Vzpomínáme: Nejlepší filmy sympaťáka Paula Walkera

Vzpomínáme: Nejlepší filmy sympaťáka Paula Walkera 11 obrázků v galerii
Rychle a zběsile 8 | Foto: Universal Pictures
Modrooký sympaťák Paul Walker, který nás nečekaně opustil 1. prosince 2013 při tragické autonehodě, by dnes oslavil své 47 narozeniny. Pojďme si společně připomenout pětici toho nejlepšího, co kdy Paul natočil.

Paul byl jedním z těch herců, kteří mají co nabídnout, ale Hollywood jim brání ve skutečném rozletu. Podobně jako v jiných oblastech, i ve světě filmových celebrit existují škatulky a Paul se rychle, ačkoli o to nestál, zapsal jako hezounek pro nenáročné role. Naštěstí se nedal a postupně předvedl několik nezapomenutelných výkonů. Tady máme pětici* toho "nej" od Paula Walkera.

* filmy jsou řazeny abecedně

JÍZDA DO PEKEL (2001)

O tomhle filmu asi většina z vás neslyšela. A je to chyba, neboť scénář napsal sám J.J. Abrams. Teenagerovská variace na legendární Duel Stevena Spielberga, v němž si Paul, Leelee Sobieski a Steve Zahn vystřelí z nesprávného řidiče a ten jim následně slušně zavaří, určitě stojí za pozornost. Pokud na nějaký film sedí termín "zábavná oddychovka", je to Jízda do pekel.

OSM STATEČNÝCH (2006)

Režisér Frank Marshall se tímto filmem po 12 letech vrátil k režii celovečeráku a opět si jako látku zvolil dobrodružné drama. Po kanibalistických orgiích na ledových pláních (Prežít) a "opičí "výpravě (Congo) zvolil psí drama, což v kombinaci se značkou Disney nepůsobilo úplně důvěryhodně. Z filmu se naštěstí vyklubal silný rodinný snímek, který se (pokud jste pejskomil) může lehce stát vaší srdcovkou. Není se proto čemu divit, že v kinech slušně vydělal. A Paul znovu ukázal, že s přehledem utáhne hlavní roli.

PAWN SHOP CHRONICLES (20013)

Co všechno se může stát ve vidlákově v jedné malé zastavárně? Inu, stačí hodně ujetých postav a máte o zábavu postaráno. Pawn Shop Chronicles je šílenost ve stylu tarantinovek a raných ritchiovek, v níž se Eliah Wood ujal role úchyla, Matt Dillon hraje (téměř) Ashe z Evil Dead, Brendan Fraser si střihl pupkatého Elvise a Paul... no, nikdy v životě míň nepřipomínal modela :). Však si dejte trailer a uvidíte sami. Není to tak dobré, jako kousky, jimiž se film inspiruje, pokud ale máte slabost pro černý humor, pak si Pawn Shop Chronicles zamilujete. Ostatně, snímek režíroval Wayne Kramer a ten s Paulem o pár let dříve natočil famózní Zběsilý útěk. Ale o tom až za chvíli...

RYCHLE A ZBĚSILE 5 (2011)

V zásadě by si místo v žebříčku zasloužil i první (a nejspíš i sedmý) díl. Ale nechci, aby byl článek jen o RaZ sérii a pokud vybírat jeden díl, je to jasně tenhle. Režisér Justin Lin si sáhl na pomyslný vrchol, jemuž se možná již nikdy nepřiblíží a ani herci nezůstali pozadu. Pravda, je to víc o hláškování a fyzické akce než o nějakém skutečném herectví, ale to tady vážně nevadí. Paul se navíc vedle Vina Diesela a Dwaynea Johnsona rozhodně neztratil a společně s nimi dal vzniknout jedné z největších akčních bomb poslední dekády.

ZBĚSILÝ ÚTĚK (2006)

Dost možná největší pecka, jakou Paul natočil. A bohužel svého času přehlížená, v řadě zemí uvedená rovnou na video. Dnes platí příběh jedné divoké noci, kdy se ztratí důležitý důkaz a hlavní hrdina ho musí najít (pokud nechce skončit s kulkou v hlavě) za malý kult. Paul si zahrál hrdinu, který má smůly na rozdávání a neurotickou/zoufalou roli si vychutnal od první do poslední minuty. Jako bonus ve vedlejších rolích Karel Roden a Vera Farmiga.

Tak co, našli jste v naší pětici to "nej" od Paula Walkera? Nebo máte jinou srdcovku s tímto hercem? Určitě se o své nej filmy podělte v komentářích.

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články