Anny

57%
Anny

Časosběrný snímek Heleny Třeštíkové zachycuje šestnáct let v životě Anny, která si ve čtyřiceti šesti letech začne přivydělávat jako pouliční prostitutka. „Život je pes. Někdo se má líp, někdo hůř. Já patřím mezi tu druhou sortu,“ bilancuje svůj život protagonistka tohoto snímku. Ve dne pracuje Anny na veřejných toaletách a o večerech si často přivydělává prostitucí. Prý aby na Vánoce mohla přilepšit svým vnoučatům. Na pozadí šestnáctiletého natáčení můžeme sledovat, jak se Praha během té doby změnila. Lidé zbohatli, životní úroveň vzrostla, to se ale nijak nedotklo těch nejchudších, mezi něž se Anny počítá. Její život je plný krátkých vzletů a mnoha pádů. Ona ale vždycky dokázala najít způsob, jak se odrazit od úplného dna. (Jeden svět)Recenze: Anny

Kinobox.cz
55%

Scéna, při níž zamrazí, se odehrává v nemocnici, kam je Anny odvezena s těžkým zápalem plic. Jako kdyby si uvědomovala, že slezla hrobníkovi z lopaty, tak záběry natáčené Třeštíkovou a jejím malým štábem působí. Ve srovnání například s časosběry Marcela nebo Katka je Anny ovšem slabším odvarem. Může to být způsobeno charakterem sledované ženy, méně častými návštěvami nebo mou neschopností vcítit se...


Pete69
Pete69
31 311 bodů
5.5
Za mě slabší časosběrný dokument z rukou Heleny Třeštíkové. Dokumentů chybí šťavnaté momenty a troška toho extrému, většina těchto dokumentů to má. Anny vypadala jako srdečná žena se šíleným přístupem k životu a byla s prominutí m jednodušší. Depresivnéjší dokument, který mě ničím neobohatil.
mojmir.sedlacek
6 172 bodů
6
Helena Třeštíková natáčela 16 let se svéráznou ženou, kterou životní cesty dohnaly až k nejstaršímu řemeslu. Svižně ubíhající dokument stojí na vyprávění osobité hrdinky, jejíž příběh sice nešokuje, ale emoce vyvolat dokáže a k zamyšlení nad určitými hodnotami diváka taky přiměje. Více zde.
ob_ver
ob_ver
631 bodů
7
Špína bývá houževnatá. To proto se jí lidé podvědomě tak štítí. Nejsem si jist postojem paní režisérky, její dílo nemám na paměti, ale jejímu přístupu lze poměrně snadno přisoudit rituální mytí si rukou nad vší tou lidskou žouželí – samozřejmě uměním zaonačené, aby zejména strojeně angažovaná a usebraná společnost mohla z dostatečné vzdálenosti vést distingované vášnivé diskuze nad sklenkami ročníkových vín. Musím uznat, že ve mně soustředěné vedení vzbuzuje jisté sympatie, které ovšem tlumí způsob, jakým jsou přimíchány osudy rodiny. Nejvýživnější mi přišla scéna oslavy Vánoc spolku R-Я, která zastudila na kosti a jíž dokument víceméně vrcholí. Ale to je docela málo, myslím, že tady bylo dost potenciálu, aby publikum odcházelo z promítání s krvácivým kousnutím. Takto opravdu dílo vyznívá, že tvůrčím záměrem bylo, aby lepší společnost mohla na ostudu Anny za týden v klidu zapomenout.

Dodatečné informace

Původní název:
Anny (více)
  • Česká republika Anny
Premiéra v ČR:
10. 6. 2021
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Česká republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch