BAFTA 2002 - Přehled ocenění

Oceňované kategorie

BAFTA Filmová cena

Nejlepší krátký film

The Red Peppers
The Red Peppers
Dominic Santana
Dominic Santana
Lee Santana
Lee Santana
Inferno
Inferno
Paul Kousoulides
Paul Kousoulides
Sharat Sardana
Sharat Sardana
Tattoo
Tattoo
Arabella Page Croft
Arabella Page Croft
Jemma Field
Jemma Field
Jules Williamson
Jules Williamson
Sara Putt
Sara Putt
Skin Deep
Skin Deep
Andy Porter
Andy Porter

Nejlepší krátká animace

BAFTA Televizní cena

Nejlepší denní zpravodajství

Beneath the Veil
Beneath the Veil
Mike Robinson
Mike Robinson
Terry Tyldesley
Terry Tyldesley
One Day of Terror: New York Witnesses:
One Day of Terror: New York Witnesses:
Farah Durrani
Farah Durrani
Fiona Murch
Fiona Murch
Rob Moore
Rob Moore

Nejlepší dokumentární cyklus

Faking It
Faking It
"production team"
"production team"
After They Were Famous
After They Were Famous
Southan Morris
Southan Morris
The Farmer Wants a Wife
The Farmer Wants a Wife
Amanda Murray
Amanda Murray
What Not to Wear
What Not to Wear
Nick Bray
Nick Bray
Tracy Jeune
Tracy Jeune
Vicki Barrass
Vicki Barrass

Nejlepší zpravodajství zpráv

Sky News:
Sky News:
"production team"
"production team"
"production team"
"production team"
"BBC News team"
"BBC News team"
ITV News
ITV News
"production team"
"production team"

Nejlepší výprava

Nejlepší zvuk (fikce/zábava)

Danny Longhurst
Danny Longhurst
Stuart Hilliker
Stuart Hilliker
Colin Martin
Colin Martin
Laura Lovejoy
Laura Lovejoy
Maurice Hillier
Maurice Hillier
Peter Bond
Peter Bond
David Madigan
David Madigan
Hugh Johnson
Hugh Johnson

Nejlepší zvuk (faktická tvorba)

Hell in the Pacific
Hell in the Pacific
Cliff Jones
Cliff Jones
Craig Butters
Craig Butters
Peter Eason
Peter Eason
Walk on By: The Story of Popular Song
Walk on By: The Story of Popular Song
Paul Cowgill
Paul Cowgill
Peter Davies
Peter Davies
Ravi Gurnam
Ravi Gurnam
Chris Burdon
Chris Burdon
Jovan Ajder
Jovan Ajder
Kenny Clark
Kenny Clark

Nejlepší střih (faktická tvorba)

The Show Must Go On
The Show Must Go On
Kumbh Mela: The Greatest Show on Earth
Kumbh Mela: The Greatest Show on Earth
"team"
"team"
Joined: The World Of Siamese Twins:
Joined: The World Of Siamese Twins:

Nejlepší kamera (faktická tvorba)

Bob Cranston
Bob Cranston
Charles Maxwell
Charles Maxwell
Didier Noirot
Didier Noirot
Ian McCarthy
Ian McCarthy
Mark Gottlieb
Mark Gottlieb
Michael Pitts
Michael Pitts
Peter Scoones
Peter Scoones
Rick Rosenthal
Rick Rosenthal
Simon Carroll
Simon Carroll
Tom Fitz
Tom Fitz
Yuri Farrant
Yuri Farrant
Wildlife Specials
Wildlife Specials
Jeff Turner
Jeff Turner
Fire, Plague, War and Treason: The Great Plague:
Fire, Plague, War and Treason: The Great Plague:

Nejlepší mýdlová opera

"production team"
"production team"
"production team"
"production team"
Jane Macnaught
Jane Macnaught

Nejlepší faktický seriál nebo pořad

Langan: Behind The Lines:
Langan: Behind The Lines:
Ben Summers
Ben Summers
Welcome to Britain
Welcome to Britain
Edwina Vardey
Edwina Vardey
"production team"
"production team"

Nejlepší sportovní dílo

Channel 4 Cricket:
Channel 4 Cricket:
"production team"
"production team"
British Grand Prix, Silverstone 2001 - Farewell Murray Walker:
British Grand Prix, Silverstone 2001 - Farewell Murray Walker:
"production team"
"production team"
Germany V England:
Germany V England:
Alan Griffiths
Alan Griffiths
Paul Armstrong
Paul Armstrong
Phil Bigwood
Phil Bigwood
FA Cup Final 2001: Liverpool V's Arsenal:
FA Cup Final 2001: Liverpool V's Arsenal:
Jeff Farmer
Jeff Farmer
John Watts
John Watts
Rick Waumsley
Rick Waumsley

Nejlepší zábavní dílo (pořad nebo seriál)

Claire Horton
Claire Horton
Ken Warwick
Ken Warwick
Colin Swash
Colin Swash
Nick Martin
Nick Martin
Richard Wilson
Richard Wilson
Room 101
Room 101
Richard Wilson
Richard Wilson

Cena Richarda Dimblebyho pro nejlepšího moderátora (faktická tvorba, vstupy a zprávy)

Nejlepší nový režisér (faktická tvorba)

The Train
The Train
Donovan Wylie
Donovan Wylie
The Alcohol Years
The Alcohol Years
Carol Morley
Carol Morley
Me and My Daddy
Me and My Daddy
Penny Jagessar
Penny Jagessar
Lift
Lift
Marc Isaacs
Marc Isaacs

Nejlepší vizuální efekty & grafický design

Nejlepší nový scénárista

Rob Dawber
Rob Dawber
Gas Attack
Gas Attack
Daniel Brocklehurst
Daniel Brocklehurst

Nejlepší komediální pořad nebo seriál

The Sketch Show
The Sketch Show
"production team"
"production team"
Bremner, Bird and Fortune
Bremner, Bird and Fortune
Steve Connelly
Steve Connelly
Lissa Evans
Lissa Evans
Richard Pinto
Richard Pinto
Sharat Sardana
Sharat Sardana

Cena Huwa Wheldona pro odbornou faktickou tvorbu

The 1940s House
The 1940s House
Simon Shaw
Simon Shaw
Walk on By: The Story of Popular Song
Walk on By: The Story of Popular Song
Alan Lewens
Alan Lewens

Cena Michaela Balcona

Cena Michaela Balcona

Zvláštní cena

Zvláštní cena

(Eon Productions)
(Eon Productions)
(BBC Natural History Unit)
(BBC Natural History Unit)