Ženatý se závazky: Ed O'Neill získal legendární roli Ala Bundy díky jednoduchému gestu

Ženatý se závazky: Ed O'Neill získal legendární roli Ala Bundy díky jednoduchému gestu 6 obrázků v galerii
Ed O'Neill jako Al Bundy | Foto: Columbia Pictures Television
Jde o jednu z těch rolí, u které si neumíme představit, že by ji hrál někdo jiný. A naprosto právem, protože Ed O'Neill s postavou nešťastníka Ala Bundy opravdu dokonale splynul.

Je až s podivem, že dokázal O'Neill později ze škatulky věčného smolaře vystoupit v Takové moderní rodince (ač tam také ztvárnil hlavu rodiny).

Původně se každopádně o roli Ala ucházet neměl. Tvůrci show Michael G. Moye a Ron Leavitt totiž měli dopředu o obsazení jasno a pro postavu chtěli komika Sama Kinisona. S ním však nenašli společnou řeč a rozjelo se hledání nového lídra show. Mezi adepty byl i O'Neill, v té době známý hlavně pro své dramatické role. Producenti proto nevěřili, že si roli Ala dokáže osvojit. Jak se později ukázalo během castingu, víc se mýlit nemohli.

Právě O'Neill totiž jako jediný opravdu dokonale pochopil podstatu Alovy postavy. Když měl během screen testu projít dveřmi, O'Neill je hned neotevřel. Napřed se zhluboka nadechl, poté svěsil ramena a do domu vstoupil, jako kdyby byl životem poražený. Producenti pochopili, že právě našli svého Ala. A O'Neill získal nejslavnější roli své kariéry. Win-win.

Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist