The Age of Adaline (USA)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Drama, Romantický
Motto: Láska může porazit i čas

Obsah

:
Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy více »« méně

Režie

:
Lee Toland Krieger

Scénář

:
J. Mills Goodloe Salvador Paskowitz

Herci

:
Blake Lively Michiel Huisman Harrison Ford Ellen Burstyn Kathy Baker ...
Premiéra: 30. 7. 2015
Distributor: APK Cinema Service

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2018
  Brenan88 (39329 bodů)

  Krásný romantický snímek,který až příliš okatě útočí na divákovi emoce,ale díky hereckým výkon a chemii mezi Lively a Huismanem působí přirozeně. Velmi pěkně natočené a i přes všechen ten zbytečný patos jsem si snímek užil. Lively je navíc krásná a dobře se na ní dívá.

 • 90%
  1
  0
  18. 12. 2015
  martin-mickey-stusak (15341 bodů)

  Nesmrtelnost tentokrát ze zcela jiného pohledu. Být nesmrtelný může být pro někoho krásná věc, ale co když se zamiluje. Romantický snímek se svým vyzněním neobvykle vymyká z běžného navyklého standardu takovýchto filmů a přináší pomalou ponurou až místy depresivní podívanou, která svým zakončením vyzní tak trochu jako pohádka pro dospělé. Když se vezme v potaz samotný příběh, je vlastně tak krátký, že by vystačil na pouhých, dejme tomu, 20 minut. Stopáž tohoto snímku má však téměř dvě hodiny, takže to předznamenává jediné. Nudnost, šeď a nezábavnost. Ale jak pro koho. Ano, k pobavení tu vůbec nic není, což znamená jediné. Nejde o žádnou komedii. Takže diváci očekávající živost a elán budou zklamaní a dobře jim tak. Snímek má své kouzlo ve své vizualizaci hloubky příběhu podpořené velmi dobrou kamerou. I přes fantastické prvky se děj stává uvěřitelným také díky dobrým a skromným herectvím všech zúčastněných a dobré režii. Očekávaný konec je samozřejmý, neboť ... Zkrátka, jedná se o velmi jednoduchý krásný milostný příběh bez intrik, růžových úsměvů a skopičin. Milostný příběh bortící zavedené šablony romantických příběhů.

 • 80%
  0
  0
  18. 5. 2016
  Sheldon (12484 bodů)

  jak jsem nikdy moc nepřijal Harrisona Forda v romantických filmech, tak v tomto filmu se mi jako zestárlý šarmantní gentleman opravdu moc líbil a hlavně krásná Blake Lively, která je pro tuto roli jako stvořená. Jemný film, který je často osudovější, než ve skutečnosti je se sice téměř vyhnul českým kinům, kde se zjevil jen v pár biografech, ale podívaná je to velmi slušná.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (12378 bodů)

  Moc, moc, moc hezký film. Inteligentní rozprávka o údělu lásky a nevyhnutelnosti v lidském životě, která chytne za srdce nejen slaďoučkým příběhem s citlivě zakomponovanou sci-fi zápletkou, ale především svou magickou atmosférou osudovosti a jednoduchým, leč působivým a autorsky silným vypravěčstvím. Ve výsledku nepřeslazené, vkusné a moc, moc, moc dojemné. Plus nádherná Blake Lively a věčný sympaťák Ford...

 • 90%
  0
  0
  16. 1. 2016
  Riverdon (3926 bodů)

  Nádherná Blake Lively a záživný děj, který jako pasivní cestovatel stoletím chcete prožívat také.

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2015
  Schneefee (3779 bodů)

  Příjemné romantické drama, u kterého dámám kanou slzy, ale ani muže snad neurazí. Herecké výkony uvěřitelné a herci neokoukaní. Děj ačkoli místy sklouzává k předvidatelnosti uplně předvidatelný není. Celkem tedy příjemný kulturní zážitek. Viděno v rámci předpremiéry s kinoboxem.

  • Herecké výkony (zejména hlavní postava)
  • Děj
  • 80%
   0
   0
   29. 7. 2015
   evismaior (3713 bodů)

   Přiznám se, že už dlouho se mi nestalo, abych v kině bulela jak Alík, ale Věčně mladá Adaline (půvabně osamělá Blake Lively) vskutku dokáže ze správně naladěné divačky vymáčknout nejednu slzu dojetí. A to se přitom jedná "jen" o další zpracování tématu "Who wants to live forever" - zde se hlavní hrdince dostane komiksové superschopnosti nestárnout následkem podchlazení a úderu blesku a má to jak předpokládané výhody - pořád je kočka, její bezpečné investice pomalu ale jistě vynášejí a její znalosti historických událostí ohromují všechny okolo, tak vcelku neotřele podané nevýhody - viz půvabné scény s dcerou seniorkou či narůstající album mrtvých domácích mazlíčků. A zamilovat se do kohokoli je samozřejmě totální krize, kterou už po těch letech nechce nikdo s rozumem v hlavě dobrovolně opakovat. Jenže láska jednou opět přijde, s ní i nezbytná návštěva v rodině nového přítele a setkání s jeho otcem (stále ještě charismatický děda Harrison Ford), který ji kdysi sám miloval... Film, pravda, obsahuje celou řadu zbytečně polopatických scén (o komentářích vypravěče nemluvě) a každý po deseti minutách ví, že tohle může pro hrdinku skončit v podstatě jen dvěma způsoby, přičemž záleží jen na tvůrcích, jestli budou chtít dojetí z diváků vytřískat přes milostnou tragédii nebo sladký happyend, ale fajn, ač červená knihovna, bylo to překvapivě vkusné, trefili se mi do nálady, a proto děkuji Kinoboxu i APK Cinema za možnost oprostit se na chvíli od každodenní všednosti:-)

  • 60%
   0
   0
   9. 4. 2016
   rkotvald (3062 bodů)

   Film, který mě okouzlil krásou Blake Lively i samotným svým námětem. Zcela originální ten nápad sice není - s nestárnoucí hrdinkou přišel už v r. 1922 Karel Čapek ve své hře Věc Makropulos - ale zpracován je zde podle mě neobyčejně působivě, a osobně mě emočně zasáhl neporovnatelně víc, než třeba Podivuhodný případ Benjamina Buttona, který s filmem VĚČNĚ MLADÁ vykazuje řadu podobností. Divácký zážítek mi sice mírně kalilo obsazení 2 hlavních mužských postav - Michiel Huisman ani Harrison Ford rozhodně nepatří mezi mé herecké oblíbence a zvláště ten Huisman mi tedy vadil přímo extrémně - a stejně tak jsem jako mírně otravný shledal voiceover vševědoucího vypravěče, na který začínám být ve filmech čím dál víc alergický - ale pořád to u mě vydá na plný počet. Nádherný film, který mě dojal a bezmezně nadchnul - tak hezká role musí být podle mě snem každé herečky, a Blake Lively je v ní tak neuvěřitelně úchvatná, až to považuji za malý zázrak a jsem na pochybách, zda ještě sama někdy může překročit tak vysokou laťku, kterou si sama nastavila. V každém případě na ni teď plánuji zaměřit větší pozornost a těším se na její další role, možná budu ještě příjemně překvapen. (Nejen) všem fandům romantického žánru lze tento film vřele doporučit.

  • 100%
   0
   0
   31. 1. 2016
   Elizabett (2671 bodů)

   Překrásný film s hlavní hrdinkou Blake Lively, krérá je užasná herečka a na roli Adeline se skvěle hodila. Miluji tento film

  • 65%
   0
   0
   1. 8. 2015
   marie-kolarova (1654 bodů)

   Půvabná letní romance, a to ve všech směrech. Oba protagonisté jsou princem a princeznou pro dospělé. Kamera si dává záležet na výběru malebných obrazů, garderoba sluší. Potenciál dobrého nápadu však není příliš využit. Dialogy se však omezují na téma proč spolu chodit, otázky spojené se zastavením se v času, žitím mezi lidmi, a přitom na vlastním pustém ostrově bez historie a bez dlouholetých přátel, se neřeší. Po milém začátku začne děj lehce usínat a probuzení přichází právě s Fordem. Film neurazí, ale ani nepřilepí do sedačky a ani nedonutí uronit slzičku. Závěr aspiruje na jednu z hlavních cen o filmovou banalitu roku.

  • 90%
   0
   0
   12. 8. 2015
   salisbury (989 bodů)

   Věčně mladý příběh, sladký jak cukrkandlový palec se špetkou hořkosti, mě silně překvapil. Lehce jsem se obával scénáristických kliček, ale musím říct, že balón se vítězoslavně doplazil až za brankovou čáru a já mohl po skončení přenosu zvolat "Góóól!". Nenásilná story, která se mi jen lehce vnucuje a já díky tomu touživě přemítám o dějové následnosti, která se se závěrem shoduje. Ač konec není překvapivý i přesto jsem za něj rád a na tvůrce se vůbec nezlobím. Harrison Ford byl ve své roli jako vždy geniální a stal se na tomto přeslazeném dortu pro mě velkou třešničkou, která film nejen zdobí, ale i výtečně chutná.

  • 70%
   0
   0
   10. 8. 2015
   davsuch (976 bodů)

   Při sledování tohoto filmu jsem se v myšlenkách musel znovu a znovu vracet k tomu o čem byl film Podivuhodný případ Banjamina Buttona a jaký je rozdíl s tím na co koukám. Oba tyto film totiž jsou v podstatě na to samé téma jen v rozličném pojetí. Rozhodně se oba prezentují jako filmy romantické a na ženské témata. Rozhodně však v tomto filmu nevidím nějaký větší odklon od standartu, snad jen způsobem trochu neuvěřitelným způsobem jak dostat hlavní hrdinku do neobvyklé situace, která tvoří jádlo celého filmu, je trochu neohrabané a uplně stejně neohrabaný je i závěr. Určitě se ale jedná o vcelku kvalitní provedení filmu na téma " co by se stalo, kdyby ...".

   • kvalitně natočený příběh
   • pěkné vykreslení děje bez zbytečností a přesto lyrické a romantické
   • dobré herecké výkony
   • kvalitní pointa
   • další variace na téma "coby kdyby"
   • přiliš dlouhý
   • neohrabané vyvrcholení děje
  • 80%
   0
   0
   8. 8. 2015
   voleman (877 bodů)

   Večně mladá je vcelku přijemný romantický film s prvky sci-fi, což je na první pohled opravdu neobvyklá kombinace. Ve filmu samotném mi to ovšem už tak divné nepřišlo. Celý film na svou délku poměrně pěkně odsýpá, i když pár nudnějších pasáží by se tu taky našlo. Možná jsem čekal, že se příběh bude více zabývat různými historickými obdobími v životě hlavní hrdinky, k čemuž sice došlo, ale na můj vkus se až príliš velká část filmu soustředila na součastnost. Každopádně i tak sem si film celkem užil a myslím, že hlavně dámská část publika nebude mít k průběhu filmu žádné výhrady. Co jednoznačně poťeší jsou herci. Blake Lively se své role 107 leté mladé ženy zhostila výborně a potěší i přítomnost Harrisona Forda, který konečně po dlouhé době znovu dostal roli, která mu sedla. Na plný počet hvězd tomu něco málo chybělo, ale na silné čtyři hvězdy je to akorát. 80%

  • 85%
   0
   0
   5. 8. 2015
   tedoun (743 bodů)

   Moc pěkná kombinace romantiky a lehce sci-fi. Příběh je velice geniální. Překvapuje mě nízké hodnocení. Proč? Vždyť je to příjemný film na na odreagování.Dojemný příběh plný slzopudných scén, pro citlivé diváky, můžu jenom doporučit. Příjemný film o tom, ze starnutí nezastavis.

  • 75%
   0
   0
   29. 7. 2015
   martin-kubista (741 bodů)

   Na to, že na romantické filmy moc nejsem se mi tenhle film díky lehce sci-fi zápletce líbil. Příběh byl vyprávěný celkem poutavě, i když zpočátku celkem uspávavě :) Film nabral obrátky po shledání se Adeline se svoji láskou z dob minulých. Zde se ukazuje, že Harrison Ford stále umí a i ostatní postavy byly zahrány velmi nadprůměrně.

   • výkon Harrisona Forda v ne pro mě zcela tipické roli
   • uvěřitelnost zpracování příběhu
   • některé části filmu se na můj vkus trochu táhly
  • 80%
   1
   0
   17. 3. 2016
   KajkaFajka (625 bodů)

   Být nesmrtelnou jako hrdinka tak si života užívám úplně inak. Ale asi se nedivím že musela stále utěkat aby to luďom něbolo divné. Ale já bych to na pár desetiletí brala. Spoznat historiu a umiet se s ňou vyrovnat a poučit sa z něj by bolo skvelé i pro celý realní život a reálných ludí

  • 55%
   0
   0
   30. 7. 2016
   minimoj (577 bodů)

   moc hezký film. Hlavně Harison Ford se mi v tomto filmu moc líbil. Příjemný kulturní zážitek který si ráda zopakuji

  • 80%
   0
   0
   3. 8. 2015
   Kick077 (576 bodů)

   Zajímavý námět, který se dal zpracovat hůř, ale i o něco líp.Škoda byla, že měl velký prostor příběh ze současnosti, na úkor celého jejího životního příběhu. Radši bych viděl trochu detailnější průběh jejího života. Ty občasné záblesky do minulosti pro mě na filmu bylo to nejzajímavější. No, nedá se nic dělat. Každopádně i přes tenhle nedostatek tenhle film patří rozhodně k těm lepším romantickým filmům. Objevil se v něm nápad.

  • 70%
   0
   0
   6. 11. 2016
   hofmi (527 bodů)

   Stát se nesmrtelnou je přece tak jednoduché, stačí se vymlátit v autě za příhodných podmínek a je to :) Ale abych filmu neškodil, je to docela k pokoukání a příběh je nenásilný a uvolněný a vše končí happyendem. Není potřeba jít do kina, můžete se kouknout doma.

  • 55%
   0
   0
   4. 1. 2016
   Kamil3 (508 bodů)

   Zpočátku dobrá romantika .On jí nadbíhá ,ona ho nechce ...znáte to.Jenže potom jí sbalí a co dál..jenom nuda..nebilo to špatné .Sečteno -bylo to fajn ale znova se u na to nepodívám a proto dávám 55 procent

  • 70%
   0
   0
   29. 7. 2015
   barborasalome (507 bodů)

   Milý romantický letní film, který krásně plyne.

  • 60%
   0
   0
   8. 8. 2015
   marvan (501 bodů)

   Ale jo, hlavně herecke obsazení, s realitou toho děj moc společneho neměl,kdo by chtěl být mladší než vlastní dcera.

  • 85%
   0
   0
   25. 8. 2015
   sisisi (421 bodů)

   Musím pochválit výběr projekce. Byla jsem nadšená. Skvělí herci, hezký příběh, konečně trocha romantiky :)

  • 60%
   0
   0
   3. 8. 2015
   lord (385 bodů)

   Film Věčně mladá lze rozhodně zařadit do ranku "dívčí film", je plný romantiky, emocí a dalších prvků, které u většiny chlapů způsobují střevní potíže a neutuchající touhu se rychle opít.. Tvůrci se tuto bariéru snaží prolomit sci-fi prvkem o zázračně nestárnoucím člověku, jenž prochází dějinami. Myšlenka je to vynikající i když ne inovativní, avšak mohlo to být bez vysvětlujícího komentáře, přece jenom bych věřil více divákovi a jeho inteligenci. Rovněž scénář je z mého pohledu slabší, ale tak jak to většinou u romatických filmů a v lásce obecně bývá, moc přemýšlení kazí celkový dojem... ;) Postava hlavní hrdinky svojí krásou a elegancí stejně každého chlapa musí uhranout, takže ideální splnění povinnosti pánové i s benefitem, který vám dodá sílu to vydržet bez kapky alkoholu... ;D Za mě 60%.

  • 70%
   0
   0
   13. 8. 2015
   mil78 (298 bodů)

   Zajímavé téma sice není plně využito a víc prokreslit by si zasloužila především samotná hlavní hrdinka, přesto si tvůrci kromě popisu osamění přichystali na diváka pár originálních zvratů. Je také nutné zmínit, že se obratně vyhnuli nabízejícímu se slzavému údolí.

  • 85%
   0
   0
   29. 7. 2015
   tyna-berbrova (266 bodů)

   Byla jsem velice mile překvapená. Něco tak hezkého jsem už dlouho neviděla. A vnesený fantasy prvek nijak filmu neuškodil. Celé to tak hezky plyne, že film, který má bezmála 2 hodiny, nepůsobí zbytečně nataženě a člověk nemá potřebu sledovat hodinky.
   Hezcí lidé, hezké prostředí, milé seznámení, dramatická minulost a budoucnost. Toť příslib dvouhodinového rozněžnění nad filmem.
   Tip pro dámy: chce to voděodolnou řasenku :-)

  • 60%
   0
   0
   7. 8. 2015
   Pegas1632 (264 bodů)

   Film nepřinesl nic nového, všechno už jsem viděli jinde, konec je přesně takový jaký víte že bude. Přesto je to příjemný snímek svého žánru a svého diváka si jistě najde. Dobré herecké výkony taky dost pomáhají dělat snímek snesitelnějším. Sečteno podtrženo - bylo to fajn, ale znovu to už asi nikdy vidět nepotřebuji.

  • 80%
   0
   0
   17. 10. 2015
   Petka88 (223 bodů)

   Netušila sem, že je Blake Lively taková herečka, film mě hodně bavil, stejně tak ona.. Nenásilnej romantickej film, na kterej kouknu klidně znova..

  • 70%
   0
   0
   29. 7. 2015
   Prezidentka (220 bodů)

   Vcelku milý romantický film.

  • 70%
   0
   0
   10. 8. 2015
   daisyna (216 bodů)

   celkem zajímavý příběh, řekněme pohádka pro dospělé :-) ale hezky zahrané

  1 2 dalsi posledni
  75 64 ?
  jak hlasovat?
  • nicole-kucerova 50%
  • tomas14 70%
  • Arthur Logoff 65%
  • Kuba Drenko 85%
  • Hazel 80%
  • Peříková 65%
  • Had 75%
  • BPDbára 95%
  • Mondyes 100%
  • dav.bal 70%
  všechna hodnocení (124)

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 48 v žebříčku uživatele Elizabett
  20. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: