Do kin míří adaptace komiksu, který byl označen jako "dílo konkurující Pánu prstenů"

Do kin míří adaptace komiksu, který byl označen jako "dílo konkurující Pánu prstenů" 3 obrázky v galerii
Myší hlídka | Foto: Archaia Studios Press
Studio 20th Century Fox plánuje filmovou adaptaci jednoho z nejlepších komiksů posledních let. Poprvé vyšel v roce 2008 a hned si odnesl cenu Willa Eisnera za nejlepší komiks pro mládež. Mluvíme o komiksu Myší hlídka od Davida Petersena.

Režie filmové podoby by se podle všeho měl ujmout Wes Ball (trilogie Labyrint). Ten v nedávném rozhovoru uvedl, že veškeré přípravy jsou na úplném počátku, takže k realizaci filmu je ještě daleko, ale slibuje ohromný triky nabitý výpravný film. Snímek bude samozřejmě počítačově animovaný, ale Ball dal jasně najevo, že nepůjde o žádný snímek ve stylu studií DreamWorks nebo Pixar, ale spíše syrovou bitvu ve stylu Planety opicNew York Magazine komiks přirovnal k dílu konkurujícímu Pánu prstenů.

Jedinou záludností natáčení adaptace bude to, že si filmaři s Ballem v čele přejí, aby natočili kvalitní historickou podívanou pro všechny věkové kategorie od 10 let výše.

A o čem, že tento netradiční komiks je? Zde je oficiálni popis: Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší žijících na územích mezi teritorii. Udržují bezpečné hranice, vyhledávají nové bezpečné cesty mezi vesnicemi a provázejí po nich karavany se zbožím. V případě útoku se musejí postavit každému zlu a nebezpečí, které ohrožuje jejich teritoria. Příběh sleduje dobrodružství tří nejlepších členů Hlídky – Borise, Justýna a Straše – na výpravě za odhalením zrádného spiknutí.

Příběhy Myší hlídky obdržely mnoho cen v mnoha zemích světa. Dostaly například několikrát cenu Willa Eisnera a časopisem Wizard byla Myší hlídka vyhodnocena jako nejlepší nezávislá dobrodružná kniha roku 2006. Server IGN.com ji navíc ocenil jako nejlepší nezávislou knihu.

Scénáře se ujme Gary Whitta (Rogue One: Star Wars Story) a produkovat bude Matt Reeves (Úsvit planety opic, Válka o planetu opic).

Ankety
Vyrazíte do autokina Strahov?
Ano
Ne
Ještě nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist