Dan Kwan

?

Pro výpočet aktuálního kariérního skóre využíváme uživatelské hodnocení u filmů a seriálů skrz celou kariéru tvůrce. Největší váhu pro výpočet mají poslední díla kariéry. Výsledné číslo ovlivňuje také popularita, oblíbenost a získání filmového ocenění.

Pro výpočet kariérního skóre nebyly splněny podmínky.

Dan Kwan
Tvůrce Dan Kwan se narodil 10. února 1988 v Massachusetts. Má tchajwanské a hongkongské kořeny. Původně se angažoval především jako grafik a animátor. Na Emmerson College v Bostonu vystudoval film, kde se potkal s Danem Kwanem. Společně se uplatnili jako režiséři videoklipů, které většinou také stříhali a spolupracovali na vizuální efektech. Z této tvorby můžeme zmínit klip k skladbě Houdini skupiny Foster the People, ve kterém po smrti vyobrazené kapely filmaři vymýšlejí, jak natočit klip s jejich bezvládnými těly. Dále nostalgickou píseň Simple Song, kde využívají estetiky videokamer kloubených s melancholicky snímanými zpomalenými záběry, a virální skladbu DJ Snakea a Lil Jona Turn Down for What, kterou na YouTube zhlédlo více než miliarda lidí. Samotný klip se pak nese v absurdním konceptu zběsilého tance, skrze který se účastníci propadávají panelovým domem. Za jeho režii získali ocenění MTV. Fikční narativní tvorbu si vyzkoušeli v krátkometrážních Interesting Ball (2014), kde skrze surreálný příběh červeného míče nahlížejí do životních epizod postav trpících existenciální krizí, a Pound Hole (2015), ve kterém sledují osudy DJ Douggpounda, jemuž se vymstí smskování za mixážním pultem. Roku 2014 představili interaktivní experiment Possibilia, kde může divák volit z řady možných perspektiv a možností děje. Celovečerní debut Švýcarák (2016) představili na festivalu v Sundance, odkud si rovnou odnesli cenu pro nejlepší režii. Absurdní komedii o přátelství mezi na ostrov vysazeným mužem a mluvící mrtvolou sbírala úspěchy i nadále, odnesla si několik ocenění a otevřela jim cestu na poli nezávislého filmu. Jejich následující multižánrovou hra s časem a vícedimenzionálním vesmírem Všechno, všude, najednou (2022) si vzala pod hlavičku věhlasná společnost A24. Snímek uhranul celosvětové publikum, objel několik festivalu a posbíral 7 Oscarů, včetně nejlepšího filmu a režie. Do budoucna podepsali kontrakt s A24 a Universal Pictures a časopis Time je zařadil do prestižního žebříčku 100 nejvlivnějších lidí budoucnosti. Samostatně Kwan natočil jednu epizodu superhrdinského seriálu Legion (2019).


Dan Kwan: Nejlepší filmy a seriály


Dan Kwan: Filmy a pořady 17
  Dodatečné informace

  Narození:
  10. 2. 1988
  Westborough, Massachusetts, USA

  Další články

  1. Aktuality a recenze z Karlových Varů: Podezřelá je korejskou odpovědí na Základní instinkt
   10. 7. 2022
   Aktuality a recenze z Karlových Varů: Podezřelá je korejskou odpovědí na Základní instinkt

   Padesátý šestý ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je tady. Po roce zase lázeňský ráj ve znamení kolonád pulzuje mezinárodním ruchem a fanoušci i fanynky kinematografie se srocují v očekávání výjimečných filmových zážitků. V následujících řádcích se s vámi budeme dělit o dojmy z jednotlivých projekcí či doprovodných událostí, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný film či investovat svůj čas do toho nejvhodnějšího festivalového termínu.

  2. Výroby nových orgánů a cestování dimenzemi díky análnímu kolíku. Ve Varech letos můžete zajít na tyto půlnoční podivnosti
   28. 6. 2022
   Výroby nových orgánů a cestování dimenzemi díky análnímu kolíku. Ve Varech letos můžete zajít na tyto půlnoční podivnosti
  3. Nejlépe hodnocený film dekády vyvolává nadšení, jakému se vyrovná jen hrstka nejslavnějších děl
   2. 5. 2022
   Nejlépe hodnocený film dekády vyvolává nadšení, jakému se vyrovná jen hrstka nejslavnějších děl
  4. OBRAZEM: Krásné ženy, zaplněné sály a noha v sádře. 51. karlovarský filmový festival na fotografiích
   11. 7. 2016
   OBRAZEM: Krásné ženy, zaplněné sály a noha v sádře. 51. karlovarský filmový festival na fotografiích