Dovolená s Andělem

73%
Dovolená s Andělem
Přísný a věčně nespokojený bručoun Gustav Anděl, revizor pražské dopravy, dostane poukaz na letní rekreaci ROH. Nejprve ho odmítne, ale nakonec se přece jen rozhodne poukazu využít a strávit čtrnáct dnů v odborářské zotavovně Jizerka spolu s dalšími zasloužilými pracovníky. Děj úsměvného příběhu, kde se vše točí nejen kolem Andělovy nechuti ke všem a všemu, zejména pak k jakýmkoli společenským zábavám rekreantů, ale také rekonstrukce dětské školky, do níž se rekreanti tajně pustí, aby pomohli zoufalé paní učitelce a dětičkám bez střechy nad hlavou, jistě není třeba blíže představovat. Vždyť podle výsledků ankety Hrdina filmového úsměvu se revizor Anděl v podání Jaroslava Marvana stal nejoblíbenější a neúspěšnější postavou v historii české filmové komedie. (oficiální text distributora)Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7.5
Tento snímek je pro mne podobná záležitost jako Anděl na horách. Vždy,když film běží v TV,tak si ho nenechám ujít. Postavu ubručeného revizora Gustava Anděla jsem si oblíbil a to hlavně díky skvělému Jaroslavu Marvanovi,který je opravdová top třída. Navíc,když máte ve filmu takového herce jako je Josef Kemr,tak je úspěch zaručen. Jejich věčné slovní přestřelky mne velmi baví. Těch 76 minut uteče coby dub a ani se nestihnete nudit.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
9
Moje zamilovaná komedie. Společně s Andělem na horách to považuji za nejlepší "budovatelskou komedii". :) Gustav Anděl je naprosto nepřekonatelný. Morous od nátury, poté co se z něj stává srdečnější člověk to tahá za srdce. Něco podobného předvedl ve filmu Nebe a dudy. tohle uměl jen Jaroslav Marvan.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7.5
Tento film jsem viděl mnohokrát, ale v dospělosti jsem se mu záměrně vyhýbal. Nyní jsem ale dělal úkol z dějepisu se svým synovcem, který pochopitelně absolutně netušil, jak má vysvětlit filmovou ukázku z tohoto filmu. Podotýkám je ročník 2004. A musím říct, že jsem se u toho filmu královsky bavil, ovšem navzdory scénáři, který je opravdu neskutečný. Geniálně zmáknutá propaganda, která je perfektně natočená. Vysílání tohoto filmu bez zasazení do souvislostí je ale jen polovina zábavy.


Dodatečné informace

Původní název:
Dovolená s Andělem (více)
  • Československo Dovolená s Andělem
  • Československo Holiday with Angel
Premiéra v ČR:
3. 4. 1953
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Čeština:
Dovolená s Andělem je dostupný s českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Dovolená s Andělem


Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch