Franta mimozemšťan

40%
Franta mimozemšťan
Rutinu malé moravské vesnice naruší sled podivných událostí. Na poli poblíž vinice se objevily tajuplné kruhy v obilí a místní podivín Franta (Jakub Prachař) se chová ještě výstředněji než obvykle. Amatérský astronom Blažej (Filip Březina) věří, že záhadě přišel na kloub: za vším nepochybně stojí návštěva z kosmu! Nikdo mu však není ochoten věnovat pozornost: Starosta Picek (Vasil Fridrich) zrovna řeší dotace, policistka Marková (Erika Stárková) zase pátrá po ukradené cisterně. Podaří se Blažejovi přesvědčit ostatní, aby ho začali brát vážně? Film Franta mimozemšťan je sci-fi komedií z dílny režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka.Recenze: Franta mimozemšťan

Kinobox.cz
55%

Kdyby E.T. mohl převzít lidskou podobu a místo k Elliotovi dospěl do Houňovic, možná by se domova z pohodlné hospody dovolával marně. Franta mimozemšťan sice aplikuje sci-fi námět a některé typické postupy filmové parodie, ale vše přizpůsobuje lokální satiře s naprosto ojedinělými postavami. Povedený vtip udeří jen vzácně a často panuje repetitivní nuda, avšak svérázný koncept nakonec obstojí, pokud dokážete přijmout i jeho roztěkanost a nedotaženost.


avenis
avenis
9 395 bodů
1
Jak někde hraje Jakub Prachař, je to signál "Nesledovat, blbina". Nápad s člověčí půjčenou kůží ukradli z Muži v černém. No ale s podpůrnými zvuky a líčením to Jakub celkem obstojně dokázal napodobit. A na konci máme parodii na Blízká setkání třetího druhu...
Temný Pán ze Sithu
Temný Pán ze Sithu
2 750 bodů
0
a opět sem rád že se dá hodnotit číslem nula.abyste mě pochopili,já bych strašně rád ohodnotil český film, který není úplná kokotina,ale prostě kokotiny se teď točí pořád.hodnotim jen z traileru,páč se na tohle dívat,to bych musel mít minimálně půlku mozku pryč.dialogy dementní, herecké výkony,tak špatné,že i v reklamě na Albert hrajou líp,efekty trapný.a Prachař to je kapitola sama o sobě,ten už se prostě v každým filmu chová jak retardovanej dement.
  • vse
Veronika Rada
Veronika Rada
1 020 bodů
8
Příjemná odpočinková letní komedie. Kdo čeká intelektuální zábavu musí hledat jinde! Výborné obsazení, bez přemíry kopanců do zadku, tedy laciných vtípků. Za mě klidně se podívám znovu.


Dodatečné informace

Původní název:
Franta Mimozemšťan (více)
  • Franta mimozemšťan
  • Česká republika Franta Mimozemšťan
  • Česká republika Franta Mimozemstan
Premiéra v ČR:
8. 6. 2024
Distributor:
CinemArt
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch