Česká republika Česká republika
110 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Psychologický

Obsah

:
Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném více »« méně

Režie

:
Petr Zelenka

Scénář

:
Petr Zelenka

Herci

:
Kryštof Hádek Veronika Khek Kubařová Jiří Mádl Miroslav Hanuš Zuzana Fialová ...
Premiéra: 6. 2. 2020
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Modelář. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Modelář myslíte! K 21. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27419 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  5. 2. 2020
  Riverdon (5825 bodů)

  Velké překvapení! Jakoby to ani nebyl Zelenka. Tak současné, surové, odvážné.

 • 85%
  0
  0
  7. 1. 2021
  leafroller (2620 bodů)

  Je zajímavé, že oba české filmy na téma terorismu se zabývají především motivacemi atentátníků. V tomto směru považuji film za výjimečný. Také bezohledná a vcelku hysterická reakce státní moci je všeříkající. Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo to, že se titulní role neujal sám Kato. Za mě další pozoruhodný počin pana Mádla, kterého tímto srdečně zdravím.

 • 65%
  1
  0
  10. 2. 2020
  marie-kolarova (2169 bodů)

  Pavlova postava působí až příliš rozpolceně, jakoby si Zelenka nedokázal vybrat, jakého hrdinu by si přál, anebo si ujasnit poselství. Anebo zamýšlel ztvárnit bojovníka za spravedlnost, který se neštítí nespravedlivých prostředků. Chvíli je to čistá duše prahnoucí po spravedlnosti za využití výhradně zákonných prostředků, aby po chvíli bez zaváhání vzal spravedlnost do vlastních rukou. Pavel není konzistentní a nefunguje, chvíli vzbuzuje soucit, chvíli politování, chvíli je nezajímavý. Nesedí mně ani mix reálných událostí a fabulace, alespoň vzhledem k tomu, co postavy deklarují. Zelena pracuje s fakty zcela volně, resp. vybírá si jen, co se mu hodí do krámu. Stejný motiv byl fungoval lépe, kdyby Zelenka nepracoval s konkrétními historickými události, ale kompletně s fikcí.

 • 70%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Pája DJ (642 bodů)

  Na Modeláře jsem se opravdu těšil a měl velké očekávání. Film samotný má určitě svůj potenciál, který byl dle mého názoru až značně autory překombinován a hlavní hrdina v podání Kryštofa Hádka se chová značně iracionálně. Přestože film zcela jistě vyčnívá z běžné české produkce, byl jsem v konečném součtu poněkud zklamán a čekal jsem více. V každém případě více obdobných filmů a zdařilých námětů.

 • 20%
  0
  1
  4. 8. 2020
  Judinka (595 bodů)

  Neskutečná slátanina! Nechápu, jak tento naprosto nepodařený film mohl být nominován na Českého lva hned v několika kategoriích. Film nedrží pohromadě absolutně v ničem, naprosto příšerná hudba, která od prvních minut filmu dávala znát, že půjde o snímek přinejlepším druhé, ne-li třetí kategorie. Ani Hádek se mi tentokrát nelíbil, celé to působilo strašně přebarveně a neprofesionálně. Dialogy jak z jiného světa. Je mi líto, ale takto opravdu ne.

 • 90%
  0
  0
  14. 2. 2020
  ob_ver (449 bodů)

  Zelenka je tady a teď nikoli jen zasazením a Hádkovým výkonem. Když přišla finální zatmívačka, na mysli mi vytanuly Ginsbergovy verše "...alegories are so much lettuce. Don't hide the madness." Film je velmi doslovný, ale já to dokázal strávit, protože s tím pracuje průběžně a s velkým citem. Například poslední scéna s Fialovou a závod dronů fungují, přestože by se snad mohly jevit inteligentnějšímu divákovi nadbytečné, jsou právě tak naléhavé, jak mají být, bez sentimentu. Příběh diváka svádí falešnými stopami, zrcadlí předsudky. Pro film nutnými zkratkami při filozofii neurazí, formule krystalizuje čiré, v řeči, které i vytrženi ze sna dokonale porozumíte.

  "Mluví k vám kapitán letadla. Nyní plynule letíme ve výšce deset tisíc metrů nad mořem. Kdo z nás je připraven na turbulence?"

 • 80%
  0
  0
  13. 2. 2020
  sykyn (3 bodů)

  Příjemné překvapení. Po delší době konečně český film, který jde do hloubky tématu dnešní společnosti. Nutí k zamyšlení nad fungováním aktuálního politického prostředí i s přesahem za naše hranice.

64 72 ?
jak hlasovat?
 • leafroller 85%
 • dav.bal 75%
 • fido68 85%
 • mcgwire218 90%
 • Morfeus82 60%
 • eliasa0 70%
 • lada-hradilova 70%
 • Pyrkh86 55%
 • Brenan88 65%
 • tomas-mach 85%
všechna hodnocení (34)