Duel (USA)
« další názvy »
USA USA
90 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller
Motto: Strach tě žene vpřed.

Obsah

:
Obchodní cestující David Mann vyráží za prací. Jede liduprázdnou krajinou jižní Kalifornie a přemýšlí o svém nepříliš vydařeném manželství. Několikrát více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Richard Matheson

Herci

:
Dennis Weaver Eddie Firestone Gene Dynarski Tim Herbert Charles Seel ...
DVD: 11. 4. 2005
Jste na stránce TV filmu Duel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou TV filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily TV filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o TV filmu Duel myslíte! K 21. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27073 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  6. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (21447 bodů)

  Šikana slabého silnějším v celé své barvitosti. A stačilo k tomu málo. Těžký náklaďák, obyčejné osobní auto a prašnou silnici. Steven Spielberg tímto projevil vizuální schopnost budovat napětí a hlavně hrůzu z neznámého. Ano, svým způsobem to připomíná dílo Alfreda Hitchcocka, který byl tímto pověstným. Steven Spielberg však vizuální stránku dotáhl k nové dokonalosti. Kamerové nájezdy po celou stopáž doslova a do písmene berou dech a když se k tomu přidá rachot onoho náklaďáku, jeden by tam v tu chvíli skutečně raději nebyl. Stevenu Spielbergovi se podařilo dokázat jedno. Z komára udělat velblouda. A tak vlastně do budoucna určil směr budování jednoduchého napětí, které se používá dodnes. Pokud si divák kouše nehty napětím při sledování dramatické scény automobilové honičky aniž by byla použita dramatická hudba, dílo bylo dokonáno. Co se týče charakteru postavy, o kterém to celé je, je použita pouze přirozená představivost z daných událostí a tím vyvinuté psychologické dopady. Může být něco reálnějšího? Takže tu máme klasickou hru kočky s myší v podobě aut, která svým diváckým zážitkem nemá obdoby. Slovo BEZMOCNOST je tímto potvrzeno hodně velkými písmeny.

 • 85%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14231 bodů)

  Dá se s naprosto nulovým příběhem, jedním hercem a nekonečnou arizonskou dálnicí natočit skvělý film? Ano, pokud se jmenujete Steven Spielberg. Parádní road movie, která si zásluhou pečlivě budované atmosféry, vynikající kamery a minimalistické výpravy spojené s nehostinným pouštním prostředím ničím nezadá ani s několika slavnějšími spielbergovými snímky. Nízký rozpočet je jistě trochu znát, ale všechno je umně zamaskováno svižně pojatou zápletkou, jejíž intenzita od začátku téměř nepolevuje a ve vypjatých momentech tváří v tvář zlověstně vyhlížejícímu kamionu nabírá skoro až hororový nádech. To pak rád snímku odpustím i ty nemožné monology Dennise Weavera, i to, že ohromná cisterna ve 150 střihá zatáčky jako Schumacher v nejlepších letech... Byla by škoda zkazit si takovými maličkostmi dojem z tak vydařeného snímku.

 • 90%
  0
  0
  27. 6. 2020
  JosefTomas (6684 bodů)

  90 minut neutuchající akce, která zachází až za hranici možností. A pak, že to nejde za málo peněz. Stačí vám k tomu odhodlání a dvě auta na silnici. Spielberg tady jede snad na 150% a nechává hlavního hrdinu si všechno poctivě vyžrat. Potěší i to, že ho tvůrci nechávají racionálně uvažovat a tudíž nepůsobí tupě a nelogicky (scéna v bistru je přímo ukázková). Nápadité a přelomové i na tehdejší dobu (jen ty telefony už stihly zestárnout), stejně jako nyní. Nadčasový thriller, který se může rovnat těm dnešním (a leč v čem je překonat).

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  bidlobox (3794 bodů)

  Napínavý minimalistický snímek, kterým se Spielberg uvedl mezi světovou režijní špičku.

 • 70%
  0
  0
  9. 9. 2013
  RolandBones (3582 bodů)

  Na režisérskou prvotinu úžasná práce.Už taky Spielberg předvedl kam se bude jeho budoucí kariéra ubírat.Kéžby bylo více prvotin tak dobrých jako je toto.

73 ? ?
jak hlasovat?
 • Meky 75%
 • InJo 90%
 • JosefTomas 90%
 • lamps 85%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • petr-sedivec 100%
 • Standa. 65%
 • Had 85%
 • ballrog 65%
 • olga-pu 70%
všechna hodnocení (43)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 20 v žebříčku uživatele antoninsesta