baj
Komentáře

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018

  urský park 3 není špatný. Je samozřejmě horší než přelomová jednička i než dvojka, ale napětí je pořád slušné a scény s dinosaury jsou fajn. Děj není nijak úchvatný, ale o to zas tak úplně u této série nejde. Hlavní je ohromit digitálními efekty a dobrodružnými scénami, které dokáží dostatečně zaujmout, a proto se na nějaký ten děj zapomíná.

 • 65%
  0
  0
  6. 6. 2018

  Dvojka postrádá příjemné budování napětí i dobrodružství z jedničky...dinosaury se tu tedy očividně plýtvá (býložravci v první půlce), T-Rex je tu až příliš glorifikován (závěr), Raptoři si načetli od minula víc knížek a aby toho nebylo málo, ke skupince výzkumného týmu se musela vytvořit opozice v podobě nemilosrdných lovců. Co nám z toho vyleze? Zkratkovitost, logické díry, tlačení na pilu. Neříkám, že scéna s přívěsem nebo s Raptory nemají dynamiku a napětí, ale s boží jedničkou se tenhle odvar nedá srovnávat.

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018

  Jurský park byl nejpůsobivější kino zážitek mého dětství, avšak i po letech jsem se přesvedčil, že wow efekt tohoto velkolepého díla nezná expirační lhůtu. Hned první záběry jsou příslibem něčeho hrozivého, na to jsme přeneseni do omamného světa dávné přírody, takže ani úvod netrpí o nic menší působivostí než následné, pečlivé budování atmosféry a napětí dosahujícího vrcholu thrillerového žánru. Krom perfektní technické stránky a špičkové režie je však třeba zmínit, že i samotný přístup k příběhu je originální a poměrně sofistikovaný (film má originální záporáky a snaží se korespondovat se současnými trendy vědy).

 • 100%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Iron Man 2 (2010)

  Iron Man 2 v podstatě zdárně rozvíjí to, co jednička započala. Nic víc snad od toho nikdo ani čekat nemohl a tento sequel je svou kvalitou dost podobný tomu u Transformers (leč tam jsem se dočkal většího zklamání než v případě IM2). Vtípky, hlášky a osobitý - stále přijatelný a místy i dost zábavný Starkův sarkasmus + trocha té akce, to vše se od prvního dílu příliš nezměnilo. Jiný je akorát hlavní padouch a většina mi asi dá za pravdu, když řeknu, že změna je to k lepšímu. Mickey Rourke (Ivan Vanko aka Whiplash) si všechny opět vodí a to i mimo ring. Jako bonus tu navíc máme pěkného vládního slizouna v podobě Garryho Shandlinga (senátor Stern) a dále zbrojícího amerického molocha, kterého zastupuje Sam Rockwell (Justin Hammer), jenž mi svým chováním i vzhledem připomněl Miguela Ferrera (Bob Morton) z filmu RoboCop. Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) mě opět potěšila, i když bych jí dal ještě více prostoru, zato Scarlett Johansson (Natalie Rushman / Natasha Romanoff) mi připadala postava dost zbytečná a navíc působí jako překombinovaný ninja. Ať už si divák přál, aby IM2 měl více akce, vtipu, sexu, zbraní, nepřátel, výbuchů, kvalitnějších dialogů, zajímavějších postav nebo lepší vizuální provedení, to vše se sice nestalo, ale důležitou vlastností je, že vás film nenudí a to je to, co se počítá.

 • 100%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Iron Man (2008)

  Zábavné a pěkné. Iron man už od prvního nápadu nemohl být na zfilmování zrovna jednoduchý. Samotný Tony Stark, hlavní a stěžejní postava, musel být naprosto přesně vystižen a to se povedlo na 200%. Robert Downey Jr. dokazuje, že vždy byl skvělým hercem, ale potřeboval roli, která by ho vystřelila do Hollywoodské TOP třídy. Tu teď našel a pochybuji, že se jí bude chtít vzdát, protože Tony Stark je mnohovrstvá postava, které nebude stačit jedne film, doufejme ani trilogie. od prvního vtipu, prvního pohledu až po závěrečnou (geniální) tiskovou konferenci je RObert Downey Jr. klenotem celého filmu a tím pravým Iron manem. Marvel si nemohl přát lepší první film, než Iron mana plného efektních scén, částečně i akce a skvělých postav obsazených výbornými herci.

 • 100%
  2
  1
  14. 7. 2017

  Truly Amazing Spider-Man... už dlouho jsem neměl pocit, že by film dokázal tak perfektně odrazit nějaký komiks, od feelingu přes vizuál až po ústřední postavu, která může aspirovat na Buellera dnešních teenagerů (na to film ostatně rovnou odkáže). Keaton fantastický a thrillerová sekvence z auta je jeden z nejsilnějších momentů v celým MCU. Potěší záporák s lidskou motivací, komorní vyústění a po hrozně dlouhé době i sidekick, který je opravdu roztomile vtipný po celou stopáž. Odpůrce rebootů navíc mile překvapí, že i tenhle Spidey je svůj a rozhodně si ho nelze splést s Maguirem či EMO-Manem, ani zbytkem Marvelovek. To kličkování napříč žánry je u Marvelu vlastně čim dál víc obdivuhodné.

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Avengers (2012)

  Ani jsem si nikdy nedokázal představit, jak by tohle mohlo fungovat, dát dohromady všechny superhrdiny do jednoho filmu. O to víc jsem byl pak překvapený, že to fungovalo. Hlavní zápletka byla skvělá a výběr hlavního padoucha byla trefa do černého. Loki jakož to strašný fanatik, který si myslím, že je nad ostatními nadřazený, prahnoucí po moci a trůnu, je ideální volbou. Čím více se bude tenhle super-hrdinský tým rozrůstat, tím bude zapotřebí silnějších protivníků. Prostě skvělý start Avengers! Jen tak dál!

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2017

  Hravý a zábavný nářez, který se nebere vůbec vážně. "Normální" komiksoví hrdinové v běžném světě a v konfrontaci s normálnímy lidmi vždycky působí malinko nepatřičně. To tahle parta vůbec nemusí řešit. Vesmír se hemží nejrůznějšímy potvorami všech velikostí a barev a třeba takový přílet do města, kde bydlel Collector mi svojí uvolněnou atmoškou připoměl film Heavy Metal. Navíc ta pětice hrdinů je prostě super (nejradši mám Groota) všichni hláškujou a není to vůbec trapné. Akce je velkolepá a prostě mi to udělalo radost. Docela mne dostalo, když jsem zjistil, že James Gunn začínal s režií u Tromáren. Ale ty jejich šílenosti se mu k této látce hodí :)

 • 100%
  2
  0
  5. 5. 2017

  Do značné míry je to fajn.. vlastně dost fajn, pokud nebudete příliš nároční. Čím jednička oslnila, dvojka využívá dvojnásob - retro hlášky, songy, draxova výstřednost, grootova roztomilost, vzájemné špičkování, atd. Problémem je příběh, zhruba hodinu žádný není, a když se objeví, tak nějaké napětí zrovna nevyvolává. Strach o život postav tu absolutně chybí a v kombinaci s křečovitosti závěrečného souboje dělá z konce efektní, bohužel však nudnou podívanou. Rozhodně to není špatné, humor a styl zvládá unést celý film.. ale za jedničkou to prostě zaostává - více akce, horší příběh. Na jedničku bych po premiéře podruhé šel, na dvojku už ne

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: