Petr Čtvrtníček: "Vybral bych si logicky profesi pana krále."

Petr Čtvrtníček: "Vybral bych si logicky profesi pana krále."
Řachanda
V této pohádce jste velitelem stráží, mohl byste nám vaši postavu nějak přiblížit?
Velitel stráží ve zmíněném projektu je 170 cm vysoký muž střední postavy, hovoří česky, slovensky, maďarsky a cikánsky, vyhledává osamělé produkční a přespává u nich.
Baví vás hrát ve stylizovaných kostýmech nebo dáváte přednost vzhledově civilnějším rolím?
Baví mě obé.
Kdybyste se vrátil v čase a ocitl se ve středověku, líbilo by se vám být velitelem stráží nebo byste si vybral jinou profesi? Mohl byste říci proč?
Vybral bych si logicky profesi pana krále.

Co vás na projektu Řachanda zaujalo?
Zaujala mě tam jedna produkční ze Šumperku.
Bolek Polívka, Petr Čtvrtníček
Řachanda
Absolvujete jako velitel stráží nějakou náročnou scénu? Musel jste se na ni nějak speciálně připravovat?
Kdepak, já už na takové věci připraven jsem. Alespoň to tvrdí můj Mistr.
Když si vzpomenete na natáčení Řachandy, co se vám vybaví?
Je to scéna, kdy tančíme s Oldřichem Kaiserem. Škoda, že u toho nebyl Zdeněk Chlopčík.
V Řachandě má svoje místo i spousta pohádkových bytostí a magických bylin. Věříte nebo věřil jste jako malý v jejich existenci?
Jako malý jsem věřil na Ježíška a jako dospělý muž věřím v jednu magickou bylinu. A teď mě omluvte, jdu to smotnout.
Máte rád pohádky? Jaká je vaše nejoblíbenější?
Nejradši mám pohádku „Jak šlo vejce na vandr.“ Je to můj autobiografický příběh z urologického oddělení vinohradské nemocnice.
Kdybyste měl pohádku Řachanda popsat jednou větou, jakou byste zvolil?

To už je otázka na mou tiskovou mluvčí Mirku Spáčilovou.