Martina „Miňonka“ Krejzlová

Martina „Miňonka“ Krejzlová

Autor
Narozena 1981 v Plzni. Vystudovala teorii a filosofii mediální komunikace na FF Západočeské univerzity v Plzni. Než začala pracovat pro Kinobox.cz měla vlastní filmový blog, na kterém ji objevil kolega Tomáš Chvála a oslovil ji s nabídkou spolupráce. V Kinoboxu působí od roku 2013.

Články autora

 1. To nejlepší v prosinci na Netflixu – Vyšehrad, Slepičí úlet i návrat do Sladkého domova
  VOD29. 11. 2023
  To nejlepší v prosinci na Netflixu – Vyšehrad, Slepičí úlet i návrat do Sladkého domova

  Ke konci měsíce se jako již tradičně věnujeme tomu, že pro vás vybíráme nejzajímavější tipy, na co se na Netflixu podívat. Z velkého množství pořadů, které na tuto službu v prosinci zamíří, jsme do svých doporučení zařadili oblíbené seriály, komedie, něco pro celou rodinu i sci-fi.

 2. Prci, prci, prcičky filmy – kompletní přehled
  Filmy26. 11. 2023
  Prci, prci, prcičky filmy – kompletní přehled

  Filmová komediální série Prci, prci, prcičky se díky lechtivému vtipu těší poměrně velké popularitě a první čtyři snímky i vysokému hodnocení. Málokdo už však ví, že filmů je celkem devět a že tvůrci původních čtyř snímků údajně plánují pátý.

 3. Nejlepší vánoční filmy – přehled, žebříčky a hodnocení
  Téma25. 11. 2023
  Nejlepší vánoční filmy – přehled, žebříčky a hodnocení

  Blíží se vánoční svátky, což znamená jediné – svátečně laděné snímky na všech stanicích a platformách. Vznik vánočních filmů je zvláště v USA skutečným fenoménem a například jen stanice Hallmark jich každý rok natočí téměř padesát! Navíc se tento trend v posledních letech prosazuje i v naší filmové tvorbě.

 4. Studiu Aardman dochází modelína. Najde znovu tu správnou?
  Téma22. 11. 2023
  Studiu Aardman dochází modelína. Najde znovu tu správnou?

  Slepičí úlet (Chicken Run, 2000), Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (The Curse of the Were-Rabbit, 2005), Ovečka Shaun (Shaun the Sheep, 2007) – to vše jsou projekty, které vznikly pod hlavičkou slavného britského animačního studia Aardman. 15. prosince bude mít na Netflixu premiéru pokračování zmíněného Slepičího úletu s názvem Slepičí úlet: Zrození nuget (Chicken Run: Dawn of the Nugget, 2023), ovšem další plánované pořady jsou ve hvězdách.

 5. Druhá řada Lokiho je plná skrytých odkazů i naděje na znovuzrození milovaného hrdiny
  Seriály16. 11. 2023
  Druhá řada Lokiho je plná skrytých odkazů i naděje na znovuzrození milovaného hrdiny

  Seriál Loki (2021) má za sebou premiéru druhé řady, která sklidila pochvalné ohlasy stejně jako ta první. Tom Hiddleston coby bůh falše a klamu válí a jeho pořad patří mezi jedny z mála projektů, které se Marvelu v posledních letech opravdu povedly.

 6. Nachystejte květináče! Na ComicCon dorazí po Kocourovi i Eso Rimmer
  Téma14. 11. 2023
  Nachystejte květináče! Na ComicCon dorazí po Kocourovi i Eso Rimmer

  Pražský ComicCon čeká výroční pátý ročník, a tak jeho organizátoři slibují zajímavá zvučná jména, kterým v tuto chvíli vévodí Chris Barrie alias Arnold Rimmer z populárního komediálního seriálu Červený trpaslík.

 7. Zaklínač se vrací v animované verzi. První trailer na Sirény z hlubin je venku
  Filmy13. 11. 2023
  Zaklínač se vrací v animované verzi. První trailer na Sirény z hlubin je venku

  Hraný seriál Zaklínač patří mezi velmi rozporuplná témata. Jedni ho kritizují, druzí jsou spokojení. Ovšem po odchodu Henryho Cavilla, který po třech sezónách svlékl kostým Bílého vlka a jako Geralta z Rivie ho nahradí Liam Hemsworth, se i větší část těch, kterým se seriál dosud líbil, dívá na projekt pochybovačně. Netflix možná ztratí velkou část publika a nejspíš si to uvědomuje, a tak láká na svět Kontinentu jinou formou.

 8. Aristokratka se dostává do varu a může za to Deniska! První trailer je venku
  Filmy11. 11. 2023
  Aristokratka se dostává do varu a může za to Deniska! První trailer je venku

  Režisér Jiří Vejdělek se pokusí navázat na úspěch Poslední aristokraty z roku 2019, která patřila k nejnavštěvovanějším filmům roku a porazila tehdy v tržbách samotného Jokera (2019). I druhý díl s názvem Aristokratka ve varu vychází z knižní předlohy Evžena Bočka. Do svých rolí se vrací většina původního hereckého obsazení, které rozšíří Simona Lewandowská v roli Denisky.

 9. Všechny filmy Marvelu pěkně popořádku aneb Jak si zajistit zatraceně dlouhý filmový zážitek?
  Téma5. 11. 2023
  Všechny filmy Marvelu pěkně popořádku aneb Jak si zajistit zatraceně dlouhý filmový zážitek?

  Snímků studia Marvel vzniklo za uplynulé roky skutečně mnoho a pro někoho může být složité se v nich vyznat. Proto jsme se rozhodli, že vám nabídneme několik různých způsobů, jak lze pojmout časovou osu, která vám může napovědět, v jakém pořadí si filmy od Marvelu pustit. Na Marvel filmy ale nemusíme koukat jen chronologicky, způsobů je několik a i ty nejnovější snímky z roku 2023 mohou pořadím pěkně zamíchat.

 10. Kouzelná Beruška a Černý kocour chrání Paříž, zpívají a nechávají čarovat lásku
  Recenze3. 11. 2023
  Kouzelná Beruška a Černý kocour chrání Paříž, zpívají a nechávají čarovat lásku

  Animované filmové dobrodružství na motivy oblíbeného seriálu Kouzelná Beruška a Černý kocour můžete od 2. listopadu vidět v kinech. Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu (Miraculous – Le film) slibují více než hodinu a půl superhrdinského dobrodružství.

 11. To nejlepší v listopadu na Netflixu. Fincherův Zabiják, Robbie Williams a Odpočívej v pokoji
  VOD31. 10. 2023
  To nejlepší v listopadu na Netflixu. Fincherův Zabiják, Robbie Williams a Odpočívej v pokoji

  Listopadový program na Netflixu bude bohatý a s blížícími se vánočními svátky se začnou objevovat i první svátečně laděné projekty, které nechybí ani v našem výběru toho nejlepšího, na co se můžete v následujícím měsíci těšit. Na své si přijdou milovníci seriálových klasik, akce, animované tvorby i hudby.

 12. Stoletý Disney vzpomíná a děkuje v novém krátkém snímku Bylo nebylo jedno studio
  Filmy17. 10. 2023
  Stoletý Disney vzpomíná a děkuje v novém krátkém snímku Bylo nebylo jedno studio

  Tak významný milník, jako je sto let existence, nelze ponechat bez povšimnutí. A pokud slaví Myší dům, je jasné, že oslavy budou více než pohádkové. Bylo nebylo jedno studio (Once Upon a Studio) je nejnovějším kraťasem studia Walt Disney Animation. Od 16. října je dostupný na službě Disney+, ale ti, kdo ji nevlastní, nemusí smutnit. Snímek doprovodí nejnovější animovaný film Přání, jenž zamíří do českých kin 30. listopadu.

 13. Lupinovi se i potřetí v řadě daří držet v napětí a kvalita seriálu neklesá
  Recenze7. 10. 2023
  Lupinovi se i potřetí v řadě daří držet v napětí a kvalita seriálu neklesá

  Třetí řada francouzského kriminálního seriálu Lupin s Omarem Sy v hlavní roli prohnaného lupiče je na Netflixu k dispozici od 5. října. Do svých rolí se kromě zmíněné herecké hvězdy vrací i všechny ostatní tváře z předešlých sezón a společně rozehrávají další nebezpečnou hru.

 14. Loki pokračuje v zábavných, ale občas matoucích hrátkách s časem
  Recenze7. 10. 2023
  Loki pokračuje v zábavných, ale občas matoucích hrátkách s časem

  Novému dílu druhé řady seriálu Loki bude od 6. října po pět následujících týdnů patřit každý pátek. Tom Hiddleston a Owen Wilson se vrací jako bůh falše a agent Mobius v pořadu, který je mezi seriály studia Marvel označovaný jako druhý nejlepší hned po WandaVision.

 15. Fenomén Prasátko Peppa slaví dvacet let a přizvala Orlanda Blooma a Katy Perry
  Seriály7. 10. 2023
  Fenomén Prasátko Peppa slaví dvacet let a přizvala Orlanda Blooma a Katy Perry

  Animovaný seriál Prasátko Peppa o malé prasečí holčičce, její rodině a přátelích baví nejmladší diváky a divačky již bezmála dvacet let. V roce 2004 jej vytvořili animátoři Neville Astley a Mark Baker a od té doby vzniklo devět sezón, přes tři sta osmdesát příběhů a zhlédnout jej mohli lidé ve sto osmdesáti zemích světa. Není proto divu, že na příští rok si tvůrci připravili speciální třídílnou výroční epizodu.