Česko je zemí, kde venčí skoro všichni. Autor tragického dramatu o upálení Jana Palacha dokončuje romantickou komedii plnou psů

Česko je zemí, kde venčí skoro všichni. Autor tragického dramatu o upálení Jana Palacha dokončuje romantickou komedii plnou psů 9 obrázků v galerii
Řekni to psem | Foto: Karel Cudlín
Jen pár dnů po premiéře idylické romanťárny Srdce na dlani přichází zpráva, že už i jeden z nejtalentovanějších režisérů posledních dvou dekád natáčí svůj příspěvek k tolik populárnímu a protežovanému žánru. Robert Sedláček, autor trefných hořkých komedií Muži v říji, Rodina je základ státu nebo historického seriálu České století a dramatu Jan Palach dokončuje romantickou komedii Řekni to psem. Podívejte se na trailer a bohatou fotogalerii.

Trailer: Řekni to psem

Hlavní hrdinkou romantické komedie Řekni to psem je Dita, třicetiletá žena, která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kólii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? V hlavní roli Dity se představí Berenika Kohoutová, role Filipa se ujal Igor Orozovič, její kamarádku Gábinu hraje Hana Vagnerová a jejího souseda a vášnivého pejskaře Petra ztvární Štěpán Benoni. Z něj se nakonec možná vyklube i něco víc než jen soused. V dalších nepřehlédnutelných rolích se pak představí Táňa Medvecká, Jiří Lábus a Veronika Žilková. (zdroj: CinemArt)

Řekni to psem | Foto: Karel Cudlín

Autorkou scénáře Řekni to psem je matka herečky Bereniky Kohoutové, spisovatelka a scenáristka Irena Obermannová (Trapný padesátky, Soukromé pasti, Ordinace v růžové zahradě, Ulice). Jak se k tomu „přichomýtl“ ceněný a přemýšlivý režisér Robert Sedláček, jehož kriminální thriller Promlčeno bude mít v kinech premiéru letos v dubnu, těžko domýšlet. Jeden obdobný „úlet“ nicméně na svém kontě má, v roce 2014 uvedl do kin volné pokračování kultovního Dědictví aneb Kurvahošigutntág Věry Chytilové.

Romantická komedie Řekni to psem vstoupí do kin již 17. března 2022.

Řekni to psem | Foto: Cinemart
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články