15.1.2018, 14:29

Vítejte v pekle! Na Troškovy Čertoviny se nechytá Jumanji, Star Wars ani Winston Churchill

Vítejte v pekle! Na Troškovy Čertoviny se nechytá Jumanji, Star Wars ani Winston Churchill
Čertoviny / Nejtemnější hodina

Čerti a pohádkový žánr v kombinaci s tuzemskou produkcí prostě táhnou. I tentokrát zabodovaly Čertoviny (2017) Zdeňka Trošky a ovládly žebříček návštěvnosti a tržeb tuzemských kin. Kdo se musel před Popelákem a Uhlákem sklonit? Odpověď naleznete v komentovaném žebříčku.

5. INSIDIOUS: POSLEDNÍ KLÍČ (země vzniku: USA)

Ze čtvrtého místa na páté spadl čtvrtý film ze série Insidious. Dům, v němž straší, navštívilo o druhém víkendu od uvedení v 56 kinech 15.130 diváků. Tržby činily 2,29 milionů korun. Celosvětově je na tom druhý prequel úspěšné série velmi dobře; při rozpočtu 10 milionů dolarů snímek utržil 92 mega. Tak schválně, kolika pokračování (nebo prequelů?) se ještě dočkáme?


4. NEJTEMNĚJŠÍ HODINA (Velká Británie)

Tohle je trochu zklamání. Životopisný historický snímek o britském premiéru Winstonu Churchillovi se umístil o premiérovém víkendu až čtvrtý. Navíc byl boj mezi Inisidious a Churchillem hodně vyrovnaný, šlo tu o centimetry pověstného doutníku a Nejtemnější hodina mohla skončit pátá. V roli fenomenálního politika září Gary Oldman, který už má doma za ztvárnění postavy Zlatý glóbus. Nejtemnější hodina měla v rámci českých kin k dispozici solidních 104 sálů, přišlo na ni 15.440 diváků, kteří v pokladnách nechali 2,32 milionů korun. Snímek tvůrce vyšel na 30 milionů dolarů a prozatím z kin po celém světě utržil 54 mega.


3. ŠPINDL (Česká republika)

Stálice žebříčku, tuzemská komedie z hor, na třetí příčce. Špindl je v kinech téměř měsíc, k dispozici měl 78 kin, přišlo na něj 25.632 diváků a tržby činily 3,85 milionů korun. Oproti předchozímu víkendu jde o propad o "pouhých" 20 procent. Celkově je na tom snímek velmi dobře - za necelý měsíc na něj přišlo téměř 230 tisíc diváků, kteří za lístky utratili skoro 33 milionů korun. To z filmu činí třetí dlouhodobě nejúspěšnější titul žebříčku Top 20 (když pomineme oprášení filmové série Pán prstenů).


2. JUMANJI: VÍTEJTE V DŽUNGLI! (USA)

Další jistota povánočních týdnů, pokračování rodinného snímku Jumanji (1995) s Dwaynem Johnsonem v jedné z hlavních rolí. Stejně jako před týdnem patří snímku druhá příčka. Snímek se promítal v 59 kinech, přišlo na něj 35.420 diváků a tržby činily 5,64 milionů korun. V porovnání s předchozím víkendem je Jumanji: Vítejte v džungli! na svých; nepolepšilo si, ale ani nepohoršilo. Tenhle filmový návrat prostě vyšel. Snímek s rozpočtem 90 milionů dolarů celosvětově utržil 666 mega, přičemž výrazná část připlula z USA. Což už se v současné době pokaždé nevidí.


1. ČERTOVINY (Česká republika)

No a na trůnu sedí stejně jako minule čerti z Troškovy nové pohádky. V porovnání s předchozím-premiérovým víkendem si Čertoviny pohoršily skoro o 40 procent. Do 124 na Popeláka, Uhláka a spol. vyrazilo 46.460 diváků. Tržby činily 6,29 milionů korun. Když do čísel započteme i předpremiérová uvedení, mají aktuálně Čertoviny na kontě 146.293 platících a 19,42 milionů korun v rámci tržeb. Už to sice dávno není ten Troška, na kterého chodily statisíce, ale první místo se zkrátka počítá.


A jak jsou na tom snímky pod pátou příčkou?

Star Wars: Poslední z Jediů

Až sedmé skončily Star Wars: Poslední z Jediů (2017). Pátý víkend od premiéry se snímek promítal v 71 kinech, přišlo na něj 11.840 diváků, kteří za lístky zaplatili téměř 2 miliony korun. Z dlouhodobého pohledu jde nicméně o nejúspěšnější titul aktuálního žebříčku Top 20 - za necelých 5 týdnů od uvedení vidělo nejnovější Star Wars 478.377 diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 77 milionů korun. Celosvětově snímek utržil 1 miliardu 264 milionů dolarů.

Ze čtvrtečních novinek skončil na osmé příčce snímek Zmenšování (2017) s Mattem Damonem. Do kin šel s druhou nejvyšší distribuční podporou - k dispozici měl 123 sálu - ale dvakrát nezaujal. Na Damona a spol. se vypravilo 11.263 diváků, kteří za vstupenky utratili 1,65 milionu korun.

Koncertní záznam Motörhead: Clean Your Clock (2016) měl k dispozici 73 kin, což stačilo na dvanáctou příčku s návštěvností 4.067 diváků a tržbami 669 tisíc korun.


Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Recenze: Insidious: Poslední klíč - kdo se bojí, ať jde do kina

U Insidious: Poslední klíč (2017) se pravděpodobně nebudete moc bát. Osobně jsem se ani nelekala, kdy jsem měla. Na jednu stranu je to pro mě výhoda...

Recenze: Čertoviny - jak se povedla nová pohádka Zdeňka Trošky?

Za posledních cca 20 let jsem neviděla žádný nový autorský film Zdeňka Trošky. Nebyl to ani tak úmysl, jako spíš vedlejší účinek útrpného sledování pár...

Recenze: Nejtemnější hodina - Oldmanova jízda pro Oscara

Přiznávám, že Garyho Oldmana mám jako herce velmi ráda už od dob Pravdivé romance (1993), Leona (1994), Pátého elementu (1993) přes všechny možné Batmany a...

Recenze: Špindl - naváže další komedie z českých hor na úspěch Padesátky?

Slogan této zimní komedie tvrdí, že "Co se stane ve Špindlu, to zůstane ve Špindlu". Tento film ale nezůstal ve Špindlu, nějak se dostal do kin v celé naší...

Dvě věci, které nás nejvíc zklamaly na Star Wars: Poslední z Jediů

Nový díl Star Wars boří žebříčky po celém světě a zaslouženě. Po poměrně recyklační sedmé epizodě přichází díl, který se nebojí stát na vlastních nohách a...

Recenze: Jumanji: Vítejte v džungli - pokračování kultovní komedie Robina Williamse

Čtyři teenageři jsou (v současnosti) vcucnuti do začarované videohry z 90. let, kde získají těla herních "avatarů" a musejí někam donést diamant, aby se...

Ankety

Na které pokračování se Stallonem se nejvíc těšíte?
 • Creed 2
 • Rambo 5
 • Plán útěku 2
 • Expendables: Postradatelní 4
více k tématu:
Stallone otočil a Rambo 5 nakonec bude! Máme první plakát místo slibů
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v dubnu 1993?
 • Julie a její milenci
 • Hračky
 • Mistr Kickboxu
 • Poslední Mohykán
 • Lotři
 • Hrdina proti své vůli
 • Ve stínu gangu
 • Konkurenti
 • Noc na zemi
 • Zelená karta
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v dubnu před 25 lety?

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: