Had
Komentáře

1 2 dalsi posledni
 • 60%
  0
  0
  26. 5. 2019
  Navajo Joe (1966)

  Spagetti western Sergia Corbucciho s jeste "telecim" Burtem Reynoldsem v roli Indiana kmene Navaho, jemuz pistolnici z rozmaru vyvrazdili kmen vcetne zen a deti. Sef bandy Vee Duncan (Aldo Sambrel) okrade jeho mrtvou zenu o jeji osobni amulet. Prezivsi Joe postupne likviduje jednotlive cleny jeho bandy, a posleze nahadou zabrani prepadeni vlaku, ktery veze do mestecka Esperanza penize od vlady. Penize jsou v bezpeci, ale Duncan se nevzdava a nekdo z mestecka navic Duncanovi donasi ... Anglicky nazev filmu A Dollar a Head (puvodne italsky Un dollaro a testa) naznacuje, co si Joe vyzada za to, ze zlikviduje bandu: dolar od kazdeho muze z mestecka za kazdou "hlavu" - tedy presne tolik, kolik se kdysi plativalo za jeden indiansky skalp.
  Natacelo se v italskych a spanelskych lokacich. Filmem provazi melodie Ennia Morriconeho. Vetsina hercu jsou Italove a o tom, jak ma vypadat westernovy padouch nebo skutecny Indian, nemeli poneti.

 • 80%
  1
  0
  19. 5. 2019

  Romanticky western s Yul Brynnerem v hlavni roli kreolskeho najemneho strelce Julese Gasparda d'Estaing, jehoz cernosskou matku zadajici jeho otce o uznani syna on radeji prodal dalsimu otrokari. V jednu chvili zapochybuje o opravnenosti sveho ukolu zastrelit mistniho Rebela - a pochybnost se mu krute vymsti. Jenze veci nejsou vzdy tim, cim se zdaji byt ...

 • 90%
  2
  0
  9. 1. 2019
  Most! (2018)

  Tohle vypadá na pořádný, dokonale politicky nekorektní nářez. Hofmann mě pořádně a mile překvapil, asi se mu zatím nikdo netrefil do figury, a tady to vypadá nadějně. Seriálu bude asi dominovat, tak to snad ustojí bez ztráty kytičky. Čvančarovou nemusím vůbec, těším se na Schmitzera a na Medveckou. A ten Romák, to je pecka! Nechtěl bych být v kůži obyvatel Mostu, to fakt ne.

 • 95%
  1
  0
  1. 12. 2018

  Tak napodruhé přidávám 20% - je to správně seversky mysteriózní a Lisbeth Salanderová mi čímsi připomíná Sagu Norgrenovou z Mostu (přinejmenším exaktním analytickým myšlením, skvělou pamětí, absencí emocí a přístupem k sexu). Výborné herecké obsazení, výborné převedení literární předlohy do filmové podoby.

 • 30%
  1
  0
  30. 11. 2018

  Když je film postavený na product placementu a smrdí korunou, tak i s nejlepšími úmysly nemůže aspirovat na komedii roku :-) a to může být nabitý hláškami až na půdu (jen co se zjeví na place Šteindler, nastane třeskutý humor: "Napřed předveď, že umíš Basic, a potom se chlub s těma svýma Vyndejsi ...!"). Ústřední dvojice (tehdy skutečný pár) Mádl-Josefíková to nevytrhne.

 • 100%
  2
  0
  30. 11. 2018

  Vynikající film Pavla Juráčka, jednoho z nejvýraznějších představitelů české nové vlny šedesátých let, kterému bohužel nebylo dáno jeho nesporný talent rozvinout. Hluboce filosoficky ztvárněný film ve stylizované zkratce paroduje postavení člověka v sobecky odlidštěné společnosti, s níž se jedinec dorozumívá jen s obtížemi. Velmi citlivé ztvárnění hlavní role Lubomírem Kostelkou; i když obstál, už nikdy se mu podobné příležitosti nedostalo.

 • 70%
  0
  0
  30. 11. 2018
  Ztracenci (1956)

  Překvapivě dobrý film (bodejť ne, když na Jiráska nastoupila tlupa scénáristů v čele s Jiřím Brdečkou a Otomarem Krejčou) na padesátá léta; Režisér Miloš Makovec vsadil na tři protichůdné herecké charaktery (Gustáv Valach se něco vojáků a zbojníků nahrál, ale pro Stanislava Fišera - hlas Vinetoua - a Vladimíra Hlavatého to byla mimořádná příležitost. Film je hodně "divadelně" pojatý, stojí na prokreslení charaterů, ale nejede po povrchu, takže stojí za shlédnutí.

 • 80%
  1
  0
  16. 11. 2018

  Pamatujete se na legendární scénku Šimka a Grossmanna: "Vinčenco! Vinčenco Makalúzo!Roko, Roko!" Mario Monicelli se podobně jako celá italská nová vlna objevoval v našich kinech celkem pravidelně (Brancaleonova armáda, Casanova 70) a byly to velměs filmy, na které se dalo dívat. Ani dívka s pistolí nijak nezestárla.

 • 0%
  4
  0
  5. 11. 2018

  To vážně nejde; fanoušci Lucinky Vondráčkové budou protestovat, ale co v některých pasážích dokázala nahrát, to serval režisérčin diletantismus v dalších pitvořivých scénkách. Ani nápad utrácet za kino, za ty dvě stovky si raději zajděte na Bohemian Rhapsody, to je jiná káva :-(

 • 90%
  1
  0
  20. 7. 2018

  Takhle si představuji film pro předškoláky, u kterého se pobaví rodiče i prarodiče (kterým možná ukápne i slza). Roztomilý příběh, poučení (ne všechno, co nám předkládají, je realita), překonané nebezpečí i šťastný konec. Ale potom toho naléhání - mami, tati, já chci taky svýho pejska, kterej by mě měl tak ráááááád ...

  • cynická kočka, superkřeček Rhino-Bivoj
  • vynikající ústřední melodie (Barking At the Moon - nazpívala Jenny Lewis)
  • 45%
   0
   0
   5. 7. 2018

   Komunistická agitka nevalné úrovně. Skvělé herecké obsazení, které přišlo naprosto vniveč; stačí si vzpomenout, co stejní protagonisté dokázali v Páralových adaptacích (Ivan Vyskočil - Mladý muž a bílá velryba, Zlata Adamovská - Milenci a vrazi). Tady jsou jen hereckým stínem sebe samých, a není se co divit, pod takovým režijním vedením a s takovým scénářem. Škoda času.

  • 70%
   0
   0
   3. 6. 2018
   Backlash (1956)

   Klasický western, který má všechno, co je třeba: neúplatného a charakterního hlavního hrdinu Jima Slatera (Richard Widmark), krásnou Karen, která mu věrně stojí po boku (Donna Reed), několik padouchů, z nichž jeden (William Campbell) je shodou okolností otcem hlavního hrdiny, zápletku se zlatem, s Indiány (tu samozřejmě Apači) - a šťastný konec, jak jinak. Jen tomu plukovníkovi Potterovi dopřál John Sturges jen velice krátký život :-)

  • 30%
   1
   0
   3. 6. 2018

   Pomocná režisérka se pokusila o samostatnou práci, výsledek nic moc. Netuším, co v této partičce pohledává pan Petr Čepek, ale celou akci nevytrhl. Světlaně Nálepkové, jedné z našich profesionálních "selebrit", by měla být herecká účast ve filmech zakázána; asi to slyší nerada, ale Mimtrio bylo na maximu jejích hereckých dovedností.

  • 70%
   0
   0
   26. 5. 2018

   Jeden ze dvou filmů romanopisce, scénáristy, autora divadelních her a příležitostného herce Réma Forlaniho. Zajímavý novovlnný experiment poskytl příležitost zahrát si společně hlavní role dvěma protikladným hereckým typům: Marlene Jobert a Annie Girardot. Asistentka prodeje v obchoďáku Juliette Rosenec (Marlene J.) a novinářka pracující v ženském časopise Penelope Juliette Vidal (Annie G.) se setkávají vlastně náhodou, nad rozhovorem pro časopis. Počáteční rozpaky přerostou v přátelství a později i ve spolupráci na jednom nápadu. Obě dámy doplnil Pierre Richard v neobvyklé roli boxera.

  • 75%
   0
   0
   26. 5. 2018

   Idol let šedesátých Jean Marais v titulní roli filmové adaptace stejnojmenného rytířského románu Théophila Gautiera - klasické šermovačky, romantická láska, převleky - všechno, jak má být. Navíc herecký koncert klasiků francouzského filmu šedesátých let: kromě Maraise i Gérard Barray, Riccardo Garrone, Louis de Funés, Phillipe Noiret i nezbytný kladný hrdina šermovaček Jean Rochefort. Krásná podívaná, skvělá výprava, autentické kostýmy, reklama na zámky na Loiře.

  • 0%
   1
   0
   2. 5. 2018
   Bastardi (2014)

   Podhůrský, Jandák, Brožová ... no, a samozřejmě Magnusek! Možná škoda psát jakékoliv hodnocení, ale byť by byl úmysl sebebohulibější, hrůzu z toho vzešlou je třeba pojmenovat. Snad ještě námět měl jakž-takž hlavu a patu, ale pan režižér vykonal svou obvyklou práci: z hereckých Průměrňáků vykřesal Podprůměrňákovy. Co se dá dělat ... Nedokoukal jsem, nedalo se.

  • 55%
   1
   0
   29. 4. 2018

   Mám rád Helen Hunt, moc se mi líbila v Lepší už to nebude, ale tady mi přijde, že hraje rovnocenně s tou kolií, která v této "rodině" hraje hodně statického rodinného mazlíčka; je bez chuti, bez zájmu a bez výrazu. Nuda, nuda, stereotyp. Málokdy jsem se bavil.

  • 75%
   1
   0
   29. 4. 2018

   Klasický americký western ze zlaté éry zachycující zlatou horečku, s Joan Crawford v roli bývalé prostitutky, nyní majitelky saloonu Vienny. Soupeře o její přízeň a protivníky na straně zákona jsou Dancin´Kid (Scott Brady) a Johnny Guitar (Sterling Hayden), ve skutečnosti Johnny Logan, bývalý pistolník, kterého si Vienna najala na pomoc proti místním usedlíkům, kteří se snaží nepohodlné Vienny - majitelky pozemku, kde se plánuje nádraží budoucí železnice - zbavit za každou cenu. Zejména její soupeřka na život a na smrt, majitelka největšího ranče v kraji, Emma Small ...
   Joan Crawfordová a režisér Nicholas Ray měli v Paramountu točit film nazvaný Lisabon. Když se ale scénář ukázal jako nepřijatelný, přinesla Crawfordová knihu (ke které měla filmová práva a kterou jí autor Roy Chanslor věnoval) a vybrala Nickyho Raye, aby film režíroval. Jako majitelka práv ovšem řídila všechny okolo včetně hlavní spoluhvězdy Haydena, který na její adresu později poznamenal: "V Hollywoodu není dost peněz, aby mě přiměly točit s Joan Crawfordovou další film - a to mám peníze opravdu rád."

  • Příjezd vlaku do stanice Ciotat - jeden z nejslavnějších minutových dokumentů bratří Lumiérů. Traduje se, že při spatření lokomotivy blížící se k divákům na filmovém plátně lidé v panice opouštěli sedadla a utíkali z kina. Jeden z pilířů moderní kinematografie.

  • 80%
   1
   0
   23. 4. 2018

   "Chtěl jsi být Bohem, ale nejsi ani člověk!" Slova královny Aelswith charakterizují tvrdou, nesmiřitelnou povahu "kněžského krále", který je přehnaně oddán Bohu, od sebe a od ostatních očekává nesplnitelné a je zbytečně krutý odmítavostí a nadřazeností. Odmítá naplnit roli krále-manžela i krále-bojovníka s mečem; až porážka od dánského (vikingského) vládce Guthruma a ponížení, které mu Guthrum způsobí tím, že mu odejme manželku jako rukojmí, ho přiměje změnit zvyklosti, zásady a zákony. Nakonec i s pomocí psance Rogera (Ian McKellen) a jeho vesnického vojska porazí Vikingy v bitvě u Athelneyského močálu.
   Alfred Veliký je epický film zobrazující boj Alfréda Velikého jako panovníka a obránce anglosaského království Wessex před dánskou vikingskou invazí v 9. století s Davidem Hemmingsem v hlavní roli; jeho dánského protivníka skvěle zahrál mladý Michael York, královnu Aelswith ztvárnila Prunella Ransome.

  • 60%
   1
   0
   15. 4. 2018

   Taková Herzova "úlitba komunistickým bohům" - film o smrti komunistické novinářky Jožky Jabůrkové. I když k němu Herz přistoupil poměrně pragmaticky, je z něj zřejmé, že prostředí koncentračního tábora důvěrně poznal, zažil na vlastní kůži. Nejemotivnější scéna žen ve sprchách, kam jdou v obavě ze strašné smrti udušením plynem, a nakonec se ze sprch spustí voda a zavládne všeobecné nadšení, byla "ukradena" Stevenem Spielbergem do Schindlerova seznamu - Herz ovšem neměl prostředky ani chuť se s ním soudit, možná ho to dokonce i potěšilo.

  • 55%
   1
   0
   11. 4. 2018

   Takřka totožný námět, ale mnohem propracovanější scénář jako u australského seriálu McLeodovy dcery (McLeod´s Daughters, 2001) - na dobytčí farmě se potkávají tři nevlastní sestry, které se navzájem neznají, neumějí farmařit a navíc jim hází klacky pod nohy bohatý dobytkář od vedle, který by rád přišel lacino k sousedním pěkným pozemkům. Kdo asi vyhraje?

  • 85%
   1
   0
   9. 4. 2018

   Krimi noir se skvělým (jak jinak!) Clintem Eastwoodem jako penzionovaným ředitelem FBI Terrym McCalebem, který se snaží přijít na kloub záhadné vraždě mladé ženy v malém obchodě, jejíž srdce mu při následné operaci zachránilo život. Postupně přichází na kloub dalším záhadným vraždám - vše pro to, aby on mohl žít. Kdo a proč se ho za každou cenu snaží udržet při životě?

  • 0%
   2
   0
   9. 4. 2018

   No jistě, pan Magnusek - Howard Hughes českého filmu. Už nemám sílu sledovat jeho další veledíla, ale jsem nepoučitelný, pořád si říkám, že větší bizarnost než minule to přece už být nemůže - a vida, on to zase dokázal! (Měla mě varovat už Kateřina Brožová v hlavní roli ...) A opět neodolal si ve vlastním filmu nezahrát ... Jenom nechápu, jak a čím dokázal přesvědčit Jana Kačera, Marka Vašuta, Kristýnu Fuitovou(!) nebo Ladislava Freje, aby ta té hrůze participovali. Že by peníze?

  • 85%
   1
   0
   6. 4. 2018

   Životní role Willema Dafoea v povedené adaptaci kultovního románu Nikose Kazantzakise předkládající čtenáři-divákovi Krista jako chybující a především pochybující lidskou bytost. Film byl natáčen v marockých reáliích a vzbudil ve své době nemalé pozdvižení zejména kvůli explicitním erotickým scénám odehrávajícím se v Kristových představách.

  • 15%
   1
   0
   4. 4. 2018

   Sylvia Kristel a její Emmanuelle - soft porno na pokračování, které generaci dnešních šedesátníků dopřávala československá socialistická televize. Z dnešního pohledu mírná nuda, kterou by současná generace se všemi možnostmi internetu dokonale odzívala. Pravěk padesáti odstínů šedi.

  • 10%
   2
   0
   4. 4. 2018
   Prostřeno! (2010)

   Kdysi to byla amatérská kuchařská show, kde se soutěžilo o to, kdo dokáže zajímavěji a chutněji uvařit svým soupeřům; vítězily skutečné kuchařské dovednosti a zkušenosti. Dneska je to trapná reality show, ve které se soutěží hlavně v tom, kdo se dokáže lépe přetvařovat, podrážet, lhát a co nejvíce shodit lepší soupeře, kteří by mohli největšího loosera ve vaření připravit o "zaslouženou" výhru. Čím více psychopatů a sociopatů produkce vybere, tím líp - vaření a kuchařské dovednosti ve spojitosti s přímou a nekonfliktní povahou jsou spíš mínus. Už nezájem :-(

  • 0%
   2
   1
   4. 4. 2018

   Rozpor už v samotném názvu: zatímco v "jedničce" se v růžovém domečku odehrávala podstatná část děje, "dvojka" už na Růžovku rezignovala a odehrává se v kamenické nemocnici. Ale co - lidi jsou přece na ten název zvyklí, tak proč něco měnit ... Alergie na znělku a pud uchopit ovladač pokaždé, když se ozvou její první tóny trvá, jen je mně líto, jak si někteří slušní herci (Štěpánek, Adamovská) kazí herecké renomé, ale chápu - za peníze (nejen) v Praze dům. Scénáristicky i režijně pásová výroba.

  • 0%
   1
   0
   4. 4. 2018

   Stává se mi to výjimečně, ale už na pouhou znělku tohoto obscénního, ničím zajímavého seriálu plného hereckých neumětelů mám naprostou alergii: jen se náhodou ozvou první tóny písně Můj svět je tvůj (promiňte, pane Žbirko), dostanu vyrážku a ruka neomylně vyrazí po ovladači. Škoda ztraceného času u bedny.

  • 65%
   0
   0
   4. 4. 2018

   Protinacistické varování: fiktivní výpověď nacistického zvěda, kterých v té době mělo hitlerovské Německo reálně rozmístěno na strategických místech USA (loděnice, letiště, výroba zbraní apod.) stovky, možná tisíce. Na realistické výpovědi skutečného špeha Hollywood informoval Američany o reálném nebezpečí pocházejícím z Třetí říše krátce před vstupem USA do 2. světové války.

  1 2 dalsi posledni

  OMůj oblíbený uživatel

  1 ×

  Poslední aktivita