Jaké jsou nejlepší filmy a seriály krásné padesátnice, známé jako Pretty Woman?

Jaké jsou nejlepší filmy a seriály krásné padesátnice, známé jako Pretty Woman? 16 obrázků v galerii
Její herecká kariéra čítá na sedm desítek filmů a seriálů, jednou provždy ale bude spojena hlavně s rolí Vivian Wardové ve snímku Pretty Woman (1990). Julia Roberts oslavila padesáté narozeniny, což je ideální příležitost k tomu podívat se na její životní dráhu a památné role.
Ocelové magnolie (1989)

Julie Fiona Roberts se narodila 28. října roku 1967 v severoamerické Atlantě do umělecky založené rodiny. Mezi spolužáky platila Roberts za "ošklivé káčátko" - nosila silné brýle a výrazná byla její velká ústa. Z nich si později vytvořila své poznávací znamení, brýle nahradily kontaktní čočky, ale na dráhu herečky se zprvu necítila. Od dětství totiž Julie milovala zvířata, což jí táhlo k veterině.

Roku 1985 nicméně odjela do New Yorku, kde absolvovala soukromé kurzy herectví a věnovala se modelingu. U filmu debutovala erotickým Firehousem (1987), křestní jméno si změnila kvůli shodě s jinou herečkou na Julia. První velký úspěch zaznamenala už jako Julia Roberts ve snímku Ocelové magnolie (1989), za který obdržela Zlatý glóbus a byla nominována na Oscara.

Pretty Woman: Trailer

Hvězdou gigantických rozměrů se Julia stala o pouhý rok později spolu s rolí prostitutky Vivian v romantické komedii Garryho Marshalla Pretty Woman. Námluvy s pohádkově bohatým Richardem Gerem se staly ikonickým snímkem i díky titulní písni Roye Orbisona. Z filmu se stala pohádka pro dospělé, která přinesla Julii Roberts nejen popularitu, ale též druhou oscarovou nominaci.

Snímek Erin Brockovich (2000) vynesl Julii Roberts Oscara. | Foto: 2000 Universal Pictures

Tu se jí ve slavnou sošku podařilo proměnit o deset let později ve filmu Stevena Soderbergha Erin Brockovich (2000). Snímek byl inspirován skutečnými událostmi a Julia si zahrála dvakrát rozvedenou matku tří dětí, která se ocitá v zoufalé existenční situaci. Nevzdává se a jako sekretářka v advokátní kanceláři chytá příležitost za pačesy. A stane se z ní osoba, které se podaří odhalit aféru ohledně znečišťování ovzduší. Ve slavném soudním stání bude zastupovat poškozené obyvatele.

S režisérem Soderberghem Julia Roberts spolupracovala dále na sérii Dannyho parťáci, když v prvních dvou dílem komediálně-akční série ztvárnila po boku George Clooneyho (Danny Ocean) Tess Oceanovou.

Blízko od sebe - Julia Roberts, Meryl Streep a Julianne Nicholson.

Julia Roberts v rámci herecké kariéry střídá lehčí komediálně a romanticky laděné role s těžšími dramaty. Svou poslední nominaci na Oscara si vysloužila za konverzační drama Blízko od sebe (2013), kde vedla rodinný boj coby dcera útočné Meryl Streep. Do budoucna si Roberts zahraje další těžkou postavu, matku znetvořeného chlapce, který se vydává mezi spolužáky v dramatu Stephena Gboskyho Wonder (2017). Její zkušenosti (herecké i životní) ji k podobným rolím předurčují.

Wonder: Trailer

Přejeme Julii Roberts všechno nejlepší a přinášíme žebříček jejích nejlepších hereckých rolí podle uživatelů Kinobox.cz.
 

1. 90%   Přátelé ... seriál

Přátelé

2. 81%   Dannyho parťáci (2001)

Dannyho parťáci | Foto: 2001 Warner Bros

3. 80%   Stejná srdce (2014)

Stejná srdce

4. - 5. 78%   Erin Brockovich (2000)

Erin Brockovich | Foto: 2000 Universal Pictures

4. - 5. 78%   Pretty Woman (1990)

Pretty Woman | Foto: Touchstone Pictures

6. 75%   Notting Hill (1999)

Notting Hill | Foto: PolyGram Filmed Entertainment

7. 73%   Dannyho parťáci 2 (2004)

Dannyho parťáci 2

8. - 9. 72%   Druhá nebo první (1998)

Druhá nebo první

8. - 9. 72%   Hra peněz (2016)

Hra peněz

10. - 13. 71%   Hráči se smrtí (1990)

Hráči se smrtí

10. - 13. 71%   Murphy Brown (1988) ... seriál

Murphy Brown

10. - 13. 71%   Úsměv Mony Lisy (2003)

Úsměv Mony Lisy
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist