Záhradníctvo: Rodinný priateľ (Slovenská republika)
Polsko Polsko
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
130 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází více »« méně

Režie

:
Jan Hřebejk

Scénář

:
Petr Jarchovský

Herci

:
Aňa Geislerová Klára Melíšková Gabriela Míčová Martin Finger Ondřej Sokol ...
Premiéra: 27. 4. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Jste na stránce filmu Zahradnictví: Rodinný přítel. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zahradnictví: Rodinný přítel myslíte! K 1. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28172 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zahradnictví: Rodinný přítel


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  11. 10. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Zahradnictví je možná ambiciozní projekt,ale neodstartoval zrovna nejlépe. Rodinný přítel má na můj vkus příliš přepálenou délku a minimum zajímavého děje. Vše podstatné se odehraje v prvních dvaceti minutách po příchodu gestapa na scénu. Poté už jen sledujeme osudy tří žen jenž čekají na příchod svých manželů z vězení. Tuhle tvůrčí sterilitu nezachrání ani průměrný Ondra Sokol,nebo ucházející Geislerová. Právě ten scénář je nejspíš největší slabinou. Hřebejk -
  Jarchovský zdá se už nejsou schopni přijít s něčím novým čím by diváka zaujali. Takto to jen vypadá,že už vykrádá sám sebe. Abych jen snímek nehanil,tak uznávám,že dobová atmosféra vypadá dobře a to samé platí pro práci s kamerou. Uvidíme co přinese druhý a třetí díl. Možná po shlédnutí celé série hodnocení jednotlivých snímku změním. Moc v to ale nevěřím.

 • 65%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Pete69 (21269 bodů)

  Pěkný film, ukazující příběh lidí, kterých bylo opravdu dost a není to žádná fantasmagorie. Bohužel musím říct, že Ondřej Sokol je natolik profláklý moderátor, že mi prostě v hlavní roli celý film kazil. Nevěřil jsem mu ani slovo ,ani slzu. Aňa by také nemusel být v každém dramatu, ale budiž. Celkově to u mě hodnocení srazilo na stále slušných 65%.

 • 10%
  2
  0
  12. 1. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "Počkej, až se to dozví Mařčí!" - "To nás raději udej gestapu! Ta vyžvaní i to co neví." Úvodní scéna působí tak, že trochu půjde i o komedii, avšak opak je pravdou. Je to dobové drama a i trochu romantický film. Scény byly zdlouhavé, soundtrack uspávací, kostýmy a prostředí průměr, příběhově jednoduché. Herci vypadali po celou dobu unaveně, až ta únava přešla i na mně. "Naši tátové jsou hrdinové, proto musí bejt zavření v kriminále. Kdyby byli zbabělci seděli by tady s náma." Jsem tedy velice zklamaný, protože jsem čekal víc... Kvůli Sokoli tu jednu hvězdu dám, ale více si to nezaslouží. - 10%.

 • 90%
  1
  1
  31. 5. 2017
  limeta (4981 bodů)

  Film mě okouzlil. Děj se vine pomalu, není tam nijak dramatická dějová linka, ale film má atmosféru, je skvěle obsazen....ale hlavně jsou pro mě všechny postavy bezpodmínečně uvěřitelné. Je to něžný milostný příběh z těžké doby a právě svou jemností je film pro mě výjimečný.

 • 55%
  4
  0
  30. 4. 2017
  Sheemas (737 bodů)

  Rodinný přítel je prvním dílem z trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka. A bohužel je na celém tomto snímku až moc vidět, že se jedná o film na pokračování. Film má stopáž dvě hodiny, ale většinou se v něm prakticky nic neděje, příběh se rozjede asi na prvních patnáct minut s gestapem a pak vlastně už nic. Celé je to poskládáno z různých epizod či kapitol života lidí během války, kteří vlastně neustále jen čekají. Co se však filmu ale nedá vytknout je atmosféra, skvělé kostýmy a občas povedený vtip či komentář k danému momentu ve filmu. Jinak se bohužel jedná o velmi průměrný film, který ničím nevyniká, což je obrovská škoda.

 • 50%
  4
  0
  30. 4. 2017
  barborasalome (510 bodů)

  Bohužel průměrná podívaná. Myslím si, první díl by se dal zkrátit na hodinu. Je to takové nemastné neslané. Škoda.

 • 70%
  0
  0
  27. 6. 2018
  knihovna1 (283 bodů)

  Rodinný přítel jsem viděla přímo na premiéře, kde tvůrci byli ještě plni očekávání. Mrzí mě, že to tak nakonec dopadlo a jako kdyby celý projekt spadl pod stůl. Pan Jarchovský si splnil sen, napsat si kroniku svých příbuzných. Povedlo se mu a Jan Hřebejk s týmem mu ji zfilmovali. Mně se film líbil, svou náladou, kostýmy, kamerou i scénářem. Herecké výkony všech byli výborné. Překvapil mě O. Sokol v této romantické poloze a Martin Finge. Myslím, že celá trilogie přijde do podvědomí diváků, až se odvysílá v tv v podobě 6dílů.

 • 60%
  4
  0
  27. 4. 2017
  debil (210 bodů)

  Mám rád některou ranou tvorbu dua Jarchovský - Hřebejk, jsou tam na české poměry podařené kousky, ale nyní vytvořili přes dvě hodiny rozvláčného, ale paradoxně z epizod, poskládaného děje. Celkem se ztotožňuji s recenzemi kolem 50-60%, což nakonec není zas tak špatné, i když očekávání byla větší. Na trilogii celkem odvážný zdlouhavý začátek. Mám tušení, kde se stala chyba, ale nením, jestli to dvoje dokáže rekflektovat. Emočně nabitý, nádherný Hořící keř (asi formátová inspirace) to ale zatím není. Držím palce a věřím, že další díly budou lepší.

  • výprava, kostýmy, kamera
  • dramaturgie, možná sebejistota tvůrců(?)
 • 25%
  1
  1
  6. 5. 2017
  pejtanek (155 bodů)

  Papundeklová červená knihovna :(, hodně špatný

 • 40%
  0
  0
  14. 11. 2017
  Georgino (109 bodů)

  Uf, tak tohle bylo hodně velké zklamání. Vůbec nechápu, jak někdo tohle mohl pustit do výroby a dát na to takový rozpočet. To nikdo už u scénáře neviděl, že příběh postrádá jakýkoliv dramatický oblouk, zápletku a vypravěcí potenciál? Vznikla dvouhodinová nuda, kdy divák v sále tiše trpí. Hřebejka s Jarkovským mám rád, ale tohle se vážně nepovedlo. A jakékoliv spojování tohoto filmu s Pelíšky je až urážlivé.

 • 65%
  1
  0
  9. 5. 2017
  Hanula (56 bodů)

  Také jsem čekala více - chvílemi zdlouhavý a nic nevyprávějící. Herecké obsazení skvělé. Doufám, že další dva díly budou lepší a děj bude spádovější. Nicméně film měl svoji nostalgii.

Hodnocení a recenze Zahradnictví: Rodinný přítel

55 50 ?
jak hlasovat?
 • HanO 65%
 • Petrson 50%
 • Vojtas87 50%
 • corleone 45%
 • Riverdon 45%
 • mims 80%
 • Sandrastekla 45%
 • Schneefee 50%
 • elišákkulišák 35%
 • Blatouch72 55%
všechna hodnocení (62)