14.1.2019, 15:20

TOP kina ČR: Film o skupině Queen dál přepisuje statistiky. Stane se vůbec nejnavštěvovanějším v historii?

TOP kina ČR: Film o skupině Queen dál přepisuje statistiky. Stane se vůbec nejnavštěvovanějším v historii?
Bohemian Rhapsody | Foto: 20th Century Fox

Přes dva a půl měsíce se mezi nejnavštěvovanějšími tituly tuzemských kin drží hudební drama pojednávající o životě Freddieho Mercuryho a skupině Queen. V lednovém bezčasí se z toho stal už pomalu kolorit. "Bohemian Rhapsody" ale míří výš, dokonce za nejvyššími metami v rámci porevoluční tuzemské návštěvnosti!

5. CENA ZA ŠTĚSTÍ (země vzniku: Česká republika)

Začneme nicméně jako obvykle od pátého místa víkendového žebříčku tržeb a návštěvnosti tuzemských kin. Pětka patří tuzemské novince Olgy Dabrowské, dramatickému propletenci Cena za štěstí. Poněkud zmatený snímek se o premiérovém víkendu promítal ve 127 kinech, přišlo na něj 12.383 diváků a tržby činily 1 milion 871 tisíc korun. Za týden snímek upadne v zapomnění.


4. ROBIN HOOD (USA)

Nová verze Robina Hooda to u diváků vážně nevyhrála. Celosvětově má při rozpočtu 100 milionů dolarů na kontě 80 mega a teprve ve čtvrtek zamířila též k tuzemskému publiku. A ani v České republice to nebyla žádná sláva: snímek se promítal ve 116 kinech, přišlo na něj 13.309 diváků a tržby činily jen lehce přes 2 miliony korun. Další naprosto zbytečný kousek v kinech.


3. AQUAMAN (USA)

Celosvětově pokořil hranici 1 miliardy dolarů a solidně se mu vede též u nás, v českých kinech. Řeč je o komiksovém Aquamanovi ze stáje DC. Pro studio obrovské zadostiučinění, tak hlavně, aby to kreativcům a těm, co drží rozpočty, vydrželo. U nás se snímek aktuálně promítal v 51 kinech, přišlo na něj 22.374 diváků (propad o 37 procent), kteří v pokladnách nechali 3 miliony 795 tisíc korun. Prozatím si z tuzemských kin Aquaman odnáší 50 milionů korun a návštěvnost 312 tisíc diváků.


2. RAUBÍŘ RALF A INTERNET (USA)

Nejvýše ze čtvrtečních novinek se na žebříčku umístilo animované pokračování s videoherním antihrdinou Raubířem Ralfem. K dispozici měl 140 kin, do nichž na nové dobrodružství vyrazilo 47.754 diváků. Tržby činily 7 milionů korun. I tento snímek se do českých kin podíval se značným zpožděním oproti severoamerické premiéře. Tam "raubíř" vyrazil na konci listopadu 2018 a při rozpočtu 175 milionů dolarů si z kin po celém světě prozatím odnesl 434 mega. Což je suma srovnatelná s čísly za filmovou "jedničku".


1. BOHEMIAN RHAPSODY (Velká Británie, USA)

Jedničkou tuzemských kin je již delší dobu hudební životopis o Queenech a jejich frontmanovi Freddiem Mercurym. Z 11 týdnů v českých kinech patří "Královně" zlato podeváté. Takže už jde trochu o nudu a zajetou rutinu. Jenže Bohemian Rhapsody míří výš. Před týdnem jsme vás informovali, že snímek v porevolučních statistikách v rámci tuzemské návštěvnosti pokořil do té doby desátý Titanic (1997). Tento víkend se Bohemian Rhapsody mohl pochlubit návštěvností 62.641 diváků a tržbami 10 milionů 279 tisíc korun, takže v historickém žebříčku zase o nějakou tu příčku povyskočil.

Bohemian Rhapsody | Foto: 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation

Celková návštěvnost filmu aktuálně činí 1 milion 225 tisíc 593 diváků, což Bohemian Rhapsody posouvá na osmou příčku historického žebříčku porevoluční návštěvnosti tuzemských kin. Avatar (2009) na třetím místě není nedostižnou metou? Technologický opus magnum Jamese Camerona má na kontě 1 milion 359 tisíc 798 diváků, takže by Bohemian Rhapsody na pokoření mohly stačit tak dva, tři víkendy... A vzhledem k tomu, že první (Tankový prapor - přes 2 miliony diváků) a druhé (Černí baroni - 1 milion 470 tisíc diváků) místo žebříčku patří filmům, které vstoupily do kin ještě za Československa, mohl by se titul Bohemian Rhapsody stát vůbec nejnavštěvovanějším filmem v dějinách českých kin!


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

TOP kina ČR: Filmový Freddie Mercury je k nezastavení, v historických tabulkách dohání Kolju a Avatar!

Filmová mašina s názvem "Bohemian Rhapsody" je zkrátka k nezastavení. Rozjela se 1. listopadu 2018 a stále jí nedochází palivo. Přinášíme komentovaný...

Kouzlo v praxi: Jak vznikaly vizuální efekty k Aquamanovi

Nikdo z nás asi není tak naivní, že by očekával od podobného druhu filmu natáčení pod vodou. Realizačně by to byla noční můra a nic extra by to filmařům nedalo.

Recenze: Cena za štěstí - nový český film, o kterém je zábavnější číst, než ho sledovat

Tento nový český film má poměrně složitý děj, takže si ho raději připomenu oficiálním textem distributora:

Recenze: Raubíř Ralf a internet - Ready Player One s princeznami, Avengers a Star Wars

Uplynulo několik let od Ralfovy videoherní aféry, když je idyla Litwakovy videoherny znovu narušena. U automatu Cukr Káry se rozbije volant a videohra je...

Nový Robin Hood je katastrofa, která se možná ani nepodívá do českých kin

Je několik neoficiálních indicií, které signalizují blížící se filmový průšvih. První jsou samozřejmě rozsáhlé dotáčky, poté odložení premiéry, pokud se...

Recenze: Bohemian Rhapsody - neškodná vzpomínka na divoký život Freddieho Mercuryho

V roce 1970 se čtyřiadvacetiletý zpěvák / letištní zřízenec Farrokh Bulsara dal dohromady s pár muzikanty a začali muzicírovat. Během následujících let se...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: