrátka nová doba, nový triky, stará dobrá atmosféra. A že tam je v rámci politický korektnosti černoch? A co, v původnim filmu byl taky. Slušný pokračování, který si s chutí dám společně s originálem!

  67 60 ?
  jak hlasovat?
  • panbubo 80%
  • Tino 90%
  • Kim6 60%
  • radek svadla 65%
  • wodmint 65%
  • Danny F. 85%
  • Rapaport 70%
  • krysar-krysivin 70%
  • squirrelpool 60%
  • hp24 30%
  všechna hodnocení (103)

  V žebříčcích uživatelů

  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: