Trailer: Svléknout se na veřejnosti je pouze začátek. Takhle bojují známí čeští herci proti krizi středního věku

Trailer: Svléknout se na veřejnosti je pouze začátek. Takhle bojují známí čeští herci proti krizi středního věku
Prvok, Šampón, Tečka a Karel | BontonFilm
Patrik Hartl jako autor předlohy snímek natočil jako režisér, k filmové podobě napsal i scénář. Hrdinům však oproti románu připravil několik změn.
„Ve filmu mám obsazení snů, hereckou Ligu mistrů, a k tomu jsem si dopřál luxus natočit film tak, abych s ním byl opravdu spokojený. Jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka a samozřejmě jsem nadšený, že může jít konečně do kin. Na reakce diváků se totiž těším jak malej kluk,“ říká nadšeně Patrik Hartl. „Film je o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Filmový Prvok je vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje Hartl.

Trailer:

Prvok, Šampón, Tečka a Karel: trailer | Bontonfilm
V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč... (Bontonfilm)
"Z uvádění filmů do kin se teď stalo extrémní dobrodružství plné rizik a nejistoty. My jsme ale přesvědčeni, že Patrikovi se film opravdu povedl a že se Prvok díky tomu může stát filmovou událostí léta, která si nejen najde své diváky, ale pomůže je i přivést zpět do kin. Stejně tak věříme v hlad diváků po filmech na velkém plátně a v to, že právě Prvok může znamenat velmi dobré sousto," věří producent z Bontonfilm Studios Ondřej Kulhánek.
Hynek Čermák, Martin Hofmann, Martin Pechlát, David Švehlík
Prvok, Šampón, Tečka a Karel | BontonFilm