Downsizing (USA)
Norsko Norsko
USA USA
135 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Sci-fi
Motto: Podívejte se na život z nového úhlu

Obsah

:
Představte si, že byste mohli pohádkově zbohatnout. Stačilo by splnit jednu malinkou podmínku. Dobrovolně absolvovat proces, na jehož konci byste měřili více »« méně

Režie

:
Alexander Payne

Scénář

:
Alexander Payne Jim Taylor

Herci

:
Matt Damon Christoph Waltz Hong Chau Kristen Wiig Rolf Lassgård ...
Premiéra: 11. 1. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  2
  0
  5. 2. 2018
  Brenan88 (35437 bodů)

  V poslední době si filmy vybírám čistě náhodně aniž bych si o nich něco přečetl. O Zmenšování jsem si tak myslel, že mne čeká nějaká rodinná komedie. Jenže to jsem vůbec netrefil. Jedná se totiž spíše o drama, které se snaží ukázat na globální problémy lidstva. Celkově mi příjde, že samotný nápad onoho zmenšování je děsně nevyužitý a snad kromě úvodu a přesunutí děje do Pohodova nenabízí snímek nic co by nějaké zmenšování nabízelo. Natočeno to bylo všechno velmi pěkně, ale 135 minut je prostě šílená porce času na takový typ filmu a tak se častokrát stalo, že jsem se u sledování nudil. Nejlepší na celém filmu byla postava Dušana, kterou ztvárnil bezchybný Waltz, který dokázal místy slušně pobavit. Jako celek to hodnotím 55%

 • 50%
  0
  0
  27. 9. 2018
  Pete69 (8385 bodů)

  Velmi dobrý nápad, ale potenciál nebyl využit ani náhodou. Celou dobu jsem v napětí čekal, co přijde, jenže ono nepřišlo nic. Chyběla mi konfrontace s normálním světem. Pokud už chtěl scénárista upozornit na problémy lidstva a na to, že i ve zmenšeném světe postupně dochází k dělení na bohaté a chudé, všude vznikají kšeftaři a ovce, tak se toto téma mělo rozvinout a mělo být hlavním tématem. Takhle z toho vznikla jakási nakyslá čalamáda s nejasným záměrem. 50%.

 • 60%
  0
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (3059 bodů)

  Snímek, který mě v první polovině tak strašně bavil, že jsem byl po skončení tak zklamaný, že se ta druhá půle snímku tak debilně vymkla kontrole. Jako kdyby tento počin režírovali dva režiséři. Nápad to má perfektní, ta atmosféra, odhodlání se nechat zmenšit, to vše mě strašně bavilo. Jenže druhá část už je strašně nudná. Navíc mě vadili dvě věci. Za prvé, ta dějová linie s vietnamkou mě vůbec nebavila, byla otravná a celé to bylo takové rušivé a k danému tématu se to absolutně nehodilo. Ta druhá věc je, že jsem se těšil na bizarní a věcné problémy zmenšených lidí. Jenže to bylo celé odfláklé. Lahve vína, sklenky, to vše bylo pro malé pidilidi jak šité na míru. No, velká nelogická blbost to asi není, ale já si to představoval propracovanější. M.Damon zahrál svůj standart, stejně jako Ch.Waltz, který mě zde dost seděl, zbytek v pohodě. Hudba přijatelná. Takže nakonec hodnotím jen průměrem. Velká škoda, mohlo to být lepší, rozjezd byl víc než slibný. Víc to kritizovat nehodlám. Jako jednohubka to není nejhorší záležitost, ale podruhé si to už nepustím.

 • 25%
  0
  0
  26. 6. 2018
  VasaFlasa (1723 bodů)

  Ach ten Matt Damon. Je vidět, že se snaží a vybírá si role, které jsou výzvy, ale Zmenšování byla spíše dost podprůměrná podívaná a originální námět filmu přestal být zajímavý asi tak ve třetině. Pak se jednalo spíše o nudné poselství spočívající v blížícím se konci světa a nespravedlivých sociálních rozdílech. Myslím, že by filmu neuškodilo, kdyby byl sestříhán do pěkných 80 minut.

 • 80%
  0
  0
  27. 6. 2018
  fido68 (1175 bodů)

  Film zmenšování mně zaujal hereckým obsazením Mata Damona a čekal co z toho zas vypadne..Viděl jsem někde ukázku a očekával jsem větší potenciál v myšlence zmenšování.Každopádně jsem byl rád,že se tímto tématem svět filmu v hrané podobě zabýval.Nečekal jsem něco převratného ale celkově se na to dalo koukat.Sice jsem si v prvních minutách filmu vzpoměl na náš film Což takhle dát si špenát,ale to není na závadu.

59 58 ?
 • Pete69 50%
 • Yancl 45%
 • tomas14 50%
 • Tedy 85%
 • FilipusMuff 65%
 • fido68 80%
 • misalege 95%
 • homedo 65%
 • adam-ski-petr 50%
 • leafroller 80%
všechna hodnocení (42)
jak hlasovat?

V TV

Sdílet tuto stránku:

Partneři: