Brankář

74%
Brankář

Brankář přináší dramatický životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Příběh muže, který miloval fotbal, Anglii a ženu svého života Margaret, a díky svým výjimečným schopnostem a vytrvalosti se dokázal z nenáviděného „nácka“ stát britským národním hrdinou. Bert Trautmann se narodil v Německu v roce 1923 a během války se jako výsadkář aktivně zapojil do bojů. Ke konci války byl zajat britskými vojáky a držen v táboře, kde si všimli jeho talentu. Navzdory počáteční nenávisti fanoušků působil v týmu Manchesteru v letech 1949 až 1964. Zlom v jeho kariéře přišel v roce 1958 ve finále Anglického poháru, kdy pro svůj tým vybojoval vítězství, když dohrál zápas navzdory život ohrožujícímu zranění. On a jeho životní láska Margaret ale musí čelit i dalším ranám osudu… (Film Europe)
Pete69
Pete69
28 572 bodů
7
Snímek o Německé brankářské legendě v dresu Manchasteru City. Neměl jsem o tomto příběhu ani tušení. Válečný, či spíše poválečný biografický film, který není predramatizovaný, je přehledný, dobře se na něj dívá, ale také nepřináší žádný explozivní zážitek. Moc hezký film a pěkně zpracovaná poválečná Anglie.
hrumsrt
hrumsrt
8 917 bodů
8
Jak o tomhle filmu, tak i o Bertu Trautmannovi jsem už slyšel dříve. Ale jelikož je tolik spojován s Manchesterem City, ke kterému mám vybudovaný zdravě silný odpor, tak mě úplně jeho příběh nezajímal. Ale zpracování se mi líbí, sice bych si asi přál více fotbalu než-li toho čištění latrín, ale tvůrci si to pojali takto. Jinak je úplně typický, že po válce všichni ze všech Němců dělali netvory, ale nadhled jim chyběl. Připadá mi to jako takový kompromis, na co by měl jít manželský pár středního věku, který chodí do kina jednou ročně, jelikož tam máte jak fotbal, tak i příjemnou love linku. Scény ze zápasů byly skvělé! Bahno, tvrdá hra, tak tohle přesně byla Anglie v 50. a 60. letech! Tohle holt všichni na sportu milují, ty příběhy za tím! 80%

Dodatečné informace

Původní název:
Trautmann (více)
  • Německo Brankář
  • Německo Trautmann
  • Německo The Keeper
Premiéra v ČR:
20. 6. 2019
Distributor:
Film Europe
Země původu:
Německo, Velká Británie
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné