The Mandalorian (USA)
« další názvy »
USA USA
60 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, TV Seriál, Série/Franchise

Obsah

:
Vůbec první hraný seriál z prostředí Star Wars. Po příbězích Jana a Boby Fettových přichází nový válečník. Mandalorian se odehrává po pádu Impéria a před více »« méně

Režie

:
Rick Famuyiwa Dave Filoni Bryce Dallas Howard Deborah Chow Peyton Reed Taika Waititi Jon Favreau Robert Rodriguez Carl Weathers

Scénář

:
Jon Favreau George Lucas Rick Famuyiwa Dave Filoni Christopher Yost

Herci

:
Pedro Pascal Gina Carano Giancarlo Esposito Chris Bartlett Carl Weathers ...
Jste na stránce seriálu Mandalorian. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Mandalorian myslíte! K 24. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27762 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  28. 12. 2019
  JosefTomas (7636 bodů)

  Tak další seriál za mnou. Na úvod bych chtěl vypíchnout skvělého Pedra Pascala, který dokáže zahrát hlasem prakticky cokoliv a je takovým novodobým Dreddem Carla Urbana. (Chápejte jako: Respekt, i když není vidět ksicht). Co naopak trochu sráží nohy seriálu, je rozdělení epizod na dvě rozdílné části (ta jedna se točí kolem dítěte, ta druhá kolem lovců). Trochu to pak kazí výsledný dojem, protože některé díly se o osud dítěte vůbec nezajímají a jsou tak k hlavnímu ději zbytečné. Možná by nebylo od věci, kdyby se seriál zaměřil na jedno nebo druhé a zbytečně tak neskákal mezi dvěma příběhy, které mezi sebou souvisí jen okrajově. I tak jsem z výsledku nadšený a netrpělivě očekávám další sérii. A to je od člověka, co moc nemusí seriály, hodně velké slovo :D. S2: Opět zamrzí rozdělní epizod, ale je jich podstatně méně, než tomu bylo dříve. Tvůrci se navíc snaží i těmto epizodám dát nějaký důvod k posunutí děje (mnohdy je to dost násilně vloženo, ale snaha se cení). Co ale předvedly poslední 4 epizody, to nemá obdoby a přinutili mě přehodnotit nejen hodnocení seriálu, ale i na novou trilogii. Po tomhle finále totiž vypadá seriál jako filmová událost a filmy(nové trilogie) jako chudý příbuzní.

 • 85%
  0
  0
  28. 12. 2019
  VasaFlasa (2772 bodů)

  Tento seriál (zatím tedy první série) opět po hodně dlouhé době vzkřísila můj zájem o Star Wars. Díky jedinečnému stylu a atmosféře mi nevadilo, že tvůrci seriálu vykrádali jinou tvorbu (např. epizoda 4 zaváněla Sedmi statečnými). Prostě Mandalorian bavil a čekání na každý další díl bylo hodně dlouhé. Snad nebude moc dlouhé čekání na druhou řadu a pak na ty další. Každopádně pro následující díly si dal Jon Favreau laťku hodně vysoko.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2019
  Vurhor (2010 bodů)

  Jak bych jen mohl odolat badass Oberynovi Martellovi, jehož hlavní misí je chránit roztomilého baby Yodu, který je inkarnací našeho nového kotěte, co máme doma. Mandalorian si v podstatě bere to nejlepší z úplně nejstaršího dílu původních Star Wars (Epizody IV), to znamená špinavé a syrové prostředí, interakce s bizarními a divnými emzáky, plus i skvělá práce s postavami, přičemž tomu dodává krapet modernější šťávu a pojetí. Vlastně odvádí lepší práci než většina Star Wars filmů novodobé doby - na rozdíl od Epizody VII nerecykluje a pokouší se o nějaké nové originální věci, na rozdíl od Rogue One tam divákovi na vedlejších postavách záleží, plus na rozdíl od Epizody VIII tam jsou fillerové části, které diváka ale baví a nebudou mi připadat zbytečné. Ano, jelikož jde o seriál s mnohem širšími časovými možnostmi, tak je to asi krapet nefér srovnávání, ale stejně mi to nedalo. Celkově si Mandalorian vůbec nesnaží hrát na něco většího než čím doopravdy je, skvěle pracuje s napětím, s postavami a celkovým dějem, který sice na některých místech mírně pokulhával (epizoda 5), ale jinak si držel pěkné tempo. Potěší i několik odkazů na předešlé SW snímky, plus uvidíme i několik známých míst. Po první sezóně obrovská spokojenost, tak nějak jsem si volné pokračování původní trilogie představoval - bez zbytečného nostalgického sentimentu. Jen tak dál!

 • 80%
  1
  0
  13. 11. 2019
  Martrix (1974 bodů)

  1. epizoda. Než jsem viděl seriál Star Wars: Klonové války 2008, považoval jsem celovečeráky za dětinské soft sci-fi s velmi kolísavou úrovní. Až Klonové války (speciálně poslední tři řady) mě přesvědčili o tom, že je svět SW neuvěřitelně pestrý s desítkami zajímavých postav a obrovským potenciálem vyprávět skvělé příbehy. Mám radost, že bude vyprávěn další. Zaráží mě ale volba jednoho z tvůrců. Dave Filoni se podílel především na méně povedených seriálech SW Povstalci a SW Odboj. V rámci budování SW universa, odvedli nejlepší práci jiní tvůrci. Především to byli Chris Collins a Daniel Arkin. Je velká škoda, že to nejsou právě oni, kdo nespolupracují s Jonem Favreau. Výprava prvního hraného seriálu je skvělá, potěší mnoho druhů, které byly k vidění právě v Klonových válkách, ale přiznám se, že bych dal přednost atmosféře, která je pro SW typická a jedinečná. Hrdinsky epická, trošku naivní, ale současně vystihující hrozbu a souboj mezi dobrema zlem...navíc podpořená variacemi na skvělou hudbu Johna Williamse. Vše se ale vyvíjí a je to tak dobře...možná je ten úkrok k realistickému pojetí správnou cestou. Nicméně čistě subjektivně zatím nemůžu říct, že bych z Mandaloriana padl na zadek. PS: ten symbol vagíny, který má lovec na hrudi je vtipný...tedy pokud to není otvor na vložení kreditky, nebo pokladnička.
  2. epizoda HAHAHAAH!! Pokud se vám nechce čekat na titulky, nemusíte. V této epizodě se moc nemluví, ale co především...má tak primitivní scénář, že se nic nedozvíte, ani kdyby to bylo dabované. Vlastně by stačilo pár komixových bublin, ve kterých by bylo vzdychnutí, pípání, dětský mumling... . Nebýt to tak pěkně udělané a ze světa WS, tak je to čistých 30%. Když jsem psal, že mám raději příběhy a la seriál Klonové války...prostě dopadlo na mě karma kladivo, možná celá továrna na kladiva...protože to vypadá, že Mandalorian bude v duchu těch nejdětinštějších epizod SW Klonové války. Musel bych být velký nerd, abych obdivně vzdychal nad ...hahaha...temným zpracováním SW, které nás zavede do podsvětí...bla, bla, bla... . Ale přes to všechno, nebo možná právě proto, mě to pobavilo a určitě se budu dívat dál. PS: už chápu tu divnou hudbu...s motivy SW by to bylo směšné všem. Disney jak vyšitý... .

 • 90%
  1
  0
  28. 12. 2019
  kknk2 (1803 bodů)

  S1: 100%
  Hned po prvním díle jsem začala tento seriál zbožňovat. Dokonale využívá svět Star Wars, který se netočí jen kolem Jediů, a celý příběh není pojat tak globálně. Ani jeden díl mě nezklamal, hrstka vyskytujících se postav si dokázala dobýt své místo v ději a zapadnou do nevyzpytatelného prostředí. O seriály se moc nezajímám, ale The Mandalorian je prostě pecka, kterou oceňují nejen kritikové Rotten Tomatoes.
  PS: soundtrack je bezchybný.
  S2: 80%
  Díky předchozí řadě jsem měla velká očekávání, a tak mě první díly druhé série značně vyděsily, originalita a napětí byla ta tam, připadalo mi, že sleduji seriál pro malé děti a každá epizoda je pouze variací té předešlé. Po čase naštěstí autoři zamířili správným směrem (nicméně se nedokážu ubránit myšlence, že by to bylo lepší bez Jediů).

 • 95%
  0
  0
  12. 11. 2019
  wop (1716 bodů)

  Takhle spokojený jsem ze Star Wars nebyl od Pomsty Sithů. Víra v Disneyho a Star Wars: obnovena.

  • triky ve filmové kvalitě
  • sympatické a zapamatovatelné postavy
  • Star Wars atmosféra
  • humor
  • jenom 8 dílů na sezónu
 • 95%
  0
  0
  15. 11. 2020
  Temný Pán ze Sithu (910 bodů)

  Za mě naprosto famózní. Audio vizuální pecka od které jako fanoušek SW sem čekal to co sem dostal.. Naprosto famózní příběhy, naprosto úžasné zpracování, postavy, hlavně Mando se velmi povedlo, všem vřele doporučuji, a ne jen fandum SW

 • 20%
  0
  0
  19. 6. 2021
  naineko (376 bodů)

  Marně přemýšlím, jestli to mohlo být i horší. Pár momentů potěšilo (za všechny lze poděkovat Taika Waititimu). Je smutné, že to duu Favreau/Filoni prošlo. A prochází. Dějově tak moc prázdně, že jsou artové filmy příjemnou akční alternativou. Scénaristický tak odfláknuté, že by se fanservice v anime měl co učit. Herecky odklopýtané, až absurdní dadaistické divadlo ztrácí svou tvář. Výsledkem je slepenec cool scén.. které ovšem byly napsledy cool ve formě storyboardu (a spíš asi jen jako vzpomínka na snový nápad) a pak se ukázalo, že kameraman to neumí natočit, režisér ukočírovat a herci zahrát.

 • 60%
  0
  0
  19. 11. 2019
  Geralt (124 bodů)

  Je to hrozná nuda plná klišé - naprosto předvídatelná. Navíc hlavní postava má být "the best in the parsec", ale vysvačí si ho i jakási "ksichto-koňo-ryba". Ani v dalším díle toho taky lovec odměn moc nepředvede (nechci spoilerovat).

  První epizoda ještě díky závěrečné přestřelce nabízí jakési zadostiučinění za strávený čas sledováním tohoto snímku. Druhá epizoda zabila všechny mé naděje.

  Ano, je to STAR WARS, ale to neznamená, že to nemůže být nudné.

  • přestřelka na konci prvního dílu (možná kdyby víc vykrádali Butch Cassidy a Sundance Kid, moho to být lepší)
  • není s kým se ztotožnit
  • Mandalorian neví kam dávat dalekohled (zdali doprostřed helmy nebo na kraj)
  • Mandalorian sice neví, kam zaparkovat svojí loď, ale během jednoho večera jí dokáže naštěstí dát znovu dohromady
  • triky jsou lepší než seriálová konkurence, ale rozhodně nedosahují obrazových kvalit filmů
 • 20%
  0
  0
  13. 12. 2019
  -MiCi- (84 bodů)

  • hezké artworky po titukoch
  • stupidny scénar
  • 20 minut z každé epizody zábery na to jak Mr.BountyHunter behá
  • chyby a díry v scénari velkosti hviezdy smrti
  • nezničitelná armor ktorá nevydrží úder ženy
  • nezničitelná armor ktorá nevydrží útok zvierata
  • najlepší bounty hunter ktorého vysvačia Jawové
  • jak asi tak funguje tracker ? WTF
  • Star Wars čo nie je Star Wars
80 73 ?
jak hlasovat?
 • PRINC180 90%
 • regazzoni 80%
 • naineko 20%
 • bayern 45%
 • Miňonka 75%
 • Yancl 90%
 • Scintilla 80%
 • kknk2 90%
 • Svany 95%
 • JosefTomas 85%
všechna hodnocení (30)

V žebříčcích uživatelů