Deadly Class

74%
Deadly Class

Seriál Deadly Class sleduje rozčarovaného mladíka, který byl přijat na legendární střední školu pro zabijáky. Zachovat si mravní zásady, zatímco se snažíte zorientovat v krutém studijním plánu, mezi partičkami podlých studentů a ve vlastních adolescentních pocitech nejistoty, by mohlo mít fatální důsledky. Drama, které se odehrává na pozadí kontrakultury pozdních osmdesátých let minulého století, vypráví příběh o dospívání, jaký jste dosud neviděli. Natočeno podle stejnojmenného úspěšného komiksu od Ricka Remendera. (HBO Europe)

Toren
Toren
5 115 bodů
8
8/10. Holly molly... paráda! V telce zažívá komiksový žánr pořádnou revoluci (nedávná Umbrella Academy či Doom Patrol) a jsem za to neskutečně rád! Fantastický casting, neskutečná nálož audiovizuálních nápadů (zfetovaná epizoda ruleeez) a řádná dávka brutální akce, punku a černýho humoru do sebe kloubí pořádnou porci zábavy, která nesešlápne nohu z plynu až do samotného finále! Něco tak intenzivního jsem dlouho neviděl a modlím se za druhou sérii! Miluju to.
CarnTheSlayer
CarnTheSlayer
877 bodů
6
Předlohu jsem nečetl, ani nic jiného od autora předlohy, takže jsem do toho šel naslepo. Rozhodně byl pěkný nápad udělat něco na způsob Harryho Pottera, akorát tentokrát nevhodné pro děti, teda aspoň ty mladší a místo kouzelníků a nějaké kouzelnické školy tam dát školu pro zabijáky, ale je to velice špatně provedený, najdou se tu aspoň průměrné dobré epizody, ale jinak je to hodně slabý a často jsem si říkal, že jsem se měl místo tohohle raději podívat na něco jiného, třeba dokoukat poslední sérii Daredevila, nebo dokoukat celého Punishera a nebo se pustit do Castlevanie, ale já si na Netflixu vybral zrovna tohle a shodou okolností mi to připomíná Hru o Trůny, podobně úplně zbytečně bizarní seriál, který ještě celkem nedávno potkal zřejmě podobně krutý osud v podobě špatného zakončení. Abych to uvedl na pravou míru, tak mne nevadí, když je dotyčné dílo lehce bizarní, ale začíná mě to srát v tu chvíli, když začnu mít pocit, že je to místy úplně zbytečně bizarní a tím narážím na jednoho z hlavních záporáků tohoto seroše, ale kvůli spoilerům vám sem nenapíši, proč mě sere, jen napíši to, že je jedna z jeho jistých vlastností úplně zbytečná. Dále mě tu sere někdy ten humor, protože u něho jsem měl zase ve dvou jistých epizodách pocit, že z toho chtěli udělat lehounce vážnější a dramatičtější Hele vole, kde mám káru, ale samozřejmě, že to moc nefunguje a já jako divák se u toho můžu zkusit jenom tupě řehnit, chytat se za hlavu a v duchu si opakovat: "Proč já debil se na to dívám?" Několik dobře napsaných a zahraných postav, hezký holky a zajímavý nápad to ale nezachrání. Výsledek tedy mohu popsat jen takto: Zkuste se podívat na jednu nebo dvě epizody a uvidíte sami.

Dodatečné informace

Původní název:
Deadly Class (více)
  • USA Deadly Class
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění