Premiéry a tržby

2.5.2017 /13:53/

CZ tržby: Rodinný přítel, Špunti na vodě a Mimi šéf

Ve čtvrtek do českých kin vstoupila novinka Jana Hřebejka Zahradnictví: Rodinný přítel (2017). Jak se jí dařilo vedle animáku Mimi šéf (2017), rodinné komedie Špunti na vodě (2017) nebo komerčního hitu Rychle a zběsile 8 (2017)?

První film z ambiciózní trilogie Zahradnictví s podtitulem Rodinný přítel měl k dispozici 153 kin, solidní mediální podporu využívající kultovních Pelíšků (1999), které na osudy postav Zahradnictví navazují. Bezprostředně po středeční novinářské projekci se začaly kupit průměrně vyznívající recenze a stejně nemastný, neslaný výsledek přinesla víkendová návštěvnost kin. Na Rodinného přítele přišlo 36.243 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 4.83 milionů korun. Trilogie vyšla tvůrce na 120 milionů korun. Do kin budou v jejím rámci ještě letos uvedeny dva díly. První film na další návštěvu nenalákal.

Po loňskému megaúspěchu Anděla Páně 2 (2016) přichází tuzemské komerční zklamání. Zapříčinily ho negativní recenze, znuděnost Hřebejkem a naší historií, nebo špatný koncept? Po Hřebejkovi si diváckou zatěžkávací zkouškou projde Jan Svěrák s podobným tématem, válečným příběhem Po strništi bos (2017). Svěráci jsou ale mnohem větší značka než tvůrčí duo Hřebejk-Jarchovský.

Mimi šéf

V rámci pravidelného víkendového žebříčku UFD Top 20 Zahradnictví: Rodinný přítel skončilo druhé, za animovaným Mimi šéfem pro nejmenší diváky. Prcek s kravatou ukořistil prvenství podruhé, tentokrát na něj do 103 kin vyrazilo 40.217 diváků, tržby činily 5.5 milionů korun. Nový film studia DreamWorks má stejně jako Zahradnictví: Rodinný přítel rozpačité recenze, cílí ale na komunitu rodin s malými dětmi, přináší solidní vizuál a nechyběla reklamní masáž. Celosvětově má Mimi šéf na kontě 400 milionů dolarů.

Špunti na vodě

Oproti předchozímu víkendu sice zaznamenaly propad o 42 procent, ale i tak mohou být tuzemští Špunti na vodě spokojeni. 57 kin se postaralo o návštěvnost 25.044 diváků a tržby 3.5 milionu korun. Nekomplikovaný film o sjíždění řeky, na němž byli nejdražší herci, už vidělo za necelé tři týdny 191.015 diváků. V pokladnách nechali 23.66 milionů korun.

Rychle a zběsile 8 - miliardový "drobeček"!

Akční hit Rychle a zběsile 8 skončil až za "Špunty". Ve 46 kinech tuhle zběsilou jízdu vidělo 17.449 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 2.66 milionů korun. Celkově to od premiéry dělá přes čtvrt milionu diváků a 33.6 milionů korun. Celosvětové tržby tohodle "mazlíka", který vyšel na 250 milionů dolarů, jsou ohromující - činí 1 miliardu 66 milionů dolarů. Od nás jdou drobné na nepatrný tuning nových strojů.

Uteč - komerční hit za "pár" dolarů.

Ze čtvrtečních novinek se do Top 20 kromě Zahradnictví dostaly už pouze dva tituly - dystopický thriller s tématikou nadvlády počítačů The Circle (6. místo, 10.473 diváků, 1.48 milionů korun) a horor s nádechem humoru Uteč (7. příčka, 9.203 diváků, 1.29 milionů korun). Druhý jmenovaný vyšel tvůrce na 4.5 milionu dolarů a celosvětově utržil téměř 200! The Circle stál "slabých" 18 mega a o premiérovém víkendu v USA utržil rozpačitých 9. Herecké hvězdy to nezachránily.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Anděl Páně 2 pokořil o Vánocích další rekord! Kdy se do kin podívá třetí díl?

Anděl Páně 2 se stal s více než třemi miliony diváků nejen nejsledovanějším pořadem letošního roku, ale i posledních patnácti let. Na prvním programu České...

Recenze - Zahradnictví: Rodinný přítel

Tvůrčí duo Jan Hřebejk-Petr Jarchovský s podporou producenta Viktora Tauše pouští do kin první díl ambiciózní historické trilogie Zahradnictví. Scenárista...

Recenze: Mimi šéf - jaký je nový animák od režiséra série Madagaskar?

Sedmiletý Tim žije spokojeně se svými rodiči, mají se rádi, všechno je v cajku, až najednou... Najednou si rodiče domů přinesou nové nemluvně, které si...

Recenze: Rychle a zběsile 8 - téhle sérii zdaleka nedochází palivo!

Jsou zpátky, tentokrát ale zapomeňte na rodinu. Dom svůj původní tým zradí a přejde na stranu tajemné kyberteroristky Cipher. A to není jediná změna.

Langmajer, Liška a Čermák se špunty na vodě. Jak se jim natáčela rodinná komedie?

Rodinná komedie Jiřího Chlumského Špunti na vodě (2017) do českých kin vstoupí ve čtvrtek 13. dubna. V hlavních rolích se představí známí tuzemští herci...

Ankety

Která herečka je lepší jako Lara Croft?
 • Angelina Jolie
 • Alicia Vikander
více k tématu:
Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?
Líbila by se vám Záhada Blair Witch ve formě seriálu?
 • Ano
 • Ne
více k tématu:
Děs z lesů se vrátí. Ze Záhady Blair Witch bude seriál
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v březnu 1993?
 • Přepadení v Pacifiku
 • Manželé a manželky
 • Osobní strážce
 • Exploze
 • Misery nechce zemřít
 • Vůně ženy
 • Chaplin
 • Drákula
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v březnu před 25 lety?
Na jaký Spielbergův snímek se těšíte nejvíce?
 • Akta Pentagon: Skrytá válka
 • Ready Player One: Hra začíná
 • Indiana Jones 5
 • West Side Story
 • Na jiný
více k tématu:
Lepší realita, Indiana Jones a remake muzikálové klasiky. Co chystá velikán Spielberg?
Je pro vás Smrtonosná past vánoční klasikou?
 • Rozhodně, ho ho ho!
 • Vůbec.
 • Váhám...
více k tématu:
Smrtonosná past byla zvolena nejlepším vánočním filmem všech dob

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: