Tom Cruise: Nejlepší filmy mága akční podívané

Tom Cruise: Nejlepší filmy mága akční podívané 19 obrázků v galerii
Top Gun: Maverick | Foto: Tom Cruise
Tom Cruise dnes sfoukává 58 svíček na narozeninovém dortu. Proslavil se především jako dnes již kultovní a nezdolný agent Ethan Hunt, jehož ztvárňuje od roku 1996. Cruise platí za jednu z největších hollywoodských stálic současnosti. Vždy to tak ale nebylo. Pojďme si připomenout filmy s Tomem Cruise, které mají diváci nejradši.
Tom Cruise | Foto: Bontonfilm

Tom Cruise se narodil 3. července roku 1962 v severoamerickém Syracuse do rodiny, která se kvůli otci-inženýrovi často stěhovala. Cruise měl problémy s učením, ale vynikal ve sportu. Hereckou kariéru, která z něj učinila jednu z největších hvězd současnosti, započal v 18 letech na divadelních prknech. První Cruiseovou větší rolí byla teenagerská akční komedie Riskantní podnik (1983). Díky filmu se o Toma začal zajímat Hollywood.

Top Gun | Foto: copyright © Paramount Pictures

První opravdu slavná role přišla v roce 1986 s leteckým filmem Top Gun (pokračování s názvem Top Gun: Maverick by do kin mělo vstoupit na konci prosince letošního roku). Top Gun se stal hitem 80. let, Cruise si do pokojíku vylepila nejedna dospívající dívka a z herce se stalo žádané "zboží". Poté se Tom věnoval vážnějším titulům. V roce 1996 přišla další akční pecka, Mission: Impossible, kde Cruise ztvárnil agenta Ethana Hunta, který se proháněl ulicemi Prahy. Kdo by si v roce 1996 pomyslel, že se Ethan Hunt v podání Cruise bude v kinech prohánět i o 22 let později...

Valkýra | Foto: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Tom Cruise, který je trojnásobným nominantem na Oscara, během své kariéry zaznemenal několik pádů a vzestupů. Objevoval se v oddechovějších i vážnějších filmech, kinematografii je nicméně natolik oddaný, že se pouští do těch nejžhavějších scén bez pomoci kaskadérů.

Pojďme si připomenout diváky nejlépe hodnocené snímky, ve kterých si Tom Cruise zahrál. Výsledný Top 10 vzešel z hlasování uživatelů webu Kinobox.cz.

Ankety
Jste fanoušky JCVD?
Ano
Ne
Dříve ano, dnes už ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist