Looper (USA)
« další názvy »
Čína Čína
USA USA
118 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Film Noir, Nezávislý
Motto: Přece se nepopravím!

Obsah

:
Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, více »« méně

Režie

:
Rian Johnson

Scénář

:
Rian Johnson

Herci

:
Joseph Gordon-Levitt Bruce Willis Emily Blunt Paul Dano Noah Segan ...
Premiéra: 11. 10. 2012
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Looper. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Looper myslíte! K 7. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28315 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Looper


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 12. 2018
  Brenan88 (46271 bodů)

  Kvalitní a poctivý Sci-fi snímek,který si zaslouží podporu už je za originalitu,kterou nabízí. Místy je to sice trochu přehnané a zbytečně zamotané,ale stále je to dostatečně zábavné a napínavé. Herecky navíc slušně odehrané a Willis zase jednou dokázal,že na to stále ještě má!

 • 75%
  0
  0
  27. 3. 2021
  Pete69 (22619 bodů)

  Pěkně propletený příběh, i když od poloviny filmu, kdy se mladší verze dostala na farmu jsem odhadnul, jak film skončí.. raději se vždy pletu a jsem překvapený. více prostoru mohl dostat Bruce Willis a zraněním a změnou života mladší verze se mohl postupně měnit i on. Jinak originální a dobrý snímek.

 • 65%
  0
  0
  30. 12. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Nápad je jistě originální, ale na můj vkus nese více otazníků, než by bylo zdrávo. Já beru myšlenku uklízečů, kterým jejich zaměstnavatel z budoucnosti pošle na přesně smluvený čas a místo nežádoucího k rychlé popravě, ale není to přece časová smyčka či jak to nazvat? Vždyť zavražděná oběť přece opět dospěje až do zmíněné budoucnosti a bude třeba ji znovu odklidit, nebo ne? Ale zpět k filmu. Ten je totiž opravdu zajímavě a vkusně natočený a byla by škoda, kdyby ho nějaké logické přešlapy měly potopit. Levitt zvládá hlavní úlohu s naprostým přehledem a o tátovi Willisovi není třeba diskutovat- vždy, když se objeví před kamerou, tak má film hned větší šťávu. Chyběli mi ale trochu výraznější záporáci- Daniels je se svým plnovousem sice fajn, ale má moc málo prostoru a ze scény odchází vlastně mimo scénu. Ale zase zaujala zápletka s malým chlapcem, kterého přišel z budoucna odstranit naštvaný chlápek (ne, není to Arnie). Prostě velmi slušné sci-fi, i když taková myšlenka se dala zpracovat i lepším způsobem.

 • 60%
  0
  0
  26. 10. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Sci-Fi s dobře skloubeným příběhem a celkovou dobrou akcí.

 • 80%
  1
  0
  20. 1. 2017
  JosefTomas (8867 bodů)

  Za málo peněz, hodně muziky. Johnson se nebál risknout svůj zajímavý nápad a vyplatil se. Maskéři odvedli skvělou práci, protože udělali Joseph Gordnona-Levitta na mladšího Willise. Oba herci hrají skvěle. Akční scény sice někdy nejsou nijak světoborné a scény na farmě se trochu táhnou, ale jako celek je film ucelený a je vidět, že si sním dali tvůrci práci.

 • 20%
  0
  0
  9. 8. 2015
  Pas (6214 bodů)

  Willis contra Willis
  Rozhodně to pro mě žádná velká pecka není. Příběh je alespoň trochu odlišný než jiné filmy, ale jedná se jen o podprůměr. Hlavní představitel filmu Joseph Gordon-Levitt hraje nic moc, docela mi vadil, neúspěšně zlikviduje další obět a to své starší já. Film je dost slátaný. Délka 118 minut je celkem dost. První polovina filmu je celkem ucházející. Blízká budoucnost. Druhá půlka je dost natahovaná. Konec trošku divný a nepochopený. Celkově mě film zklamal. Hudba nic extra, často je film v určitých scénách bez hudby. Willis ve starší podobě hlavního hrdiny se tu moc nepředvede.

 • 80%
  0
  0
  21. 10. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Fu*k Yea. Bruce Willis zavzpomínal na starý dobrý časy 12 opic a oprášil svoje zkušenosti o cestování v čase. Joseph Gordon-Levitt sice vypadá, jako po nepovedené plastické operaci, ale kariéra mu šlape čím dál tím lépe. Emily Blunt je prostě nádherná a ještě k tomu je i dobrá herečka. Ale to úplně největší překvapení z celého filmu pro mě byl malý Pierce Gagnon, který mě svým výkonem absolutně rozebral. Samozřejmě bych mu přál klidné prožití jeho dětství, ale myslím si, že po tomhle jeho výkonu se mu nabídky jenom pohrnou a určitě o něm v budoucnu ještě uslyšíme, protože jeho Rainmaker byl jednoduše vynikající. Soundtrack byl taky velice dobrý, takže se o něm musím zmínit alespoň takhle.

 • 90%
  0
  0
  9. 10. 2012
  Tom Hardy (5311 bodů)

  Film, který zákonitě zklame každého, kdo čekal nový Počátek. Důležitější než cestování časem a sci-fi propriety je totiž osudový příběh jedné utahující se smyčky, ze které se hrdina hrozně moc chce vymanit (hodně mi to celé v dobrém slova smyslu připomínalo Carlitovu cestu). Motivace jednotlivých postav, to je oč tu běží. Díky dobře rozehraným kartám divák netuší, komu vlastně fandit, protože všichni hlavní aktéři mají dobrý důvod, proč by zrovna jejich budoucnost měla být ta důležitá. Mile oldschoolové, nekompromisní a hlavně sympaticky dramaticky prokreslené (Willisova "volba", jak situaci řešit, je opravdu silné kafe). Tichá pecka, která to nebude mít u diváků vůbec lehké, neboť není zdaleka tak vděčná, jak by člověk od filmu se zabijáky a cestování v čase očekával. O to silnější ale dokáže nabídnout zážitek.

 • 90%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4486 bodů)

  Opravdu překrásný film!!!

 • 55%
  0
  0
  3. 11. 2012
  Petrson (4135 bodů)

  Tak jsem byl naladěn kritikou a těšil jsem se. Bohužel přišlo lehké zklamání, právě proto, že jsem se asi těšil. On svět kritiky bývá často odlišný od "normální"reality. Film se tváří jako lehce nezávislý film, ale není, má mít intelektuální hloubku, ale moc nemá, má být akční, ale jen se střílí a rozprskávaj lidi i děti (kdyby se ubralo na nekonečném střílení a hlavně střílení dětí, našla se jiná řešení, asi bych to vzal lépe), přičemž stačilo málo, aby to byl jiný super Počátek. Teď je to míchanice Damien: Omen, Carlitovy cesty, Počátku, Dvanácti opic, Vyměřeného času,Terminátora a všech mafiánských filmů, kde neexistuje policie a vše řeší jen bum bum, popravit a krev. Joseph Gordon-Levitt mi připomíná T-1000 a nepochopil jsem tuto voskovou roli, proč za každou cenu to měl být Bruce Willis, ztratil jsem se jednou i v čase, pravidla neplatí pro všechny stejně, někdo se rozpadne, někdo ne, nepochopil jsem uměle vymyšlené nadpřirozené schopnosti některých lidí, ani mistra zlo, proč. Když se ztratím, pak mě to neba. Ani intelektuální sci-fi ani dobrá akční scifi, příliš mnoho nápadů v jednom hrnci. Mohla (pro mnohé možná bude) to být pecka. Stačilo málo.

 • 90%
  0
  0
  5. 2. 2023
  avenis (3991 bodů)

  Makačka na bednu...
  Mám ráda filmy, u kterých se musí myslet. Výborně zpracovaný motiv přesunu v čase a všech důsledků. Každý musí jednou umřít, ale zabít se a pak 30 let čekat na to, až mě šoupnou do tunelu, abych se v minulosti odpráskla a uklidila... silný kafe i pro zabijáka. Pro filmového diváka vzrušující představa. Ale zabít dítě, protože z něj může vyrůst zrůda? V dnešní době, kdy čas od času vezme šílenec do ruky "trombón" a vystřílí nějakou základní školu ... docela kontroverzní část scénáře.
  (19.1.2013)

 • 90%
  2
  0
  13. 10. 2017
  Chimpanzee21 (3858 bodů)

  Film, který má konečně promakané cestování v čase a myslí jak na tělo, tak na mysl. Je úžasné, že někdo vytvořil film se skvělým a originálním příběhem, který je napínavý a obsahuje spoustu zvratů. Na filmu mi vadily dvě věci: telekinetické schopnosti a Joseph Gordon-Levitt, který po předělání na mladého Bruce Willise nevypadal úplně k světu. Samozdřejmě musím amíkům uznat, že udělali taky film, který nemá úplně nejlepší konec.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Výborný Gordon-Levitt - průměrný Willis (nedostal mnoho prostoru).Běžte na LOOPER jako na nenápadný, "levný" sci-fi s lákavým posterem, než na "nový POČÁTEK" z dílny Christophera Nolana - a budete nadšeni.LOOPER je velmi originální (poslední doby) akční snímek, který si na nic nehraje (BATTLESHIP), nečerpá z vlastního srdce (RESIDENT EVIL: ODVETA), nedělá vše pro komerční úspěch (OCELOVÁ PĚST), ale vytváří obraz z lásky a nepotřebuje všechny přemrštěné gigantické motivy, ale dobrou Johnsonovu práci (s herci) a dobrými základy v režijním křesle.Žádná vyumělkovanost, ale cílený filmový zážitek.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  pantak (3315 bodů)

  Kvalitní sci-fi.

 • 65%
  0
  0
  15. 3. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Musím říci, že jsem od scénáře čekal mnohem více. Navíc, někdy příběhu vůbec nerozuměl. Ale jinak to tak špatné nebylo a ani tak mi to nevyhovovalo jako mé představy.

 • 75%
  0
  0
  15. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Celkem pěkný scifi film s Willisem.Odehrává se ve fiktivní budoucnosti.Akce tady však také nechybí.Je to takový docela povedený akční-scifi film s Brucem Willisem v hlavní roli...

 • 80%
  0
  0
  4. 4. 2020
  kknk2 (2445 bodů)

  Rian Johnson zrealizoval nápad velmi dobře. Komplikovaná zápletka má jednoduché řešení, výraznou dobu nevíte, co čekat. Sci-fi budoucnost je vysvětlena tak akorát pro potřebu děje. Looper ve všech stránkách vyniká, navíc sympatizuji s hereckým obsazením a Johnson mě zatím nikdy nezklamal.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2064 bodů)

  Looper je inteligentní, svěží a nekompromisní biják se skvělými herci, který mi poskytl ohromný emocionální zážitek. A na časové paradoxy seru.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1942 bodů)

  U Loopera jsem zažil zase něco nového. Cestování časem si každý vybaví jako skvělou věc, v Looperovi je tomu ale jinak, temnější podání je fantastické. V hlavní roli je navíc můj, za poslední dobu, oblíbený Joseph Gordon-Levitt. K tomu kráska Emily Blunt a nejlepší akční herec současnosti v nejlepších letech Bruce Willis. Vznikne z toho skvělý film, s nejlepším výběrem herců, které mohl mít.

 • 55%
  0
  0
  1. 12. 2017
  Pajmen (1204 bodů)

  Bruce Willis a Jeff Daniels film táhnou. Jsou nekompromisní a nesympatický - prostě skvělí záporáci. Pak jsou ale části filmu, kde kvalita prudce klesá a najednou jsem se díval na béčkové sci-fi. Ani se nedivím, že kolega sedící v kině vedle mě usnul.

 • 80%
  0
  0
  28. 4. 2016
  voleman (927 bodů)

  Příjemný a poměrně originální Sci-fi o cestování časem. Po dlouhé době kvalitní film s Brucem Willisem v hlavní roli. Gordon-Levitt je jako mladý Willis dostatečně přesvědčivý a tak k němu výhrady taky nemám. Dobře zvládnutá režie a scénář tvoří tenhle film inteligentní a zábavný, a možná méně akční než jsem zprvu čekal. Nicméně výsledný dojem dosahuje na velmi silné 4*. 80%

 • 75%
  0
  0
  18. 12. 2014
  Jiza (515 bodů)

  Já vám nevím ale od sci-fi čekám víc. Nápada ani provedení není špatné, herecké obsazení mi taky nevadí ale přece jenom tomu filmu něco chybí. Možná lepší scénář? Některé dialogy mi připadají jako improvizace, i když co čekat od bandy nájemných zabijáků?

 • 80%
  0
  0
  29. 5. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  S nízkým rozpočtem a přitom obsazením Willise a hodně žádaného Gordona-Levitta už je předem jasné, že těm dvěma se to muselo hodně líbit, když do toho šli. Ano, z toho nápadu šlo možná vyždímat víc sci-fi, ale to by šlo na úkor dramatů jednotlivých postav a jejich vztahů. A to by byla škoda. A je to originální scénář! To se počítá.

 • 55%
  0
  0
  22. 2. 2015
  kurcova-simona (419 bodů)

  Terminátor wannabe a nejhloupější sci-fi z ranku těch inteligentních. Zdlouhavé, po úvodních několika minutách zcela bez nápadu, v budoucnosti zasazené jen pro efekt, je to povrchní až hanba, nemá to pravidla (jak ta cestování časem či prosté zákony akce/reakce, tak i kupříkladu důvod proč se lidí zbavovat tak složitým, nákladným i nejistým způsobem to později samo zcela popře), ale zato to má nejotravnější děcko široko daleko... U tupé akční pocornovky by to nevadilo, ale u filmu stojícím na své "chytrosti" je to na přes držku tvůrcům. Klady jsou tedy přesně dva; úvodní čtvrthodina před vyschnutím studnice nápadů a Willisova odzvučená scéna na první adrese. Prostě zklamání. A i přesto jde o nejlepší neakční sci-fi od Zdrojového kódu. Což je zatraceně smutné.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2016
  Anni (240 bodů)

  Klasický námět cestování v čase, zajímavě zpracovaný z pohledu nájemných zabijáků. Paradoxy s časovými rovinami a stejnou osobou hovořící se svým starším já je nutné hodit za hlavu, a pak je to bezva podívaná! Velké plus maskérům, Joseph a Bruce jsou si podobní jako vejce vejci a rozehrávají tak hru o čas a ne/přežití toho druhého!

Hodnocení a recenze Looper

73 74 ?
jak hlasovat?
 • avenis 90%
 • Bori02 75%
 • Mrykodaj 65%
 • JosefTomas 80%
 • Pete69 75%
 • haladovh 95%
 • Mikik4444 100%
 • kknk2 80%
 • homedo 80%
 • Blackcream 70%
všechna hodnocení (175)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Bruce Willis a Joseph Gordon-Levitt jsou sami o sobě dobrým důvodem proč tenhle film vidět. Atraktivní sci-fi téma a nabušené trailery z něj pak dělají nutnou záležitost.”

26. místo z 41 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
36. místo z 43 v žebříčku uživatele ferry-farka