American Animals

69%
American Animals

Čtyři mladí muži se pokoušejí provést jednu z nejzajímavějších loupeží umění v historii Spojených států. (O2)Scénář:

Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7.5
Zajímavě natočený Heist Movie. Nejvíce se mi líbil nápad propojit film s vyprávěním skutečných "zločinců". Dodávalo to snímku potřebnou šťávu i emoce,které s blížícím se koncem gradují. Místy napínavé,místy vtipné,ale hlavně stále uvěřitelné. American Animals jsou vlastně takovým návodem jak by jste neměli postupovat při vykrádání banky.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
8
Poslední dobou si toho všímám docela často, ale obsazování starších herců do mladších rolí může vážně rozbít logiku filmu. Když tu je třicetiletý Evans na schůzce z překupníkem kradeného zboží, a ten nemůže uvěřit jeho mladosti, působí to naprosto nepochopitelně, pokud si člověk nedohledá, že jde o příběh podle události, co se stala dvacetiletým klukům. Pořád se to snažím brát jen jako poznámku pod čarou, ale třeba tady už to je celkem zásadní pro vnímání filmu, který má být o tom, jak sotva dospělí kluci dělají něco, na co zdaleka nestačí, a podle toho se i chovají - ale protože jde najednou o třicátníky, nepůsobí "nedospěle", ale prostě "pitomě". Když ale vynaložím energii od toho odhlédnout, mám tu film, který je jinak příjemným procedurálním heistem s paradokumentálními hrátkami, které jsou dost na to, aby to vystoupilo z rutiny. Laytonova Podvodníka považuju za špičkový, možná i geniální film, tohle mělo být asi dalším krokem, ale pro mě to je mírné couvnutí ke standardnímu filmu oproti Podvodníkově vtahujícím, překvapujícím konceptu. Nakonec to naštěstí vygradovalo, až mě mrzelo, že se před tím film tolik soustředil na budování tradičních postav, když procedurální části založené na čistých interakcích jsou nakonec tím nejsilnějším, co v něm je - a obalování "příběhem" je veskrze zbytečné. 3 a 1/2
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Hodně zvláštní heist. Banda břídilů vycítí šanci, ale protože nulové zkušenosti a absolutní amatérismus hrají prim, je z toho bizarní krimi jako šité pro Coeny. Herecky pecka (pořád ještě tak trochu nedoceněný Peters a hlavně Keoghan, kterého žeru už od Posvátného jelena).

Dodatečné informace

Původní název:
American Animals (více)
  • USA American Animals
  • USA Animales norteamericanos
Premiéra v ČR:
14. 12. 2018
Země původu:
USA, Velká Británie
Rozpočet:
3 mil. USD
Tržby:
2,85 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
American Animals je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch