Seriál The Nevers se zaměří na okouzlující i znepokojující ženy se superschopnostmi. Joss Whedon vysvětluje, proč odstoupil z tvůrčího týmu

Seriál The Nevers se zaměří na okouzlující i znepokojující ženy se superschopnostmi. Joss Whedon vysvětluje, proč odstoupil z tvůrčího týmu 2 obrázky v galerii
The Nevers | Foto: HBO
Joss Whedon nám kdysi přinesl Buffy, přemožitelku upírů. Pro Marvel navíc natočil první Avengers. Není tedy divu, že fanoušci zbystří, jakmile Whedon oznámí, že se pouští do nového projektu.

Tím nejnovějším je historický fantasy seriál The Nevers, který vznikl pro HBO a představuje se v prvním teaser traileru.

V centru dění je skupina "pomatených" lidí označovaných jako Touched, většinou jde o ženy, které projevily mocné schopnosti - některé okouzlující a některé velmi znepokojující. Mezi nimi jsou i Amalia Trueová (Laura Donnelly), tajemná vdova a Penance Adairová (Ann Skelly), brilantní mladá vynálezkyně. Obě jsou hvězdami této nové společenské třídy, pro kterou se snaží vybudovat domov a porazit všechny, kteří se je snaží zničit.

Vznik seriálu doprovázelo několik těžkostí. Tou největší byl určitě odchod Josse Whedona s tím, že ho v roli hlavního tvůrce nahradila Philippa Goslett. Původně měl mít seriál 10 epizod, ale poté, co natáčení přerušila pandemie koronaviru, nestačilo HBO natočit vše tak, jak plánovalo a na slibovanou dubnovou premiéru je připravených jen 6 dílů s tím, že filmaři pracují na dalších epizodách, které budou k dispozici později.

The Nevers | Foto: HBO

"Tento rok byl plný neočekávaných výzev, které ovlivnily můj život tak, jak jsem si nikdy nedokázal představit," uvedl v listopadu 2020 v oficiálním prohlášení ke svému odchodu Joss Whedon. "Během natáčení a produkování seriálu The Nevers jsem si uvědomil, že nároky na takovou práci, včetně těch fyzických, jsou za globální pandemie nad moje síly. Moje práce by trpěla a to jsem nechtěl. Jsem vyčerpaný a rozhodl jsem se věnovat svému životu. Na naši odvedenou práci jsem hrdý a chtěl bych poděkovat úžasnému hereckému obsazení, spolupracovníkům i HBO za to, že jsem mohl vytvářet další podivný svět. The Nevers jsou citovou záležitostí, v tuto chvíli ale seriálu nedokážu nabídnout víc."

V dalších rolích se představí Olivia Williams, James Norton, Tom Riley, Rochelle Neil, Eleanor Tomlinson, Amy Manson, Pip Torrens, Denis O'Hare, Zackary Momoh, Elizabeth Berrington, Nick Frost a Ben Chaplin.

Ankety
Kterému filmu byste dali Českého lva?
Atlas ptáků
Chyby
Muž se zaječíma ušima
Okupace
Zátopek
Nemůžu posoudit.
Na české filmy se moc nedívám.
Nejnovější články:
Načíst další články