Freaks

67%
Freaks

Jak přežít ve světě, kde se jinakost trestá? Na to odpoví psychologický film Freaks. Malá Chloe nezná nic jiného než dům, kde vyrostla. Tolik by se chtěla podívat ven, do opravdového světa. Otec ji ale odmítá pustit. Pro takové, jako je ona a on, podle něj venku není bezpečno. Chloe ale jednoho dne podlehne vábení tajemného zmrzlináře, který před jejich domem točí zmrzlinu, a vydá se na cestu plnou dobrodružství. Zjišťuje nicméně, že na slovech jejího otce je něco pravdy a že je možná skutečně jiná než ostatní… Víc už neprozradíme, ale vězte, že o filmu Freaks budete přemýšlet ještě dlouho po závěrečných titulcích. (Future Gate)
xxmartinxx
xxmartinxx
22 392 bodů
8
Rozhodně se vyplatí přijít do tohohle filmu naslepo. Objevovat vlastnosti tohohle fikčního světa bez nápovědy je to nejzajímavější, co film nabízí. O něco takového se pokoušelo Bright, ale dopadlo to hodně blbě - tady to funguje mnohem líp.
Klajnik
Klajnik
8 701 bodů
2
Nez se to aspon z pulky vyjasni, myslel jsem, ze tu blbou levnou sracku vypnu. Je to presne ten nevyraznej prumernost prostupujici film, jenz nemuze nicim poradne zaujmout. Tedy alespon nez se ukaze, ze namet je vlastne docela dobrej (X-Meni z jine perspektivy) - coz je az po prvni pulce, protoze film sve karty odkryva pomalu. Nijak jinak to ale nekompenzuje. Postavy nejsou sympaticke, protoze to, co rikaj a jak to rikaj, neni nikterak pusobive. Samotna socialne politicka situace filmu se ki taky zda prilis jednoducha. Nechce se mi proste verit, ze by lide zaujali tak jednostrane negativni pristup k lidem, se schopnostmi, ktery by podle me vetsina lidi vzala, ldyby mohla. Zpracovani je vsak po vsech adpektech natolik otresne, ze samotnej vysledek me nechal chladnym a neuspokojenym. Hodnotit pozitivne kvuli komornimu prubehu, jak vystrizenym ze světa X-Menu zpusobuje, ze je tento prumernej a neprilis pozornost hodnej film nadhodnocen.
Krakonoš
Krakonoš
5 585 bodů
6
Nechytlo mě to, chválím povedený námět, avšak samotná realizace byla jalovější. Šlo to udělat lépe a to o dost! 60%

Dodatečné informace

Původní název:
Freaks (více)
  • Kanada Freaks
  • Kanada Freaks - Sie sehen aus wie wir
  • Kanada Město podivínů
Premiéra v ČR:
14. 7. 2000
Země původu:
Kanada
Rozpočet:
0 mil. USD
Tržby:
0,37 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění