Premiéry a tržby

18.4.2017 /13:30/

CZ tržby: Rychlí a zběsilí špunti na vodě

Velikonoční víkend se nesl v duchu souboje Rychle a zběsile 8 (2017) s tuzemskými Špunty na vodě (2017). "Špunti" startovali ve 143 kinech, osmička Rychle a zběsile měla k dispozici 131 promítáren. Kdo to nakonec u diváků vyhrál?

Rychle a zběsile 8

Stejně jako před dvěma roky akční pecka Rychle a zběsile, tentokrát s pořadovým číslem 8. Srovnání novinky se sedmičkou je pozoruhodně vyrovnané. Sedmý díl vidělo před dvěma roky 112.446 fanoušků, kteří za vstupenky zaplatili přes 15 milionů korun. Rychle a zběsile 8 vidělo od čtvrtka do neděle 113.055 diváků, tržby činily 16.72 milionů korun. Což je trochu lepší než komerční ohlas sedmičky, kterou provázelo loučení s Paulem Walkerem.

Rychlá a zběsilá série prostě válí. Před pár dny stanovila rekord, když nejrychleji v historii celosvětových tržeb dosáhla na metu půl miliardy dolarů. U nás se Dom a spol o rekord nepostarali, i tak je jejich zápis do statistik velmi solidní.

Špunti na vodě

Špunti na vodě dopádlovali na druhé místo žebříčku. Táhli populární tuzemští herci, rodinný žánr, našlapaná kampaň a fakt, že počasí přálo návštěvě kina. Komedii Jiřího Chlumského vidělo o premiérovém víkendu 76.910 diváků, v pokladnách nechali 10.2 milionů korun. Režisér Chlumský si díky Špuntům na vodě připsal jedno osobní prvenství, snímek ze všech jeho filmů vůbec zaznamenal nejlepší komerční přijetí v rámci premiérového víkendu. Uvidíme, jaká čísla posbírá celkem.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice

O 16 procent si oproti předchozímu víkendu polepšil další rodinný snímek, animovaní Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017). Moc nechybělo a předběhli tihle populární modrásci i Špunty na vodě. Nakonec na Šmouly do 105 kin přišlo 69.241 diváků, kteří v pokladnách nechali 9.52 milionů korun. Celkově má animovaný fenomén na kontě téměř 212 tisíc diváků a 29 milionů korun. Velmi dobrá čísla.

Šmoulové se v novém dobrodružství vrátili k ryze animované verzi a celosvětově od nedávné premiéry utržili přes 95 milionů dolarů. Tvůrce vyšli na 60. S prvním částečně hraným a animovaným filmem z roku 2011 se to ale srovnávat nedá. Do něj autoři napumpovali 110 milionů dolarů a vrátilo se jim přes půl miliardy.

Kráska a zvíře

Naopak hraná verze původní animované pohádky Kráska a zvíře (2017) obsadila čtvrté místo díky návštěvnosti 25.787 diváků a tržbám 3.53 milionu korun. Studiu Disney to opět vyšlo. Film s rozpočtem 160 milionů dolarů je v kinech po celém světě měsíc a už pokořil metu 1 miliardy dolarů. U nás má na kontě necelých 300 tisíc diváků a 41 milionů korun.

Mimi šéf

Z předpremiérových projekcí se na páté příčce umístil animovaný Mimi šéf (2017). Kojenec v obleku a s nejedním tajemstvím byl vyslán do 29 kin. Přišlo na něj 12.662 diváků, kteří v pokladnách nechali téměř 2 miliony korun. Příští pondělí budeme vědět, jak se novinka studia DreamWorks chytla celoplošně.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

Rychle a zběsile 8: SOUTĚŽTE o tři DVD kompilace se všemi předchozími díly série

Šestnáctým rokem se akční série Rychle a zběsile prohání kiny po celém světě. A je z ní jeden z největších a nejvýdělečnějších fenoménů kinematografie. Ve...

US tržby: Ze série Rychle a zběsile jsou oficiálně Avengers na kolech

Nikdo nepochyboval o tom, že to bude velké. Přesto bylo otázkou, jak vysoko se osmý díl populární akční série vydrápe. Ten předchozí sice vydělal jedna a...

Recenze: Rychle a zběsile 8 - téhle sérii zdaleka nedochází palivo!

Jsou zpátky, tentokrát ale zapomeňte na rodinu. Dom svůj původní tým zradí a přejde na stranu tajemné kyberteroristky Cipher. A to není jediná změna.

Langmajer, Liška a Čermák se špunty na vodě. Jak se jim natáčela rodinná komedie?

Rodinná komedie Jiřího Chlumského Špunti na vodě (2017) do českých kin vstoupí ve čtvrtek 13. dubna. V hlavních rolích se představí známí tuzemští herci...

Šmoulové a Asterix se vrací k animovaným kořenům

Hraní Šmoulové to daleko nedotáhli. Jednička ve velkém vydělala hlavně proto, že byli všichni zvědaví, jak budou ve 3D vypadat. Rychle se rozneslo, že nám...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: