BAFTA 2012 - Přehled ocenění

Oceňované kategorie

BAFTA Televizní cena

Nejlepší režie: faktická tvorba

Educating Essex
Educating Essex
David Clews
David Clews
Frozen Planet
Frozen Planet
Chadden Hunter
Chadden Hunter
Kathryn Jeffs
Kathryn Jeffs
Vanessa Berlowitz
Vanessa Berlowitz
Terry Pratchett: Choosing to Die
Terry Pratchett: Choosing to Die
Charlie Russell
Charlie Russell
Protecting Our Children
Protecting Our Children
Sacha Mirzoeff
Sacha Mirzoeff

Nejlepší režie: Fikce

Exile
Exile
John Alexander
John Alexander
Top Boy
Top Boy
Yann Demange
Yann Demange
Appropriate Adult
Appropriate Adult

Nejlepší dramatický seriál

The Fades
The Fades
Caroline Skinner
Caroline Skinner
Farren Blackburn
Farren Blackburn
Scott & Bailey
Scott & Bailey
Diane Taylor
Diane Taylor
Howard Overman
Howard Overman
Matt Strevens
Matt Strevens
Petra Fried
Petra Fried

Nejlepší střih: faktická tvorba

Frozen Planet
Frozen Planet
Agony and Ecstasy: A Year with English National Ballet
Agony and Ecstasy: A Year with English National Ballet
(Tiger Aspect Productions)
(Tiger Aspect Productions)
Ian Davies
Ian Davies
Terry Pratchett: Choosing to Die
Terry Pratchett: Choosing to Die
Gary Scott
Gary Scott
Japan's Tsunami: Caught on Camera
Japan's Tsunami: Caught on Camera

Nejlepší zábavní výkon

Nejlepší seriál ve faktické tvorbě

Our War
Our War
The Choir: Military Wives
The Choir: Military Wives
Gareth Malone
Gareth Malone
Stephen Finnigan
Stephen Finnigan
Tim Carter
Tim Carter
Protecting Our Children
Protecting Our Children
Anna McGill
Anna McGill
Emma Burman
Emma Burman
Petra Graf
Petra Graf
Sacha Mirzoeff
Sacha Mirzoeff
Educating Essex
Educating Essex
Andrew Mackenzie-Betty
Andrew Mackenzie-Betty
Beejal-Mava Patel
Beejal-Mava Patel
David Clews
David Clews
Grace Reynolds
Grace Reynolds

Nejlepší dokumentární cyklus

The Great British Bake Off
The Great British Bake Off
(Love Productions)
(Love Productions)
Andy Devonshire
Andy Devonshire
Anna Beattie
Anna Beattie
Richard McKerrow
Richard McKerrow
Simon Evans
Simon Evans

Nejlepší ženský výkon v komediálním pořadu

Nejlepší herečka v hlavní roli

Appropriate Adult
Appropriate Adult
The Crimson Petal and the White
The Crimson Petal and the White

Nejlepší mužský výkon v komediálním pořadu

Nejlepší minisérie

The Crimson Petal and the White
The Crimson Petal and the White
Steve Lightfoot
Steve Lightfoot
Top Boy
Top Boy
Alasdair Flind
Alasdair Flind
Yann Demange
Yann Demange

Nejlepší situační komedie

Nejlepší kamera: faktická tvorba

Frozen Planet
Frozen Planet
Crack House USA
Crack House USA
Gypsy Blood
Gypsy Blood
Leo Maguire
Leo Maguire
Earthflight
Earthflight
Richard Cook
Richard Cook

Nejlepší výprava

David Roger
David Roger
Appropriate Adult
Appropriate Adult
Pat Campbell
Pat Campbell
Donal Woods
Donal Woods
Judy Farr
Judy Farr

Nejlepší reálné a konstruované faktické dílo

Junior Apprentice
Junior Apprentice
Andy Devonshire
Andy Devonshire
Colm Martin
Colm Martin
Darina Healy
Darina Healy
Michele Kurland
Michele Kurland

Nejlepší zvuk: faktická tvorba

Frozen Planet
Frozen Planet
Graham Wild
Graham Wild
Kate Hopkins
Kate Hopkins
Tim Owens
Tim Owens

Nejlepší zvuk: Fikce

Doug Sinclair
Doug Sinclair
Howard Bargroff
Howard Bargroff
Jeremy Child
Jeremy Child
John Mooney
John Mooney
Lee Crichlow
Lee Crichlow
Nick Roberts
Nick Roberts
Paul Cotterell
Paul Cotterell
Rob Hughes
Rob Hughes
Jamie Caple
Jamie Caple
Marc Lawes
Marc Lawes
Nigel Squibbs
Nigel Squibbs
Rudi Buckle
Rudi Buckle
Matthew Skelding
Matthew Skelding
Paul Hamblin
Paul Hamblin
Richard Dyer
Richard Dyer
Stefan Henrix
Stefan Henrix

Nejlepší kamera a osvětlení: Fikce

Nejlepší odborné faktické dílo

Mummifying Alan: Egypt's Last Secret
Mummifying Alan: Egypt's Last Secret
Gillian Mosely
Gillian Mosely
Kenny Scott
Kenny Scott
Laura Jones
Laura Jones
James Fox
James Fox
Jonty Claypole
Jonty Claypole
Matt Hill
Matt Hill
Richard Wilkinson
Richard Wilkinson
Wonders of the Universe
Wonders of the Universe
Brian Cox
Brian Cox
James Van Der Pool
James Van Der Pool

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Nejlepší původní televizní hudba

Průlomový talent

Appropriate Adult
Appropriate Adult
Kwadjo Dajan
Kwadjo Dajan
Him & Her
Him & Her
Stefan Golaszewski
Stefan Golaszewski
Clare Johns
Clare Johns
Fresh Meat
Fresh Meat

Nejlepší seriál & Drama na pokračování

Nejlepší autor

Nejlepší faktická tvorba: Denní zpravodajství

(Films of Record)
(Films of Record)
Clare Johns
Clare Johns

Nejlepší zvuk (fikce/zábava)

(BBC One)
(BBC One)
(Kudos Film and Television)
(Kudos Film and Television)
Jamie Caple
Jamie Caple
Marc Lawes
Marc Lawes
Nigel Squibbs
Nigel Squibbs
Rudi Buckle
Rudi Buckle

Nejlepší zábavní dílo (pořad nebo seriál)

Derren Brown: The Experiments
Derren Brown: The Experiments
(Objective Productions)
(Objective Productions)
Fi Cotter Craig
Fi Cotter Craig
Iain Sharkey
Iain Sharkey
Simon Dinsell
Simon Dinsell

Nejlepší vizuální efekty

(BlueBolt)
(BlueBolt)
Angela Barson
Angela Barson
Henry Badgett
Henry Badgett
Inside the Human Body
Inside the Human Body
(Jellyfish Pictures)
(Jellyfish Pictures)
Philip Dobree
Philip Dobree
Sophie Orde
Sophie Orde

Zábavní tvůrčí tým

The Cube
The Cube
Top Gear
Top Gear
(British Broadcasting Corporation (BBC))
(British Broadcasting Corporation (BBC))
Konrad Begg
Konrad Begg
Phil Churchward
Phil Churchward
Derren Brown: The Experiments
Derren Brown: The Experiments

BAFTA Filmová cena

Nejlepší krátký film

Pitch Black Heist
Pitch Black Heist
Gerardine O'Flynn
Gerardine O'Flynn
John Maclean
John Maclean
Mwansa the Great
Mwansa the Great
Gabriel Gauchet
Gabriel Gauchet
Rungano Nyoni
Rungano Nyoni
Two & Two
Two & Two
Babak Anvari
Babak Anvari
Gavin Cullen
Gavin Cullen
Chalk
Chalk
Ilaria Bernardini
Ilaria Bernardini
James Bolton
James Bolton
Only Sound Remains
Only Sound Remains
Anshu Poddar
Anshu Poddar
Arash Ashtiani
Arash Ashtiani

Nejlepší krátká animace

A Morning Stroll
A Morning Stroll
Grant Orchard
Grant Orchard
Abuelas
Abuelas
Afarin Eghbal
Afarin Eghbal
Francesca Gardiner
Francesca Gardiner
Kasia Malipan
Kasia Malipan
Bobby Yeah
Bobby Yeah

Výjimečný Britský přínos filmu

Zvláštní cena

Zvláštní cena