Aquaman (USA)
USA USA
139 minut
Motto: Domov volá

Obsah

:
Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa – Hra o trůny), napůl člověka, napůl obyvatele více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
David Leslie Johnson-McGoldrick Will Beall Geoff Johns James Wan Mort Weisinger

Herci

:
Jason Momoa Amber Heard Willem Dafoe Patrick Wilson Nicole Kidman ...
Premiéra: 13. 12. 2018
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  5
  0
  29. 12. 2018
  Brenan88 (39356 bodů)

  Kluci z DC se očividně konečně poučili z předchozích nezdarů a dali vzniknout prozatím nejlepší komiksovce ze svého Universa. Angažování ambiciózního a talentovaného Wana byl výborný tah,který se studiu vyplatil. Jeho vize podmořského světa dělá z Aquamana originální podívanou,která se sice inspirovala u všech možných filmů v čele s Marvelem,ale čert to vem,když je to prostě dobrý. Hodně prospělo vsadit na odlehčenou vlnu a humor. Právě to předchozím filmům z Universa chybělo a také na to doplatily. Co mi trochu vadilo byla občasná uspěchanost. Spousta věci mohla být více vykreslená,nebo dořešená. Speciální efekty vypadají dobře a hlavní záporák je konečně dostatečně charismatický a zajímavý. Zaplať pán bůh to není žádný digitální a tuctový niemand. Co se týče herců,tak Momoa prostě válí. Něco mi říká,že tohle bude jeho životní rolí. Z těch ostatních herců potěší obsazení Defoea a Wilsona. Finále opět sjíždí do digitálních vln a místy je to opět solidní marast,ale stále je to o dost lepší než filmy předchozí. Aspoň,že ten závěrečný souboj je přehledný. Aquaman je pohádkou pro dospělé,kteří rádi upustí uzdu své představivosti. Místy hloupé,místy naivní,ale stále zábavné.

 • 95%
  1
  0
  29. 12. 2018
  Riverdon (4045 bodů)

  Jason Mamoa je fakt kus. To kvůli němu vydrží nejedna holka tu délku filmu a závidět mu bude určitě i nejeden kluk. Nečekal jsem mnoho, ale i přes drobné přešlpy jsem byl zpracováním a vyzněním filmu překvapen.

 • 60%
  3
  0
  17. 12. 2018
  Petrson (3641 bodů)

  Trochu James Bond (honičky po střechách a technologie v rukou lidí), trochu romantiky jako v Mamma mia (pobřežní kouzelná vesnička), trochu Piráti z Karibiku (lodička na moři útok potvor), trochu Spider Man (Dafoe mi nějak moc připomínal roli Green Goblin / Norman Osborn ), trochu DC a taky trochu Marvel ( bratrský svár Loki a Thor:) ). Jako by DC rozebralo vše, co lidí baví a namíchalo to celkem šikovně dohromady, i když podle stále stejného receptu. Kočička s Pejskem ten dort uvařili celkem obstojně v rámci žánru a komiksových pravidel.

  • výpravné, Dolph Lundgren:), zapojení bájné Atlantidy, nový rozměr: podmořský svět
  • stále stejné a dokolečka, jako všechny komiksové filmy
 • 85%
  3
  0
  13. 12. 2018
  VasaFlasa (1952 bodů)

  Aquaman je ukázkový popcornový blockbuster. DC Comics se oficiálně drží Marvelem osvědčených praktik, které stále fungují. Převést svět Aquamana z komiksového světa na filmové plátna je ta největší výzva a James Wan to zvládl bravurně. Uvidíme, jak bude pokračovat DC universe, které mě začalo pořádně zajímat až po tomto filmu.

 • 80%
  1
  0
  31. 12. 2018
  marie-kolarova (1699 bodů)

  Podmořský svět je vychytávkou sám o sobě a vítaným doplňkem příběhu, rozvíjejícího se klasickým příběhem vyvoleného krále, který by nejraději dělal cokoliv jiného než kralovat. Cením si dialogů, které jsou ve správných místech odlehčené a kompenzované vhodně časovaným patosem. Vše zabaleného do romantického hávu proleženého slušnou akcí a podbarvené solidní hudbou.

 • 75%
  2
  0
  23. 12. 2018
  Blackhand47XD (1308 bodů)

  DC konečně do světa vypustil sólovku Supermořce a musím říct, že je to opravdu skvělá podívaná. Jednotlivé záběry vypadají kvůli propracovaným efektům skvěle a i design kostýmů se až na výjimky povedl. Stejně jako konkurence navíc Warner krásně využil omlazovací technologii, kvůli které mám hned chuť kouknout na nějaký Star Wars film s omlazeným Temuerou. Co však táhne Seamana dolů je příběh, který je tuctový, překombinovaný a vše se v něm vyřeší moc rychle. Začátek je krásně pohádkový, pak tu máme takový chaotický prostředek a slabý až skoro přeslazený závěr. Oproti jiným DC filmům jinak Fishman vede v akci, která má skvělou choreografii i práci s kamerou. Na druhou stranu je ve filmu akčních scén tolik, že i tady najdeme pár slabých chvilek, jako například finální souboj. Co se týče postav, oblíbil jsem si především záporáky, kteří byli skvěle zahraní, jen je škoda, že Mantu ve filmu vyřešili tak rychle, zasloužil by si více prostoru. Vulko i Mera jako postavy nefungují špatně, ale něco jim prostě chybí. Vidlácký Arthur mi byl ale sympatičtější než v Lize, akorát jsem každou chvíli čekal, co zase řekne za blbost. Takhle vypatlaného hrdinu jsme tu ještě neměli. Jinak musím ještě pochválit soudtrack využívající synthwave, což k cyberpunkové Atlantidě sedělo. Rozhodně lepší než ostatní DC filmy z poslední doby, ale i když jsou tu efekty a hudba opravdu na úrovni, film pořád krapet zaostává za Marvelem, který už má krásně rozjeté tempo a ví co na diváky platí. 75%

 • 75%
  1
  0
  26. 12. 2018
  Vildolf (502 bodů)

  Aqua man mě rozzářil čekal jsem že to bude úplná pitomost ale nakonec jsem byl velice překvapen a to radostně.

 • 70%
  2
  0
  26. 12. 2018
  sugi (261 bodů)

  DC se snaží dohnat Marvel ... snažili se hodně , brali inspiraci ze všech stran - od Propasti až po Iron mana , avšak moc jim to nesedlo , možná tím , že se zkoušeli vyrovnat Marvelu , tak to přehnali s rychlostí děje .
  Ale při přes to vše se na film dá dívat ... velice zdařilé efekty

 • 45%
  2
  0
  17. 12. 2018
  libro-lojin (42 bodů)

  Aquaman má v sobě několik podobností s filmy jako je Thor, Iron Man nebo Disneyho pohádky málá mořská víla. Film se mi moc líbil. Obdivuji skvělé obsazení.

  • Herci, VFX Efekty, výprava
  • Film s převzatou inspirací u konkurence. Moc rychlí vstup do děje a málo vysvětlení z Aquamanova výcviku.
 • 95%
  2
  0
  22. 12. 2018
  Carpinus (10 bodů)

  Neskutečné! Podvodní svět překonávající meze fantazie a představivosti a téměř nepřetržitá akce řadí Aquamana po bok Avatara. Fakt jsem zvědavej, s čím se podvodní Avatar vytasí, protože tohle se dá překonat jen velmi stěží. Za mě jeden z nejlepších filmů vůbec, o žánru komiksů ani nemluvě, tam to všechno převyšuje minimálně o řád.

79 70 ?
jak hlasovat?
 • Tedy 95%
 • Kuba Drenko 75%
 • Eliška Jana 100%
 • JustTalie 95%
 • zovincovav 100%
 • Sany51 80%
 • adam-hozza 5%
 • airlibra 90%
 • Jouda 60%
 • tomas-mach 100%
všechna hodnocení (74)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele libro-lojin
Sdílet tuto stránku:

Partneři: