Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (USA)
« další názvy »
USA USA
150 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními více »« méně

Režie

:
Rian Johnson

Scénář

:
Rian Johnson George Lucas

Herci

:
Mark Hamill Carrie Fisher Adam Driver Daisy Ridley John Boyega ...
Premiéra: 14. 12. 2017
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  29. 12. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Tak i poosmé jsem naprosto spokojený. Rian Johnson nás hned od prvních minut hodil přímo doprostřed akce a v této poloze nás udržel až dokonce. Po technické stránce se nedá SW nic vytknout,zde je vše opět výborné. Tentokrát mne překvapili i herecké výkony a to hlavně navrátilce Marka Hamilla a Adama Drivera. Jelikož už SW spadá pod Disney,tak zde není nouze o roztomilé postavičky,které mají za úkol přitáhnout dětské diváky. Myslel jsem si,že to bude rušivý element,ale v závěru mi to tak moc nevadilo. Nejvíce mne potěšil mistr Yoda a jeho návrat po letech na scénu. Jediné co bych mohl vytknout je přehršel hrdinství a osudových rozhodnutí,ale to tak nějak ke SW patří.

 • 100%
  5
  0
  17. 12. 2017
  Sheldon (11361 bodů)

  Herecky je na tom epizoda VIII velmi dobře, protože fungují jak světlé kladné postavy, tak temní záporáci, kteří si to podle mě užívají mnohem více. Zvláště mě baví nízký generál Hux (Domnhall Gleeson), na kterém je vidět, že svou roli bere s nadhledem a je v ní naprosto výborný. Velkým překvapením je pro mě charakterní výkon Marka Hamilla v roli Luka Skywalkera, který je opravdovou hvězdou tohoto filmu. Star Wars: Poslední z Jediů je profesionálně natočená špičková rodinná zábava, kterou ocení podle mého soudu, jak diváci noví, tak diváci, kteří mají rádi staré Star Wars.

 • 80%
  2
  0
  15. 12. 2017
  lamps (10384 bodů)

  Zážitek lehce za očekáváním, ale přesto velmi silný a především ..... na SW netradiční! Johnson vede postavy mnohem jistěji než Abrams a snad poprvé v rámci celé ságy jsem cítil osudovost nikoli pouze v poměřování světelných mečů temnoty a světla, ale také v dialozích a vztazích mezi jednotlivými aktéry (okey, asi poprvé od Impéria). S tím souvisí i příběh, který není tentokrát lemován tisíci a jednou lokací, stovkami stíracích střihů a desítkami postav, ale odvíjí se kolem pevně daných tří linií, které jsou vzájemně motivačně propojeny a v závěru nádherně gradují do emocionálně působivého finále. O to více zamrzí, že kromě Luka a do určité míry Rey (u níž je snaha o vývoj nejzdařilejší a navíc pro ni mám prostě slabost) absentuje skutečně silná postava a skutečně pamětihodný okamžik, který by rozježil chlupy na těle a nebyl by dopředu očekávaný. I tak převládá spokojenost nad zkušeně odvyprávěným dílem (ta stopáž mi absolutně nevadila), které skvěle pracuje s deadliny, udržuje pozornost trvalým rozvíjením vztahu mezi aktéry (Luke×Rey, Kylo×Rey, Finn×Rose, Luke×Kylo) a samozřejmě majestátně inscenuje vrcholné akční sekvence, u nichž jsem si poslintal i můj zakoupený kelímek s figurkou Chewbaccy. Poslední třetina je pak možná tím úplně nejvíc sexy ze SW vesmíru, škoda, že se nedostalo na nosnější zápletku s výrazným MacGuffinem, což by Epizodu VIII vystřelilo jednoznačně na post nejlepšího dílu vůbec. Moc se těším na další nášup...

 • 100%
  2
  0
  9. 1. 2018
  SNCIS (4904 bodů)

  Vesmírná pohádka George Lucase pokračuje! Bez Lucase a pod nálepko disney. Začne to tradičně "Před dávnými časy, v předaleké galaxii." a pak se to všemožné střídá, neboť je tam hodně postav. Mne nejvíce bavila dějová linka okolo Rey, Luka a temného Kylo Rena. Všechno ostatní mi přišlo jako vata, která jen natahuje stopáž, ale i ta vata byla prostě dobře koukatelná. Rian Johnson je vynikající režisér a scénárista (o svých kvalitách mne přesvědčil, už ve filmu Looper), líbí se mi jeho styl a celkově nejde rejžovi nic vytknout. Hudba je typická pro tuto ságu a všichni ji milujeme, stejně jako mistra Yodu i ten zde má svůj part. Mé oči se rozzářily radostí, když byl Yoda na plátně. Co se herců týče, Del Toro jako koktavý zloděj skvělý, Daisy Ridley sem přišel chuť (Sexy) a vlastně tam nebyl nikdo, kdo by mi vyloženě vadil. "Válka skončila...A až tě zabiju, zabiju posledního z Jediů!" -"Nic z toho, co jsi řekl, není pravda. Válka... teprve začíná...A já nejsem poslední Jedi." Finální souboj mezi Lukem a Benem - W O W ! Příběhové je to také plné zvratů a nečekal jsem, že bude tak dobré, ale je to perfektní i když to trochu kopíruje předešlé díly. - 100%.

 • 90%
  5
  0
  15. 12. 2017
  JosefTomas (4888 bodů)

  A je to tady, podstatě to, co nefungovalo v epizodě VII, která sázela hlavně na zápletku epizody IV, Johnson šel přímo proti proudu a díky bohu za to, protože předvedl tak neskutečný filmový zážitek, který si rozhodně zaslouží návštěvu kina. Krom toho drží otěže ve svých režijních rukou s jistotou a servíruje skvělý příběh (který také napsal on) s úctou k předchozím dílům. Zvraty se film jen hemží a buď mi vytvořil úsměv na tváři, či mi ho z něj úplně srazil. V soubojích se drží Johnson naštěstí při zemi, tudíž nečekejte žádný digi bordel, zběsilý střih, ani všemi nenáviděný pohyb kamerou, při kterém uvidíte úplné ... nic. Akce je dostatek na ukojení zábavy a možná i něco víc. K plnému docenění budu potřebovat ale spíš druhou, nebo třetí projekci, rozhodně jde o skok kupředu a dostal jsem to, co jsem chtěl vidět. Zatím 90%

 • 100%
  5
  0
  14. 12. 2017
  p.a.douch (4592 bodů)

  Pane jo co by kdo chtěl? Jednou je to samý "To je jako původní trilogie.", "Furt se opakujou." No a teď jim tam Johnson smahne něco původního, a máme tady zase: "To neni jako původní trilogie." "Ničej nám původní kánon." Pro mě paráda. Návrat Luka je impozantní a Yoda taky perlí. Ren a Hux se jako záporáci dobře doplňujou. Rey a Finn se někam vyvíjej a zdaleka mě tolik nevadí jako v VII. Do toho nové postavy Rose a DJ (na toho jsem obzvláště zvědav a doufám, že jeho postava bude dále rozvinuta). Docela jsem zklamán, že Johnson nebude pokračovat i v IX. Za mě spokojenost a velká paráda.

  • Johnson
  • Hamill, Del Toro
  • 90%
   3
   0
   20. 12. 2017
   evismaior (3383 bodů)

   Mám nostalgický vztah k epizodám IV-VI, a tak se trochu zdráhám uvěřit, že jsem shlédla pro mě zřejmě nejlepší díl celé série. Tam je všechno - syrová a detailní propracovanost vesmírných lodí, které už nejsou jen načančanými kulisami. Originální boje ve velkém i tom nejmenším měřítku, kdy konečně nejde (alespoň ne vždy) o věčně ohraný scénář "ta dokonalá loď/zbraň má támhle svoje nepochopitelné slabé místo, které my teď půjdem trefit". Perfektně zahrané postavy, jejichž duševní pochody se vyvíjejí logickým směrem. Humor, ale nepřeplácaný, leč tu a tam trefně nadávkovaný. Vnitřně rozervaný záporák, který není jen mašinou na zlo, ale jeho úhel pohledu se dá velmi dobře pochopit, i se s ním ztotožnit. A pak také Mark Hamill podávající svůj životní výkon (a bohužel je to poslední výkon pro Carrie Fisher). Mladá a charismatická hlavní hrdinka. Nové planety a tvorové, kteří jsou ale jen dokreslením, nestojí na jejich podivnosti či pišišvornosti půlka děje. Trochu ubírám za pro mě nadbytečně pojatou scénu na planetě s kasínem. A pořád doufám, že se ještě někdy dozvíme, odkud se po pádu Impéria najednou "kdesevzaltusevzal" objevil hypermocný Snoke. Ale jinak se velmi těším, jestli se další epizody budou ubírat tímto směrem.

  • 45%
   2
   1
   28. 12. 2017
   Chimpanzee21 (3039 bodů)

   Jak to tu vidím, tak má starwars své věrné fanoušky, kteří rádi přehlédnou to, že to za to vážně nestojí.
   Začnu z té dobré strany, to znamená efekty a herci, ostatně jako prakticky všude. Bohužel tahle episoda nemá žádnou hlavní postavu a příběh je postaven na stupidní zápletce. Záporáci jsou opravdu nevýrazní a dělají jedno stupidní rozhodnutí za druhým. Princezna má najednou nějaké zázračné schopnosti, Luk si zahraje na totálního imbecila a to co udělá na konci filmu nesouvisí se starwars. Celý snímek je doplněn o scénky, které se snaží nahazovat komediální stránku a už jen to filmu ubírá, když diváci čekají seriózní pokračování.

  • 80%
   0
   0
   31. 12. 2017
   marie-kolarova (1207 bodů)

   Pořád je na něco se dívat, aniž by příliš nudilo. MiIuju ten jejich lehký patos a chvíle, když už to vypadá, že je definitivní konec. Chybí tomu jednotící osudový příběh, ale zase se aspoň dá jednotlivým postavám fandit a vtáhnout se do jejich záležitostí.

  • 85%
   0
   0
   27. 12. 2017
   Vildolf (363 bodů)

   Jeden z lepších dílů Star Wars.

  • 95%
   3
   0
   18. 12. 2017
   Boldrick (301 bodů)

   Tak jsem to viděl. A začnu tím, z čeho jsem moc radost neměl.
   Jsem docela fanda a když si představím tu stávající sbírku SW techniky, tak mě docela štve, že jsou tam zas nové stroje. Kde mají Y,B,E, a jiné wingy s protonovými torpédy, Tie interceptory a další? Proč tam jsou větší AT-AT a jakési zbytečné skútry? A ta fyzika ve vesmíru při počátečním bombardování, byla i na pohádku moc. No nic, zamáčknul jsem slzu.
   Z ufo zvířátek jsem taky nějak odvařenej nebyl, ale je to pohádka, tak co se dá dělat.
   Ale ostatní, paráda. Del Toro skvělej, Hamil ještě lepčejší. Skvěle podán střet síly a jejich hrdinů jako kdysi v KOTOR (znalci budou vědět). Ridley i Driver mi zde seděli víc než v VII. A ta část kdy vlastně vše podělal jeden floutek mi taky přišla dobrá.
   Takže na pohádku fakt super, proto, ode mne, tolik.
   Jsem zvědavý co udělaj s IX, když v příběhu zakukal Han i Luke a v reálu Carrie.

  • 100%
   4
   0
   17. 12. 2017
   jakub-bartosik (60 bodů)

   Tenhleten film je to největší co jsem kdy viděl, byl skvěle zpracovanej a rozhodně to stojí za shlédnutí :-) +

  • 95%
   3
   0
   14. 12. 2017
   Vojtas87 (49 bodů)

   Také přiložím pod kotel aktuálnímu "hajpu". Sice ve zkratce, ale výstižně: je to bomba po všech stránkách. Největší palec nahoru M. Hamillovi, který na stará kolena už i něco hraje. :-D Obrovská spokojenost i s A. Driverem jakožto Kylo Renem. 95%

  • 95%
   0
   0
   11. 1. 2018
   Mexican007 (30 bodů)

   Inovativní Hvězdné války. Rian Johnson vtiskl Poslednímu z Jediů osobitou tvář, asi nejzásadnější v celé historii ságy. Pokud byl Abrams obviňován z nedostatku odvahy cokoli měnit tak zde jde o pravý opak. Ať už jde o humor občas připomínající Monty Pythona nebo krvavé šplíchance z rozšmelcovaných vojáků - je to jiné. Bohužel místy těžce nekonzistentní. Určité pasáže se trochu táhnou, jindy je děj zbytečně zkratkovitý (jako by film měl mít tři hodiny, ale producenti zasáhli, že je to přes čáru), naštěstí se vždy objeví pamětihodná scéna, která to ospravedlní. Odpovědí je tak akorát, i když konspirátoři budou malinko zklamaní. Skywalker je pojatý skvěle a Hamillovi řeči najednou dávají větší smysl. Příště ale doufám ve větší cílení na Rey a mladého Sola. Ty nejsi nový Vader, jsi jen děcko v masce!

  • 20%
   3
   5
   22. 12. 2017
   petr-topinka (9 bodů)

   Snoke, náhlá síla princezny a další věci, jako souboj prvního řádu s povstalci, který zabere hodinu a třičtvrtě a je to úplně zbytečné, protože převaha je opravdu obrovská. Každému je snad jasné, že pokud z rebelů někdo zbude, bude jich jen hrstka. A i tam je jasné, že to přežijí hlavně hlavní hrdinové.
   Luk je situován do role totálního imbecila(nebo senilního dědka), který podědil Jediovskou demenci od Yody.
   V české verzi má "Kajlo" hlas jako homosexuální aktivista.(Když sundá masku)
   Zástupkyně velitelky odboje úplně zbytečně zhebne na prázdné lodi ale hlavně, že to zabere 15 minut.
   Jsem velký fanoušek Star Wars a u VII jsem přihmouřil oko díky zavedení nového příběhu, ale VIII je prostě malý remake II. Stejně jako VII - IV.
   Pokud nepřijde bomba, jako byla III, myslím, že počet fanoušků této ságy citelně ubude.Už teď nás na premiéře sedělo 5 a půl(Plzeň)
   Efekty a výprava naprosto super. ale ten zbytek.....
   Za mě - velké zklamání

  • 5%
   3
   6
   21. 12. 2017
   radek-krecek (9 bodů)

   Já vzhedem k hodnocení tady jsem byl v kině asi na jiném filmu...bohužel jsem viděl slataninu, která nesahá nejhoršímu z dílů BSG po kotníky...jediné co zaslouží pochvalu je trailer, který nám ale ukázal příběh a emoce, které ve filmu nebyli. Střihac traileru by měl dost oskara protože udělal z hov.. diamant.

  80 76 ?
  • ronnypb 90%
  • radek svadla 75%
  • Dave5991 80%
  • ardan-jacob-chrivas 80%
  • Mexican007 95%
  • PRINC180 80%
  • SNCIS 100%
  • Geralt 80%
  • Pajmen 70%
  • Špímoňátko 90%
  všechna hodnocení (75)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: