The Old Man & the Gun (USA)
USA USA
93 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi

Obsah

:
Biografické drama vychází ze skutečných událostí a zachycuje Forresta Tuckera, zloděje a legendárního specialistu na útěky z vězení, jež mu vynášely obdiv více »« méně

Režie

:
David Lowery (II)

Scénář

:
David Lowery (II)

Herci

:
Elisabeth Moss Casey Affleck Robert Redford Sissy Spacek Keith Carradine ...
Jste na stránce filmu Gentleman s pistolí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Gentleman s pistolí myslíte! K 31. květnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26277 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  4
  0
  16. 1. 2019
  Brenan88 (40250 bodů)

  Pokud zvěsti nelhaly a The Old Man and the Gun je opravdu posledním filmem Roberta Redforda,tak se jedná o solidní rozloučení a krásnou tečku za jednou úžasnou hereckou kariérou. Celý film je taková pohodová až melancholická podívaná o jednom staříkovi,který nadevše miluje vykrádání bank. Během filmu zazní spoustu příjemných dialogů,které mají velkou hloubku a dokáží divákovi předat i nějakou myšlenku. Redford byl opět vynikající a já osobně bych se vůbec nezlobil, kdyby se nechal ještě k nějakému filmu přemluvit.

 • 90%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Sheldon (15871 bodů)

  Film režíroval David Lowery, filmař, jenž Redfordovi vděčí za mnohé a je si toho dobře vědom. Zřejmě i proto ustoupil Redfordovu přání, který ho donutil kompletně přepsat scénář. Loweryho totiž fascinoval osud skutečného Tuckera a přepsal ho do velmi realistického příběhu. Redford však v takovém fimu hrát nechtěl. Řekl, že Tuckera mají všichni u zádele a film není dokument. To byla zřejmě ta nejlepší rada, kterou mohl Lowery dostat, protože místo dalšího lupičského filmu vznikl úplně jiný film, který je mimochodem také o loupežích, ale především je o vůli žít a hlavně o Robertu Redfordovi. Pokud máte Redforda rádi, tak si tento film nenechte ujít, protože Lowery se v něm opravdu vyřádil.

 • 80%
  1
  0
  22. 1. 2019
  lamps (14147 bodů)

  Těžká vlna nostalgie a pro Redforda (bez Newmana) nejlepší možná rozlučka. Lowery tentokrát režíruje sympaticky a daří se mu prodat životní energii a nadhled titulní postavy - její nekonečná rebelie je vtisknuta i do konceptu vyprávění, které ve finále vlastně úspěšně vzdoruje vytvářenému očekávání a rozvíjené motivy zaklapává vyloženě po svém. A většinou moc zábavně a nerušivě.

 • 75%
  0
  0
  10. 2. 2019
  JosefTomas (6544 bodů)

  Zvažoval jsem něco mezi 60 - 70, ale nakonec se přehoupnu k číslovce ještě o stupínek vyšší. A hlavním důvodem budiž Redfordovo charisma a schopnost zahrát jakoukoliv roli, jakéhokoliv charakteru. Ostatní herci mu krásně sekundují a Lowery je drží v těch pomyslných mantinelech, aby si byli všichni tak nějak rovni. Další věcí je i poměrně svižnější střih, který udržuje diváka alespoň trochu ve střehu, což už se nedá říct o zápletce tohoto filmu. Proti filmům bez zápletky nic nemám, a když se najde někdo, kdo to opravdu umí, je radost pohledět (viz Mafiáni a Casino), ale tady bych zápletku uvítal, poněvadž se tak stává, že některé části trochu drhnou a i přes malou stopáž nudí. Ale pokud se přes to dokážete přenést, tak vám asi film sedne a budete si minimálně dobře bavit. Ostatně, pokud je to rozloučení s Redfordem, tak neříkám, že to je to nejlepší, ale je to rozhodně povedené zakončení kariéry jednoho skvělého herce.

76 87 ?
jak hlasovat?
 • Tino 60%
 • FLANDYS 85%
 • dav.bal 80%
 • Riverdon 55%
 • JosefTomas 75%
 • lamps 80%
 • Gooner 75%
 • Sheldon 90%
 • Brenan88 80%
všechna hodnocení (9)