Jak básníci přicházejí o iluze

74%
Jak básníci přicházejí o iluze
Ve druhé části "básnické" série režiséra Dušana Kleina a scenáristy Ladislava Pecháčka se opět sejdeme se Štěpánem Šafránkem, tentokrát již jako studentem medicíny, a jeho přítelem Kendym, studujícím na FAMU. Seznámíme se s novými Štěpánovými spolužáky - Honzou Antošem z Kolína, Moravákem Venošem a černochem Numirou Cassou Thombem alias Mirečkem. Štěpán usilovně, leč ne vždy úspěšně, bojuje jak s náročným studiem, tak s odmítavou kráskou Jeskyňkou. Zatímco studijní výsledky se po úmorné dřině dostaví, s láskou je to horší. Štěpán ztrácí iluze, ale už ví, že "na každém konci je pěkné to, že něco jiného začíná..." (Česká televize)



Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Ve druhém pokračování se opět setkáváme se starými známi jenž zrovna studují na vysoké škole. Opět s nimi zažíváme bolesti i úspěchy jako s nejlepšími přáteli. Díky školnímu prostředí se seznamuje s novými postavami z nichž nejzajímavější je exotický student Mireček. Nechybí humor i dojemné chvíle. PS: Svěrák byl jako učitel skvělý!
Pete69
Pete69
30 647 bodů
7
Příběh Štěpána a Jeskyňky mi přišel nejsmutnější a opravdu mi bylo hlavně na konci hlavního hrdiny líto. Celá série je vlastně na jedno brdo, ale na dobré brdo. Vím, že spousta lidí Básníky vůbec nemusí, já se občas podívám, když je na to nálada... dobré
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 581 bodů
9
Chlapci, tedy Štěpán a Kendy, odmaturovali a šli do života dál. S tím se však museli tvůrci krapet poprat, neboť literární předloha jako na předešlý snímek už neexistovala. Režisér Dušan Klein se však s autorem Ladislavem Pecháčkem na to podívali rázně a s respektem na sebe samé. Rozhodli se, že oba protagonisté půjdou na vysokou školu a protože Ladislav Pecháček je doktor a syn Dušana Klaina udělal zkoušky na medicínu, šel na medicínu i Štěpán a protože režisér Dušan Klein vystudoval FAMU, Kendy šel na FAMU. Jak jednoduché a prosté. Snímky o životě študáků jak ve škole, tak i na koleji, vždy přitahovaly a co si budeme povídat, přitahují stále. Spousta humorných situací ve škole, na praxi i na koleji, mimoškolní aktivity a zábava, typické rošťárny, a samozřejmě opět také i nějaká ta moudra a filozofie. A co nejhlavnější, romantická dějová linka co se týče Štěpána. Tentokrát se jedná o Jeskyňku, která má stejný půvab a kouzlo jako Borůvka. Zahrála si jí slovenská neherečka Adriana Tarábková, kterou však namluvila Miriam Chytilová. Je však ale někdo, kdo si toho všiml? Nové prostředí, spousta nových postav, spousta nových charakterů. Asi největší zajímavostí je přítomnost Zdeňka Svěráka v roli profesora vysvětlující pořádek na stole. Je to zvláštní, ale humor divadla Járy Cimrmana tu skutečně výborně zapadl. Druhý snímek je tedy opět ze studentského prostředí, který splňuje veškerý potenciál nestárnoucí zábavnosti. Dějově je bohatší, atmosféricky živější a úsměvnější, opět plný hlášek a určitého životního nadhledu i naivismu. Snímek rozhodně předčil očekávání a stejně jako předchozí film se stal zaslouženě legendárním.


Dodatečné informace

Původní název:
Ako básnici prichádzajú o ilúzie (více)
  • Československo Jak básníci přicházejí o iluze
  • Československo Ako básnici prichádzajú o ilúzie
  • Československo How Poets Are Losing Their Illusions
  • Československo How Poets Lose Their Illusions
Premiéra v ČR:
1. 4. 1985
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Jak básníci přicházejí o iluze je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Jak básníci přicházejí o iluze


Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch