11.1.2022, 17:00

Top kina ČR: O nové Krotitele duchů není zájem. Spider-Man dominuje dál

Top kina ČR: O nové Krotitele duchů není zájem. Spider-Man dominuje dál 7 obrázků v galerii
Krotitelé duchů: Odkaz | Foto: Falcon
Po Matrixu Resurrections zklamali i Krotitelé duchů s podtitulem Odkaz. Jednou z mála jistot tuzemských kin je tak stále Spider-Man: Bez domova atakující metu pět set tisíc platících diváků. Uvádíme další díl komentovaného žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin.

5. VELKÝ ČERVENÝ PES CLIFFORD (země vzniku: USA)

tržby 1 milion 717 tisíc Kč / návštěvnost 11 460 diváků / 141 kino

Rodinná novinka inspirovaná sérií knižních předloh skončila na pátém místě. Hraně-animovaný Clifford tak trochu připomíná medvídka Paddingtona a vybízí alespoň těch pár tisícovek diváků k návštěvě kina.


4. ZPÍVEJ 2 (USA)

tržby 2 miliony 267 tisíc Kč / návštěvnost 14 979 diváků / 114 kin

O trošku lépe je na tom muzikálový animák Zpívej 2, který se v českých kinech promítá třetí víkend a na kontě má celkem 66 tisíc diváků, kteří v pokladnách utratili necelých 10 milionů korun. Celosvětově má snímek na kontě 190 milionů dolarů, přičemž jednička utržila o pět let dříve 634 mega.


3. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2: DOBRO DOŠLI (Slovensko, Česká republika)

tržby 2 miliony 605 tisíc Kč / návštěvnost 16 025 diváků / 143 kina

Třetí víkend v českých kinech, aktuálně třetí místo a celkem 62 tisíce platících pro snímek Šťastný nový rok 2 s podtitulem Dobro došli. Slovensko-česká komedie se dle filmových publicistů vůbec nepovedla, čemuž odpovídá i vlažnější zájem diváků a divaček.


2. KINGSMAN: PRVNÍ MISE (USA, Velká Británie)

tržby 2 miliony 776 tisíc Kč / návštěvnost 16 207 diváků / 163 kina

Nově uváděný Kingsman s podtitulem První mise také zklamal, když měl jen o trošku lepší návštěvnost a tržby než Šťastný nový rok 2. Dlouho očekávaná komiksárna Matthewa Vaughna zatím celosvětově utržila pouhých 74 milionů dolarů (do severoamerických kin vstoupila ještě před Vánoci). Pro srovnání, druhý Kingsman posbíral v roce 2017 celosvětově 410 mega. O VOD uvedení se prozatím spekuluje s tím, že by se film mohl nejspíš dostat na služby Disney+ nebo Hulu.


1. SPIDER-MAN: BEZ DOMOVA (USA)

tržby 7 milionů 272 tisíc Kč / návštěvnost 43 411 diváků / 116 kin

Již skoro měsíc dominuje tuzemských a světovým kinům komiksovka Spider-Man: Bez domova. Za necelý měsíc si z tuzemských sálů odnáší 80 milionů korun a brzy atakuje hranici půl milionu diváků. Celosvětově má pavoučí muž na kontě už přes miliardu a půl dolarů, takže sázka na kina a osvědčenou značku se vyplatila.

Krotitelé duchů: Odkaz | Foto: Falcon

Kdo se naopak do pomyslné tuzemské top 5 nevešel? Například nejnovější Krotitelé duchů: Odkaz. O premiérovém víkendu snímek vidělo ve 173 kinech pouze 8739 diváků, kteří v pokladnách nechali lehce přes milion korun. Celosvětově má snímek odkazující na osmdesátkovou klasiku na kontě 191 milion dolarů, přičemž v USA startoval na podobných číslech jako před lety feministická verze s krotitelkami v hlavních rolích. Přitom jsou oba filmy kvalitativně neporovnatelné.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Kterému filmu byste dali Českého lva?
Atlas ptáků
Chyby
Muž se zaječíma ušima
Okupace
Zátopek
Nemůžu posoudit.
Na české filmy se moc nedívám.
Nejnovější články:
Načíst další články