Running Scared (USA, originální název)
« další názvy »
Německo Německo
USA USA
117 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller, Gangsterka
Motto: Připrav se. Nabij. Uteč.

Obsah

:
Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty více »« méně

Režie

:
Wayne Kramer

Scénář

:
Wayne Kramer

Herci

:
Morgan Johnson Paul Walker Cameron Bright Vera Farmiga Chazz Palminteri ...

Podívej se na Zběsilý útěk online!

DVD: 17. 1. 2007
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Zběsilý útěk. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zběsilý útěk myslíte! K 23. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27869 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zběsilý útěk


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  18. 9. 2017
  martin-mickey-stusak (24603 bodů)

  Příběh jedné noci vygradovaný do absurdna. Scénář ostrý jako břitva, temná atmosféra a svižné tempo plné adrenalinu. Děj sice není nijak rozvinutý, ale tady by to bylo jenom na škodu. Po dějové stránce je však toho více něž dost. Atmosféra nabitá vlivem akce a napětím držící hluboký, drsný a emocionální gangsterský výplach, kde Paul Walker v hlavní roli ukázal, že i na takové role má. Pro nás je tendenční účast Karka Rodena opět v roli slizkého padoucha a mnohých dalších českých herců. A není divu. Natáčelo se i v Česku. Nízký rozpočet nebyl překážkou a jak vidět, režisér a scénárista v jedné osobě Wayne Kramer si s tím poradil velmi efektně. Nakonec, byla to jeho vize. Snímek má tedy ve své nonstop akci skvělý vizuální styl. Ne, tohle není Tarantino či Scorsese. Tohle je Kramer a jeho brutální, krvavá, násilná a vulgární gangsterská jízda. Nic víc, nic míň.

 • 75%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14806 bodů)

  Chvíli jsem přemýšlel i o vyšším hodnocení, ale to by vzhledem k jiným, příběhově bohatším a pestřejším, kriminálkám tak úplně neodpovídalo. Zběsilý útěk rozhodně dělá čest svému názvu, nechybí mu dravost, náboj, syrovost a bleskově rozehraná zápletka, v níž se to napětím a slovíčkem "fuck" jen hemží. Velké pozitivum jsou i herci v čele s "rychlým a zběsilým" Walkerem a samozřejmě pošahaným uctívačem Johna Waynea Karlem Rodenem, jenž to zase rozbalil ve velkém a svou roli si evidentně užívá. Škoda jen, že režisér Kramer nechal v závěru až moc prostoru emocím a střelným zbraním a až moc se soustředil na zevnějšek, než aby si pohrál se samotným příběhem, a celé mi to přišlo trochu přeplácané a přehnané. Jinak ale skvělý a originální thriller, za jaký by se nemusel stydět ani mistr David Fincher..

 • 80%
  2
  0
  20. 8. 2017
  JosefTomas (7972 bodů)

  Paul Walker, jak ho asi mnozí neznají a je vidět, že mu to jde snad mnohem lépe, než v Rychle a zběsile. Pokud máte rádi akční filmy, tak tady si užijete své. Tady se to nezastaví ani na tu blbou vteřinu. Pořád se něco děje a když už je volnější pasáž, tak to pak nahradí úplná senzace.

 • 85%
  0
  0
  1. 10. 2012
  Standa. (6166 bodů)

  Hodně drsná jízda, ještě když vezmu v úvahu, že to stálo "pár babek" a je to o hodně lepší, než podobné vysokorozpočtové filmy.

 • 90%
  0
  0
  20. 8. 2010
  Tom Hardy (5197 bodů)

  Kramer má tolik nápadů, že je skoro až škoda, že je všechny naházel do téhle jedné zběsilé noci (některé "náhody" díky tomu působí přeci jen dost násilně našroubované do děje). I přes určitou přehnanost děje a poměrně zbytečný, leč účelný konec, je však Zběsilý útěk jízdou, která si zaslouží pozornost každého fandy drsných akčních filmů. Ulice jsou špinavé, rány bolí, kulky zabíjejí a ani děti z toho nevyjdou bez úhony. Zúčtování na ledě s pukem se mi vpálilo zatraceně hluboko pod kůži – už dlouho se mi nestalo, abych tak moc na vlastní kůži cítil každou ránu. Paradoxně se pro mě nejlepším momentem celého filmu stává vložená linie s pedofily, která de facto se zbytkem děje nemá vůbec nic společného a je tam „jen“ pro vyhrocení situace. Dokonalá scéna, ve které pomatení manželé čelí andělu pomsty, se s přehledem řadí k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl…

 • 90%
  0
  0
  22. 8. 2017
  Tomas_313 (1168 bodů)

  Vysokooktanová nálož vkusné akce doprovázená trochou erotiky a řádnou dávkou vulgarismů. Tak se zpočátku profiluje akční film Wayena Kramera, který navíc posléze nabídne i chytrý scénář. Z hlediska vizuálu zaujmou především barevné filtry, divoký střih a hýždě Very Farmigy, přičemž vše je využito efektivně i efektně tak, aby vyzněl komiksový podtón, aby si divák každý obraz užil a zároveň nebyl zahlcen. Scénář je bláznivě chytrý, plný zvratů a spletitostí a absurdních, leč parádně načrtnutých postav. Role jsou rozvrženy adekvátně - Paul Walker předvádí výjimečný výkon tvrdošíjného smolaře ( zřejmě jeho nejslušivější role, další takovou už bohužel asi nepřidá ), asistuje mu uhrančivá Vera Farmiga, která si tímto filmem vyžádala pozornost Hollywoodu a k tomu Karel Roden opětovně ztvárňující Rusa, tentokráte Rusa se slabostí pro kovboje, která postavě dodá nový rozměr a patřičnou originalitu. Režisér si je jist svým dílem, udržuje nadupané tempo, ale diváka obdarovává střídmě, aby řetězec neskutečných situací vydržel bavit až do konce. Jedinou výtkou je tak přemrštěný konec, při němž jakoby hravé dítě na režisérské stoličce nevědělo, kdy má skončit. 90%

 • 70%
  0
  0
  27. 12. 2015
  M.Rejčová (213 bodů)

  To tedy bylo opravdu zběsilé tempo. Jeden z filmů, které jsem chtěla vidět a po shlédnutí vím, že už ho znovu nikdy neuvidím.
  Sledovala jsem to v českém znění v TV, konec byl v půl druhý ráno, sama se divím, že jsem neusnula. Roden s vytetovaným Waynem na zádech byl skoro dojemnej. Jen zamrzí, že se nedaboval sám. Asi mu to za to nestojí. Každopádně výkon dabéra byl velmi dobrý (tipuju Stránský).

Hodnocení a recenze Zběsilý útěk

75 83 ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 80%
 • cerfik 80%
 • Mikik4444 90%
 • janeliberte 80%
 • yorba 80%
 • dav.bal 80%
 • veronika-zidkova 100%
 • Mondyes 100%
 • pepezdepe 95%
 • martin-mickey-stusak 80%
všechna hodnocení (58)