Island Island
70 minut

Žánry

:
Dokumentární, Fantasy, Mysteriozní, Sci-fi, Experimentální

Obsah

:
V daleké budoucnosti se lidská rasa ocitá na hraně zániku. Z její bývalé slávy zbývají už jen osamělé a surreálné monumenty, které vysílají naléhavá poselství více »« méně

Režie

:
Jóhann Jóhannsson

Scénář

:
Jóhann Jóhannsson

Herci

:
Tilda Swinton ...
Premiéra: 23. 9. 2021
Distributor: Artcam
Jste na stránce filmu Last and First Men. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Last and First Men myslíte! K 28. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28168 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Last and First Men


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2021
  ob_ver (551 bodů)

  Zkuste s tímhle Jóhannssonem hrát stříhanou a zjistíte, že můžete snadno vyhrát. Jaký má tedy vlastně smysl (vy)hrát? Nemyslím si, že dokonale zapadám do cílovky filmu a můžu jen hádat, jestli šlo o autorský záměr, ale od jisté chvíle jsem bytostně a bolestně cítil absenci doteku, hmatového vjemu. Pozor ovšem, aby Vám tento můj postřeh neimplikoval význam posunutý k pocitu tepla a vřelosti. Je to film, který se nejpozději v závěru vrací k prazákladní a věčně trčící otázce filozofie. Dost možná tak někomu i změní život.

  PS pro F. Fuku: Myslím, že tady bylo nanejvýš vhodné poukázat na rozdíl a rozlišovat mezi průsvitností a průhledností.

Hodnocení a recenze Last and First Men

80 70 ?
jak hlasovat?