Aquaman

74%
Aquaman

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa – Hra o trůny), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zda-li je hoden stát se tím, pro co byl zrozen…králem. (Freeman Ent.)
Recenze: Aquaman

Kinobox.cz
70%

Jason Momoa je v titulní roli naprosto perfektní. I ostatní herci jsou přinejmenším OK, a je velká škola, že jim scenáristé nedali větší možnost předvést nějaký ten herecký výkon. Místo toho se každou chvíli film zvrhne v akci, která je kompletně CGI (včetně humanoidních postav) a připomíná pestrobarevnou videohru s velkým rozpočtem (což můžete brát jako pochvalu i jako kritiku).


Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Kluci z DC se očividně konečně poučili z předchozích nezdarů a dali vzniknout prozatím nejlepší komiksovce ze svého Universa. Angažování ambiciózního a talentovaného Wana byl výborný tah,který se studiu vyplatil. Jeho vize podmořského světa dělá z Aquamana originální podívanou,která se sice inspirovala u všech možných filmů v čele s Marvelem,ale čert to vem,když je to prostě dobrý. Hodně prospělo vsadit na odlehčenou vlnu a humor. Právě to předchozím filmům z Universa chybělo a také na to doplatily. Co mi trochu vadilo byla občasná uspěchanost. Spousta věci mohla být více vykreslená,nebo dořešená. Speciální efekty vypadají dobře a hlavní záporák je konečně dostatečně charismatický a zajímavý. Zaplať pán bůh to není žádný digitální a tuctový niemand. Co se týče herců,tak Momoa prostě válí. Něco mi říká,že tohle bude jeho životní rolí. Z těch ostatních herců potěší obsazení Defoea a Wilsona. Finále opět sjíždí do digitálních vln a místy je to opět solidní marast,ale stále je to o dost lepší než filmy předchozí. Aspoň,že ten závěrečný souboj je přehledný. Aquaman je pohádkou pro dospělé,kteří rádi upustí uzdu své představivosti. Místy hloupé,místy naivní,ale stále zábavné.
Pete69
Pete69
31 278 bodů
9
Perfektní akční digitální podívaná. Pokud bych to bral jen z tohoto hlediska, je to téměř dokonalá podívaná. Příběh na superhrdinský film dosti propracovaný, nějaké chybičky by se našly. Jako místy velmi znatelná počítačová hlavní hrdinka u které je přechod mezi reálnou herečkou a digitální podobou nejmarkantnější. Cekově - skvělá akční a vizuální podívaná.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 395 bodů
6
Adekvátní film pro dvanáctileté děti - což je zatím asi nejdál, kam se DC dostalo. Musíte přijmout premisu, že všechno, co je v tom filmu nesmyslné a stupidní (a že vytvořit seznam by dalo zabrat) je záměrné, protože se ten film bere s nadsázkou - tedy samozřejmě krom všech těch jiných scén, které se zase berou smrtelně vážně. Vyznat se v tom je těžký. Wanova digitální opulence by se podle mě víc vyjímala v cutscénách God of War nebo podobné blbiny, kdy by se dalo odreagovat během hraní, a koukat na to v kuse dvě a půl hodiny je poměrně úmorné - i když ne přímo nesnesitelné (jako třeba u Transformers). Lépe by film fungoval, kdyby měl v čele dobré herce, ale že Momoa postrádá náznak charismatu a jeho prostomyslný buran nebude zrovna synonymem zajímavosti, se dalo tušit, tak jsem se dopředu obrnil. Vlastně jsem vcelku mile překvapený - je to snesitelná stupidita, kde ta jediná ambice, digitálně dočůrat co nejdál, je naplněna uspokojivě relativně ku ceně vstupenky. Trochu bych být tvůrci pokrátil postavy, víc se soustředil, našel lepší herce a méně okázale pohrdal inteligencí publika - ale tak nemůžu mít všechno. 50 %


Dodatečné informace

Původní název:
Aquaman (více)
  • USA Aquaman
Premiéra v ČR:
13. 12. 2018
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
160 mil. USD
Tržby:
1 152,03 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Aquaman je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Aquaman


Powered byJustWatch