Aquaman (USA)
USA USA
139 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Blockbuster, Epický, Komiksový, Retro, Série/Franchise
Motto: Domov volá

Obsah

:
Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa – Hra o trůny), napůl člověka, napůl obyvatele více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
David Leslie Johnson-McGoldrick Will Beall Geoff Johns James Wan Mort Weisinger

Herci

:
Jason Momoa Amber Heard Willem Dafoe Patrick Wilson Nicole Kidman ...
Premiéra: 13. 12. 2018
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Aquaman. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Aquaman myslíte! K 9. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28317 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Aquaman


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  5
  0
  29. 12. 2018
  Brenan88 (46271 bodů)

  Kluci z DC se očividně konečně poučili z předchozích nezdarů a dali vzniknout prozatím nejlepší komiksovce ze svého Universa. Angažování ambiciózního a talentovaného Wana byl výborný tah,který se studiu vyplatil. Jeho vize podmořského světa dělá z Aquamana originální podívanou,která se sice inspirovala u všech možných filmů v čele s Marvelem,ale čert to vem,když je to prostě dobrý. Hodně prospělo vsadit na odlehčenou vlnu a humor. Právě to předchozím filmům z Universa chybělo a také na to doplatily. Co mi trochu vadilo byla občasná uspěchanost. Spousta věci mohla být více vykreslená,nebo dořešená. Speciální efekty vypadají dobře a hlavní záporák je konečně dostatečně charismatický a zajímavý. Zaplať pán bůh to není žádný digitální a tuctový niemand. Co se týče herců,tak Momoa prostě válí. Něco mi říká,že tohle bude jeho životní rolí. Z těch ostatních herců potěší obsazení Defoea a Wilsona. Finále opět sjíždí do digitálních vln a místy je to opět solidní marast,ale stále je to o dost lepší než filmy předchozí. Aspoň,že ten závěrečný souboj je přehledný. Aquaman je pohádkou pro dospělé,kteří rádi upustí uzdu své představivosti. Místy hloupé,místy naivní,ale stále zábavné.

 • 90%
  0
  0
  28. 4. 2019
  Pete69 (22631 bodů)

  Perfektní akční digitální podívaná. Pokud bych to bral jen z tohoto hlediska, je to téměř dokonalá podívaná. Příběh na superhrdinský film dosti propracovaný, nějaké chybičky by se našly. Jako místy velmi znatelná počítačová hlavní hrdinka u které je přechod mezi reálnou herečkou a digitální podobou nejmarkantnější. Cekově - skvělá akční a vizuální podívaná.

 • 70%
  0
  0
  11. 5. 2019
  lamps (14924 bodů)

  Vlastně spokojenost. Na to, jak je film pestrobarevný a přeplácaný různými žánrovými odbočkami a epizodami, tak docela drží pohromadě a hlavně dobře baví. Často se mění atraktivní lokace, plány k naplnění zásadního cíle postav se postupně přepisují, fikční svět je dostatečně mytologicky bohatý a ve hře jsou hned dva motivovaní záporáci. Ukřičený Momoa je celkem sympatický, červenovlasá Amber Heard skoro jak vysněná podpora z pornhub a Patrick Wilson se snaží, leč své šablonovité roli uniknout nedokáže. James Wan ten festival digiorgií zvládá na povrchu skvěle ukočírovat a vykouzlí pár opravdu strhujících sekvencí, jenže přesto se mu úplně nedaří vtisknout příběhu jednotnou charakteristickou tvář a vymanit ho rutinních archetypálních vzorců, z nichž je poskládán. Občas jsou to pravda odkazy funkční nebo přinejmenším zábavné (exotika na Sicílii jako vystřižená z Tintina), často ale spíš devalvují hodnotu vyprávění jako takovou (do zblbnutí zpomalované hero momentky, nefunkční romantická linka a slabě gradované finále). Na Aquamanovi je určitě fajn, že jeho dobrodružné měřítko nezamrzlo na jediném profláklém schématu a že se snaží přístup ke komiksovému filmu zase trochu oživit, ale stále je to příliš sebeuvědoměle "blbé" a v řešení podzápletek dost zjednodušené, abych mohl pět jen chválu a přinutit mé geekovské já k nekritickému nadšení.

 • 95%
  1
  0
  29. 12. 2018
  Riverdon (7079 bodů)

  Jason Mamoa je fakt kus. To kvůli němu vydrží nejedna holka tu délku filmu a závidět mu bude určitě i nejeden kluk. Nečekal jsem mnoho, ale i přes drobné přešlapy jsem byl zpracováním a vyzněním filmu překvapen.

 • 80%
  0
  0
  10. 1. 2023
  avenis (4229 bodů)

  Hawajec či Hawajan, to je jedno, ale rozhodně Jason Momoa je kus chlapa, který v roli Aquamana rozechvívá nejedno dívčí srdce. Amber Heard s ním flirtuje v předvídatelných mezích a Willem Dafoe točí kopím.
  Je to rozhodně pěkná podívaná, ačkoliv chvíli mám pocit, že koukám na Hru o trůny, pak se zase ocitám na Pandoře v lese Omaticayů a hned lítám v nějakém vznášedle ve Star Wars...taky se tam trochu připomíná Pán prstenů a taky Pátý element.
  (1.4.2021)

 • 60%
  3
  0
  17. 12. 2018
  Petrson (4135 bodů)

  Trochu James Bond (honičky po střechách a technologie v rukou lidí), trochu romantiky jako v Mamma mia (pobřežní kouzelná vesnička), trochu Piráti z Karibiku (lodička na moři útok potvor), trochu Spider Man (Dafoe mi nějak moc připomínal roli Green Goblin / Norman Osborn ), trochu DC a taky trochu Marvel ( bratrský svár Loki a Thor:) ). Jako by DC rozebralo vše, co lidí baví a namíchalo to celkem šikovně dohromady, i když podle stále stejného receptu. Kočička s Pejskem ten dort uvařili celkem obstojně v rámci žánru a komiksových pravidel.

  • výpravné, Dolph Lundgren:), zapojení bájné Atlantidy, nový rozměr: podmořský svět
  • stále stejné a dokolečka, jako všechny komiksové filmy
 • 60%
  0
  0
  31. 3. 2019
  leafroller (2977 bodů)

  Hledáte poutavý příběh, který bude dávat aspoň trochu smysl a vyvaruje se velkých nesmyslů? Potom jste tu špatně. Příběh tohoto filmu je slátanina. Hledáte akční trikový blockbuster s pohledným hlavním hrdinou? Potom jste tu dobře. Ale pomněte, že víc tento film opravdu nenabízí. A přeci, je tu jedno zamyšlení: Ve filmu se objeví velká spousta herců, které byste jinak v akčních filmech tohto druhu hladali asi marně. O čem to vypovídá? Nejspíš o velké krizi filmového průmyslu, který přestává nabízet jiné role než jsou tyto. Ale ať nám i ty holywoodské hvězdy jednou poznají, že je chleba o dvou kůrkách, ne?

 • 85%
  3
  0
  13. 12. 2018
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Aquaman je ukázkový popcornový blockbuster. DC Comics se oficiálně drží Marvelem osvědčených praktik, které stále fungují. Převést svět Aquamana z komiksového světa na filmové plátna je ta největší výzva a James Wan to zvládl bravurně. Uvidíme, jak bude pokračovat DC universe, které mě začalo pořádně zajímat až po tomto filmu.

 • 80%
  1
  0
  31. 12. 2018
  marie-kolarova (2612 bodů)

  Podmořský svět je vychytávkou sám o sobě a vítaným doplňkem příběhu, rozvíjejícího se klasickým příběhem vyvoleného krále, který by nejraději dělal cokoliv jiného než kralovat. Cením si dialogů, které jsou ve správných místech odlehčené a kompenzované vhodně časovaným patosem. Vše zabaleného do romantického hávu proleženého slušnou akcí a podbarvené solidní hudbou.

 • 75%
  2
  0
  23. 12. 2018
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  DC konečně do světa vypustil sólovku Supermořce a musím říct, že je to opravdu skvělá podívaná. Jednotlivé záběry vypadají kvůli propracovaným efektům skvěle a i design kostýmů se až na výjimky povedl. Stejně jako konkurence navíc Warner krásně využil omlazovací technologii, kvůli které mám hned chuť kouknout na nějaký Star Wars film s omlazeným Temuerou. Co však táhne Seamana dolů je příběh, který je tuctový, překombinovaný a vše se v něm vyřeší moc rychle. Začátek je krásně pohádkový, pak tu máme takový chaotický prostředek a slabý až skoro přeslazený závěr. Oproti jiným DC filmům jinak Fishman vede v akci, která má skvělou choreografii i práci s kamerou. Na druhou stranu je ve filmu akčních scén tolik, že i tady najdeme pár slabých chvilek, jako například finální souboj. Co se týče postav, oblíbil jsem si především záporáky, kteří byli skvěle zahraní, jen je škoda, že Mantu ve filmu vyřešili tak rychle, zasloužil by si více prostoru. Vulko i Mera jako postavy nefungují špatně, ale něco jim prostě chybí. Vidlácký Arthur mi byl ale sympatičtější než v Lize, akorát jsem každou chvíli čekal, co zase řekne za blbost. Takhle vypatlaného hrdinu jsme tu ještě neměli. Jinak musím ještě pochválit soudtrack využívající synthwave, což k cyberpunkové Atlantidě sedělo. Rozhodně lepší než ostatní DC filmy z poslední doby, ale i když jsou tu efekty a hudba opravdu na úrovni, film pořád krapet zaostává za Marvelem, který už má krásně rozjeté tempo a ví co na diváky platí. 75%

 • 100%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Rabadi (2259 bodů)

  Pěkný výpravný film, vše nakresleno na počítači, ale pořád líbivé. Hlavní role zvolena dobře, Nicole Kidman byla k nepoznání. Dojemný příběh, napínavé drama, komediální i romantické prvky. Na tak velké množství filmů o superhrdinech je tento z těch kvalitnějších.

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Když vyšla Wonder Woman, my chlapi jsme slintali samým blahem nad neskutečnou krásou a elegantností Gal Gadot, a ženský s říkaly, že by asi měly začít cvičit. S příchodem Aquamana se karta obrací - ženský slintají blahem nad alfa mužností a svaly Khal Droga, a my chlapi si říkáme, že bychom si mohli sehnat nějakou permanentku do posilovny. Ale sorry, dámy. Aquaman je voproti Wonder Woman totální slabota. Jasný, po vizuální stránce a efektech to je učiněná slast pro oko, zejména sekvence v Itálii je hodně fajn, ale sakra, to je prostě tak strašně moc generický superhrdinský film! Žádný napětí, jedno klišé za druhým, plus to je předvídatelný jak kráva. Navíc s takovou tou přehnaně supermanovskou akcí, která mě nikdy moc nebavila. Já samozřejmě chápu, že od takových filmů nemohu čekat žádné zázraky, ale jelikož je takových filmů v dnešní době už pěkná kupa, člověka to po čase fakt omrzí. Aquaman totiž mimo ty hezké efekty nepřináší na stůl nic moc nového. Je to relativně zábavný film, s docela dobrým hlavním padouchem, ale na dnešní poměry je to prostě tak strašně všední, že po zhlédnutí jsem z toho měl dost neutrální pocit. Což není dobrý. Wane, drž se hororů. Ty ti jdou.

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019
  davsuch (1057 bodů)

  Sice nejsem žádný fanoušek komiksových hrdinů, ale tento film na mě udělal velmi povrchní dojem. Musím však uznat, že dokázal vtáhnout do děje, i když se občas našli chvilky, kdy jsem měl pocit, že tam něco nesedí nebo jsme říkal "cože?".

  • napínavý a dobrodružný, strhne dějem
  • velmi povrchní pohádka pro dospělé
  • přehnané efekty
  • logické chyby
 • 90%
  0
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (890 bodů)

  Je to tam! Není to čistých 9/10, ale mám za DC upřímnou radost, že se vyhrabalo ze všeho toho srabu, které sužovalo jejich poslední filmy. Snaha dohnat Marvel je u konce a my se můžeme radovat, protože nás naštěstí čeká éra nenásilně propojených filmů, která jistě vyprodukuje řadu kvalitních komiksových adaptací, u kterých nám za tvůrce nebude stydno. Tohle je totiž blockbuster, jak má být, a za který se u DC nemusejí stydět, ba naopak na něj mohou být právoplatně hrdí. Velkolepá, vizuálně podmanivá, zábavná a ve své podstatě sympaticky naivní divočina. 9/10 (DCEU: MoS 9/10 BvS 4/10 SS 4/10 WW 7/10 JL 4/10)

 • 70%
  2
  0
  26. 12. 2018
  sugi (752 bodů)

  DC se snaží dohnat Marvel ... snažili se hodně , brali inspiraci ze všech stran - od Propasti až po Iron mana , avšak moc jim to nesedlo , možná tím , že se zkoušeli vyrovnat Marvelu , tak to přehnali s rychlostí děje .
  Ale při přes to vše se na film dá dívat ... velice zdařilé efekty

 • 75%
  2
  0
  26. 12. 2018
  Vildolf (567 bodů)

  Aqua man mě rozzářil čekal jsem že to bude úplná pitomost ale nakonec jsem byl velice překvapen a to radostně.

 • 85%
  0
  0
  28. 5. 2019
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Po Wonder Woman další akční kousek od DC. Jsem.moc rád, že jsem na filmu byl v kině, stejně tak jsem ho už dvakrát viděl doma.
  Akční scény, humor a hlavně krásná grafika (triky) pod hladinou. Ve 3d nádherné.
  Věřím že i díky tomu že film byl v kinech úspěšný bude stejně tak jako Wonder Woman následovat druhý díl, jelikož by to byla škoda. A musím říct, že už je tak nějak řadím mezi marvelovky

 • 90%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Memento (175 bodů)

  V sobotu jsem k filmu nesedla s velkým očekáváním, ale mýlila jsem se! Sympatická akční řežba, kulervoucí Atlantida, poutavý příběh, nádherné vizuály a Jason Momoa mi zase přivodil... zajímavé sny. Tento filmový kousek pozitivně změnil můj pohled na tohohle blonďáka. :D

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2019
  Asata (130 bodů)

  Všechno slíbené a ještě něco navíc. Star wars pod mořem je asi nejjednodušší srovnání, ale i tak nepřesné. Aquaman je svižný, barevný (nejen na efekt, ale i účelně), vtipný a stále je v něm určitá DC temnota. Poprvé v DC filmech je však vše popsané správně namixováno a film funguje i v delší stopáží skvěle. Dokonce ani konec nesráží výsledek a já zase po delší době dávám plné hodnocení. Takhle zábavná a epická podmořská pohádka tu dlouho nebyla a hádám, ani dlouho nebude.

 • 75%
  0
  0
  1. 10. 2019
  snek (95 bodů)

  Od DC jsem nic světoborného nečekala, ale trailer se mi líbil a hrál v tom Mamoa a má oblíbená Nicole Kidman....A rozhodně nelituji peněz, které jsem utratila za lístky do kina. Výborný humor, dobré efekty, hezký příběh a hlavně žádná slepá místa- to je důvod, proč bych to doporučila každému, ať už fanoškovi komisů, nebo čehokoliv jiného.

 • 45%
  2
  0
  17. 12. 2018
  libro-lojin (77 bodů)

  Aquaman má v sobě několik podobností s filmy jako je Thor, Iron Man nebo Disneyho pohádky málá mořská víla. Film se mi moc líbil. Obdivuji skvělé obsazení.

  • Herci, VFX Efekty, výprava
  • Film s převzatou inspirací u konkurence. Moc rychlí vstup do děje a málo vysvětlení z Aquamanova výcviku.
 • 95%
  2
  0
  22. 12. 2018
  Carpinus (59 bodů)

  Neskutečné! Podvodní svět překonávající meze fantazie a představivosti a téměř nepřetržitá akce řadí Aquamana po bok Avatara. Fakt jsem zvědavej, s čím se podvodní Avatar vytasí, protože tohle se dá překonat jen velmi stěží. Za mě jeden z nejlepších filmů vůbec, o žánru komiksů ani nemluvě, tam to všechno převyšuje minimálně o řád.

 • 100%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Dezz66 (41 bodů)

  Zapomeňte na Avatar, Tron: Legacy, Star Wars ...Zapomeňte na vše, co jste dosud viděli ze stáje Marvel! Přichází totiž James Wan a plní ty nejmokřejší ze všech mokrých snů každého filmového fanouška a nejen to, Aquaman je čirá ukázka toho, jak vypadá oddanost řemeslu a nekonečná fantazie nejen režiséra, ale i celého tvůrčího teamu....
  Věřte mi, tohle tu ještě nebylo a doufám, že ještě dlouho nebude.
  tleskám ve stoje DCU a Warner Bros k paradnímu zářezu, kdybych mohl dát 11/10 dám 20/10

Hodnocení a recenze Aquaman

78 70 ?
jak hlasovat?
 • avenis 80%
 • nikola-voznikova 70%
 • aquiver 20%
 • shark white 85%
 • dominik11 100%
 • dobytek 60%
 • Mrykodaj 85%
 • juha_efx 80%
 • Deacon Frost 80%
 • what is in the box 70%
všechna hodnocení (155)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele libro-lojin
1. místo z 3 v žebříčku uživatele Pure_Shadowhunter
1. místo z 1 v žebříčku uživatele antiklea
18. místo z 22 v žebříčku uživatele Peto1899
109. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69
28. místo z 43 v žebříčku uživatele Lucas90
46. místo z 87 v žebříčku uživatele Lucas90
47. místo z 100 v žebříčku uživatele Lucas90
69. místo z 164 v žebříčku uživatele Lucas90
72. místo z 132 v žebříčku uživatele Lucas90