Trojúhelník smutku

73%
Trojúhelník smutku
Model Carl a influencerka Yaya tvoří krásný pár. Když je pozvou na plavbu na luxusní jachtě, hodlají si to pořádně užít, ale složení pasažérů jim to příliš neusnadňuje, neboť se jedná o velmi rozmanitou skupinu. Najdete tu nechutné boháče, ruského oligarchu, kapitána-alkoholika citujícího Marxe... Navíc se blíží bouře a u cestujících propukne těžká mořská nemoc a plavba končí tragicky. Loď ztroskotá a Carl a Yaya se se svými spolucestujícími a jednou uklízečkou stávají trosečníky na opuštěném ostrově. A karty se rázem úplně obracejí, neboť zmíněná uklízečka je jediná, která dokáže na ostrově přežít a zajistit obživu. Film byl podpořen programem Kreativní Evropa MEDIA.

Témata:

třídní konflikt
dynamika moci
kapitalismus
přežití
pouštní ostrov




Kinobox.cz
70%

Filmové zjevení Trojúhelník smutku, které obdrželo Zlatou palmu na letošním festivalu v Cannes a svou alegoričností o třídní společnosti si získalo také karlovarské publikum, startuje tento týden v tuzemských kinech. Nabízí kvalitní herecké výkony, odvážný mix žánrů i nánosy fekálního humoru, pod nimiž se ale tyčí přímočará satira.


Chrustyn
Chrustyn
45 693 bodů
6
Artovka pro konzumní diváky a satira snobství a výsměch dnešní povrchní společnosti. Část na jachtě je zábavná ale úvod a poslední třetina jsou zbytečně natahované.
Pete69
Pete69
36 098 bodů
7
Zajímavý snímek, z části je to strašná kravina, ale zároveň je to velmi osobitý film, který má něco do sebe. Příběh o zhýralosti a moci bohatých.. když se ale stane katastrofa, role se změní a moc se přesouvá. Natočeno je to pěkně, trošku perverzní, ale dobré.
kunafix
kunafix
20 062 bodů
8
To bylo opravdu nečekané! Co nejdřív vypadá jako artová sračka a kritika společnosti, se dostane do hraničního bodu ve formě kapitánské večeře a od té doby koukáme na úplně jiný film. Tedy ta kritika dnešní pokřivené společnosti tam je pořád, ale v úplně jiné formě. Na prdel tady dostanou takové věci jako předsudky, nedomyšlenost equal hnutí a feminismu, povrchnost influencerství a modelingu, absurdnost snobsvtí, kapitalismus vs komunismus/socialismus a i trocha toho rasismu a hromada poblijónismu. Prostě taková ty palčivá témata současnosti. Kdyby takhle vypadala reality show Život na jachtě, možná bych se na to i díval. Možná bych to trochu zkrátil a možná bych tomu dal nějaké ocenění, protože to bylo opravdu nečekané! In den Wolken!


Dodatečné informace

Původní název:
Triangle of Sadness (více)
  • Velká Británie Trojúhelník smutku
  • Velká Británie Triangle of Sadness
  • Velká Británie 트라이앵글 오브 새드니스
  • Velká Británie A szomorúság háromszöge
  • Velká Británie El triángulo de la tristeza
  • Velká Británie El Triángulo de la tristeza
  • Velká Británie El Triángulo De La Tristeza
  • Velká Británie Hüzün Üçgeni
  • Velká Británie Liūdesio trikampis
  • Velká Británie Meshoulash Ha'Atzvout
  • Velká Británie Sans filtre
  • Velká Británie Triangle of Sadness: Đáy Thượng Lưu
  • Velká Británie Triângulo da Tristeza
  • Velká Británie Trikotnik žalosti
  • Velká Británie Triunghiul tristeții
  • Velká Británie Trojuholník smútku
  • Velká Británie Trokut tuge
  • Velká Británie Trougao tuge
  • Velká Británie W trójkącie
  • Velká Británie Το τρίγωνο της θλίψης
  • Velká Británie Идиотският триъгълник
  • Velká Británie Трикутник смутку
  • Velká Británie Троугао туге
  • Velká Británie 上流落水狗
  • Velká Británie 悲情三角
  • Velká Británie 瘋狂富作用
  • Velká Británie 逆転のトライアングル
Premiéra v ČR:
6. 10. 2022
Distributor:
Aerofilms
Země původu:
Velká Británie, Švédsko, Německo, Mexiko, Francie, Turecko, Dánsko, USA, Švýcarsko, Řecko
Rozpočet:
15,6 mil. USD
Tržby:
24,73 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Trojúhelník smutku je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Kreativní Evropa

Podobné



  • Ačkoli je Dimitrij Rus, v čase 01:32:32 říká "Modlitbu Páně" v chorvatštině.
  • Když kapitán a Dimitrij mluví přes interkom, je několik záběrů, které zcela zjevně pouze pohybují kamerou, aby simulovaly otřesy lodi, místo aby se místnost skutečně pohybovala. To je patrné díky kapalině v kapitánově sklenici, která zůstává po celou dobu ve vodorovné poloze.
  • Záchranný člun pro 24 osob by měl mít zásoby potravin, vody a zdravotnických potřeb pro 24 osob na minimálně sedm dní. Ve filmu by zásoby ve člunu nevydržely ani jeden den. A co je nejdůležitější, člun by měl alespoň jeden přenosný voděodolný satelitní telefon. Není však neobvyklé, že výletní společnosti šetří náklady nebo obecně nedbají na stav záchranných člunů.

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.