Wonder (USA)
« další názvy »
USA USA
113 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Film natočený na motivy bestselleru deníku New York Times vypráví fascinující a dojemný příběh Augusta Pullmana. Ve chvíli, kdy August, který se narodil více »« méně

Režie

:
Stephen Chbosky

Scénář

:
Steve Conrad Jack Thorne

Herci

:
Julia Roberts Owen Wilson Jacob Tremblay Daveed Diggs Mandy Patinkin ...
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu (Ne)obyčejný kluk. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu (Ne)obyčejný kluk myslíte! K 29. září 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26994 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  10
  0
  7. 2. 2018
  Brenan88 (40565 bodů)

  Wonder je emoční ždímačka,která to ale vůbec nemaskuje. Ba naopak to dokáže prodat se vší parádou. Občas je prostě zapotřebí shlédnout film,který je milý,lidský a nese v sobě nádherné poselství. Já byl ze snímku na měkko. A to tak,že jsem schopen přejít všechny nedostatky,které v sobě Wonder skrývá, protože mne dokázal nabít pozitivní energií. Až na pár výjimek se k sobě všichni chovají mile a zdvořile a i když je to v dnešním světě spíše utopie,tak bych si přál,aby to takto fungovalo všude. Nádherně natočené a hlavně úžasně zahrané. Dětští herci byli vynikající a hlavně oni mají lví podíl na úspěchu tohoto snímku. Popravdě se ani nedivím,že Wonder sklízí všude po světě pozitivní reakce. V dnešní době se děje všude ve světě mnoho hrozných věcí a je potřeba si ten život nějak zpříjemnit - třeba milým snímkem. Snad i proto trochu nadhodnotím a dávám 90%. PS: Za Hvězdné války samozřejmě také přidávám pár procent. Navíc Mandy Patinkin byl i přes minimum prostoru skvělý!!

 • 80%
  3
  0
  17. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (21227 bodů)

  Příběh, který napsal život sám a je k zamyšlení. Nenávist k člověku jenom proto, že je odlišný jakýmkoli způsobem existuje po generace. Snímek vypráví osud Augusta Pullmana s vrozenou vadou obličeje. Spousta operací, ale jizvy zůstaly. A vydal se do školy do páté třídy. Bude přijat místními dětmi? Atmosféra je sice více rodinného typu, ale otázka je položena. Děj se nezaměřuje pouze na Augustina, ale probírá i počínání lidí kolem něho. A nejsou to jen rodiče. Každý máme svůj osud a nikdo není bez vady. Ať fyzické či psychické, ale málokdo si to umí připustit. A právě na to se snímek zaměřuje především. Než začít druhého soudit či ho zesměšňovat, měl by se každý nejdříve podívat především na sebe. Příběh chytí za srdce, což znamená, že plní očekávání. Emocionální prvky povznášejí pocit pochopení. Bohužel se to neobešlo ani bez kýče, což je škoda. Reálnost je tím srážena na kolena. Jakob Tremblay v roli Augusta podal skvělý výkon. V roli rodičů Julia Roberts a Oven Wilson. U obou trochu překvapení, neboť známé tváře odvádí od daného problému pozornost, ale dá se to ustát.

 • 65%
  3
  0
  5. 2. 2018
  lamps (14219 bodů)

  Rozhodně je to film, na který by se měly dorůstající děti podívat a přijmout jeho poselství. Ale rozhodně to není kdovíjak výborná filmařina, protože jednorozměrným charakterům to moc nebaštíme a střípkovité vyprávění občas pálí ve vztahu k celku trochu do ztracena. Hodně tomu pomáhají přirozeně hrající herci a líbilo se mi přepínání do fantazie hlavního hrdiny, ale jinak nic víc než rutinní sentiment pro celou rodinu s nejočekávanějším možným happyendem...

 • 70%
  0
  0
  30. 8. 2019
  Pete69 (11899 bodů)

  Pěkný film, který mi trošku pokazil typicky americký happyend. Postupem času se ukazuje, že nejen nemocí postižený mladý hoch to má těžké, mají to těžké i lidi kolem něj.. Příběh je lidský a plný emocí, ale pořád ze sebe nesejmul americkou nálepku a je v něm i troška klišé. Celkově však dobrá podívaná - 70%

 • 90%
  2
  0
  3. 1. 2019
  Petrson (3986 bodů)

  Vlastně jsem se toho filmu "bál" a dlouho odkládal, že to bude kýčovitý klasický příběh nešťastné bytosti, která bojuje s okolím, svým osudem. A ono to dokonce tak bylo, jenže...mě to vtáhlo do děje, byl jsem mile překvapen srovnáváním s příběhy ostatních hrdinů filmu. Přes sentimentálnost a kýčovitost to skvěle fungovalo a dojímalo. Bylo to téměř černobílé a vystavěno tak, že i když člověk věděl dopředu někdy pointu, přijal to. Prostě pozitivní film a skvěle odvyprávěný na více ústředních postavách. Knižní předloha byla asi jistotou laskavého přístupu.

  • pozitivní přistup k životu, námět, scénář, herci...
  • postřehy jedné postavy doplňují jiné postavy svým pohledem na tu samou věc
  • některé situace to chtělo dotáhnout, nebo byly příliš "americké"
 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2019
  VasaFlasa (2726 bodů)

  Film hrající hodně na city, který především díky výbornému hereckému výkonu Wilsonovi a Robertsové, ale také mladému Tremblay, přinesl kvalitu ve 113 minutách. Zrovna tento film si na rozdíl od jiných českou kino distribuci zasloužil, ale bůhví proč se u nás dostal rovnou jen na DVD.

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1854 bodů)

  Wonder určitě žádný zázrak není. Je to jeden z těch filmů, který se vás svou miloučkou sentimentalitou bude ustavičně snažit rozbrečet, ovšem je to ale zároveň film, který na to jde chytřeji než jiné. Příběh sympatického klučíka s obličejovou vadou dost trefně a zajímavě poukazuje na obecně známou věc, že bychom neměli soudit podle vzhledu, nýbrž podle povahy. To, co však činí tenhle příběh ještě o něco lepším než podobné fliky (a že jich je dost) jsou ostatní členové chlapcovo rodiny - Wilson a Robertsová jsou nesmírně líbiví rodičové, stejně tak se povedla starší sestra, která se zas, v kontrastu se svým mladším bráchou, snaží vymanit z pozadí, plus klidně bych ocenil víc scén mezi ní a matkou, to bylo super. Propojení vztahů mezi všemi členy rodiny je nejsilnější stránka filmu, přičemž mu to vyšlo setsakramentsky dobře. Snad jen bacha na ty přílišné nálevy kýče a sentimentality, těmhle líbivým dramatům to spíš škodí.

 • 95%
  0
  0
  13. 1. 2019
  Siddharta (1738 bodů)

  Příjemná podívaná, jak změnit sebe, jak měnit svět, jak si otevřít oči, že každý máme nějaký problém.

  • scénář, tedy asi kniha
  • 85%
   0
   0
   21. 4. 2019
   Terezie_Terez (473 bodů)

   Tento film mě celou rozebral, aby mě pak složil zpátky. Všechna čest, doják to byl skvělý.

   • originální myšlenka
   • zajímavě podané
   • stačí vidět jednou
  • 80%
   3
   0
   27. 6. 2018
   brain32aukro (44 bodů)

   No, tak tohle mi hodně sedlo. Po poměrně dlouhé době film, který se mě hodně dotkl. Owena ani Roberts nemusím, ale tady mi překvapivě vůbec nevadili, spíše naopak. No a před Augustem klobouk dolu. "Buďte hodní neboť všichni bojujeme těžké bitvy a pokud skutečně chcete vidět co jsou lidi zač, jediné co musíte udělat je podívat se"

  81 67 ?
  jak hlasovat?
  • Evianka 80%
  • dav.bal 60%
  • Barros234 90%
  • divid.jh 85%
  • Manuela212 80%
  • Pete69 70%
  • Blatouch72 100%
  • Drixis 80%
  • Vurhor 75%
  • Terezie_Terez 85%
  všechna hodnocení (42)

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 4 v žebříčku uživatele Vali