News of the World (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Western, Road Movie, Adaptace knižní

Obsah

:
Texasan, jenž cestuje napříč divokým západem a přináší do měst novinky ze světa, souhlasí s účastí na záchranné akci unesené dívky.

Režie

:
Paul Greengrass

Scénář

:
Paul Greengrass Luke Davies Paulette Jiles

Herci

:
Tom Hanks Steve Boyles Helena Zengel Tom Astor Ray McKinnon ...
Jste na stránce filmu Zprávy ze světa. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zprávy ze světa myslíte! K 9. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Zprávy ze světa


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  18. 1. 2021
  Brenan88 (46226 bodů)

  Tom Hanks a Western? Ještě nedávno velmi zvláštní představa,která se naplnila v Greengrassových Zprávách ze světa. Tom Hanks je můj oblíbenec (koho také není,že?) a opět dokázal,že je schopen zahrát takřka cokoli kdekoli. Po stránce příběhu bych si dovolil mluvit o takové klasice v žánru Western. Putování po rozlehlých Spojených státech napříč divokou přírodou dlouho nebylo tak napínavé. Ačkoliv film nepřináší nic nového a neviděného,tak je po filmové stránce na tak vysoké úrovní,že si zaslouží minimálně 75%

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2021
  martin-mickey-stusak (26591 bodů)

  Filmový plakát jakoby dával najevo, že se jedná o další předělávku snímku ´True Grit´ (1969), ale není tomu tak. Dvojice podobná, ale s jiným osudem dívky. Tom Hanks si (na stará kolena) střihl westernový žánr, avšak se zachováním patřičné dramatizace, což znamená, že o tzv. rodokapsový příběh se tentokrát nejedná. Příběh je založený na základě románu Paulette Jiles vyprávějící dva příběhy, i když to tak nevypadá. První je o muži objíždějící města krátce po občanské válce, kde lidem za peníze předčítá novinové zprávy. Tento motiv je však použit takřka okrajově, tedy jen v zájmu charakteristiky muže k vědění, co je vlastně zač, ve spojení s příběhem druhým vyprávějící o dívce vychované indiány, která ztratila všechny své blízké a samotný muž ji doprovází ke svým posledním příbuzným. Toto dějství je už pevně středem zájmu celého vyprávění. Dva cizí lidé tedy cestující pospolu, čímž se postupně více sbližují a zažijí mnohé nemalé útrapy. Tempo je pomalejší, ale dá se říci, že vše funguje jak má. Ale jo, o přestřelku na správný western divák nepřijde, ale vyznívá spíše jako jen z úcty k žánru. Divoký západ je tentokrát vyobrazený podle nálady dějství. Chvílemi je až romanticky přitahován, chvílemi poukazuje na hodně drsnou dobu. Výprava je však uvěřitelná, oba hlavní protagonisté se po herecké stránce ukáží v dobrém světle, zkrátka, vše je jak má být. Jen neočekávat kolty proklatě nízko.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2021
  Pete69 (22069 bodů)

  Pěkná podívaná hlavně na širé americké pláně. Působí to opravdu realisticky. Jímavý příběh, který ale nepřináší nic nového, či dokonce převratného. Tom Hanks jako vždy nezklamal, trošku zbytečné mi přišlo tlačení na pilu z hlediska akce a to v tom směru, že v každém městečku musel člověk, který četl noviny a zprávy ze světa zažít přestřelku.

 • 90%
  0
  0
  18. 1. 2021
  lamps (14913 bodů)

  Ano, News of the World rozhodně je zajímavý snímek a NE, určitě to není western v tom pravém slova smyslu. Westernem nebylo ani Tenkrát na západě, které rozložilo klasický svět drsných kovbojů divokého západu zapojením modernity na úrovni tématu i filmové formy - Greengrassův snímek je oproti tomu opět rychle sestříhán a vzbuzuje dojem o dost dravějšího tempa, než jaké příběh skýtá. A jestliže 'westerny' většinou cílí na jasný cliffhanger a vedlejší témata okolo soužití s indiány či železnice se podřizují vyprávění, zde se jede po kružnici, kde se vzájemně dohání jen zdánlivě oddělené historické etapy (oddělené Občanskou válkou, během níž se otroctví sice zrušilo, ale v myslích hlavně jižanských občanů se nic nezměnilo) a z níž se ústřední dvojice snaží uniknout - posunout se dále. A v mých očích posouvá tenhle snímek dále také možnost přemýšlení o 'westernu', který už dávno není striktně etablovaným žánrem, nýbrž spíše jakýmsi svobodným projevem nadaných režisérů, kteří v něm spojují vlastní historickou reflexi a autorské formální uchopení, v tomto případě určitě ozvláštňující a podnětné. Je to dílo, které se nepodřizuje (podobně jako svého času Tenkrát na západě), ale které konceptuálně přepisuje. A má můj plný obdiv.

 • 85%
  0
  0
  13. 2. 2021
  p.a.douch (5859 bodů)

  No tak nemusí být v každém westernu Clint a přestřelka za přestřelkou. Tady se zkrátka hlavní hrdinové pomalu šinou krajinou Texasu a prožívají cestu světem, který se probírá po občanské válce (a je to sakra nepříjemný probírání). Greengrass to opět zvládl, Hanks také. Jen mi připadá že Tom Hanks v posledních filmech hraje stejné typy (aby se nám nezaškatulkoval). Ne že by to vadilo, hraje je dobře. Casting se vůbec vydařil (T. F. Murphy, F. Hechinger), ale perfektní je Helena Zengelová. Ta je i přes své mládí zkušenou herečkou a bez obtíží drží krok s Tomem Hanksem. Dalším obrovským kladem je hudba. Do filmu zapadá a Howard stvořil perfektní kousek. Takže fandům westernu vřele doporučuji.

  • Zengelová, Maislerová, Howard
  • 70%
   0
   0
   14. 2. 2021
   InJo (1831 bodů)

   Nikoliv zásadní či výjimečné, ale rozhodně příjemné, poutavé, chvílemi vyloženě skvělé (návštěva "bizoního" městečka je až mccarthyovsky temná a deziluzivní). Nezvykle umírněný Greengrass v pro něj nezvyklém žánru, koncept a zápletka jsou sázkou na jistotu, ale jestli pro tuhle (anti)westernovou road-movie o sbližování dvou cizích lidí existuje cílovka, já do ní nepochybně patřím. Hanks hraje přesně to, co čekáte, ale dělá to (opět) dokonale, a Helena Zengel uhraje většinu svých scén jen prostřednictvím subtilní mimiky a gest. Jejich zásluhou je snadné přilnout nejen k jejich postavám, ale i k filmu samotnému.

  Hodnocení a recenze Zprávy ze světa

  76 73 ?
  jak hlasovat?
  • Hellboy 85%
  • HanO 80%
  • dav.bal 70%
  • Mrykodaj 70%
  • Reacherjack2016 80%
  • virgoii 50%
  • Marek88 70%
  • Pete69 70%
  • martin-mickey-stusak 80%
  • Vojtas87 70%
  všechna hodnocení (27)

  V žebříčcích uživatelů

  62. místo z 585 v žebříčku uživatele Mikik4444