The Dead Don't Die (USA)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Horor, Komedie
Motto: Největší zombie sešlost všech dob

Obsah

:
Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit více »« méně

Režie

:
Jim Jarmusch

Scénář

:
Jim Jarmusch

Herci

:
Bill Murray (I) Adam Driver Tom Waits Chloë Sevigny Steve Buscemi ...
Premiéra: 4. 7. 2019
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  7. 9. 2019
  Vurhor (1526 bodů)

  Jarmusch holt není režisér točící filmy pro masy. Pokud od něj lidé očekávali nadupanou a vzrušující zombie jízdu po vzoru Wrightovo Soumraku mrtvých, očividně jeho filmografii příliš neznají. The Dead Don´t Die je v podstatě jedná velká bezdějová pohodička v poklidném městečku, které se nevyhne hrůze zombie apokalypsy. Stejně ale jako v jeho upírském snímku Přežijí jen milenci, kde by zas člověk neměl očekávat žádné krvesajné hody, tak i zde ať člověk nečeká, že film ho bude mučit napětím od začátku až do konce. Prostě přijdou zombíci a obyvatelé městečka se s tím pozvolna (někdy až vyloženě nonšalantně) pomalu vypořádávají. Ten Jarmuschův podpis na tom je fakt viditelný - kvalitně napsané a vtipné dialogy, pomalé tempo, fungující atmosféra. Nemluvě o geniálním duu Bill Murrey a Adam Driver, které by si zasloužilo svůj samostatný film. Jim si tím v podstatě tak trochu dělá srandu ze všech těch zombíkařin, které v posledních letech začaly tak hojně vznikat. Určitě ne nejlepší jarmuschovina, ale pro skalního fanouška to bude pravděpodobně příjemné pokoukáníčko.

 • 75%
  3
  0
  12. 7. 2019
  Špímoňátko (846 bodů)

  Za mě nejlepší Jarmuschův film byl Paterson, který mě dostal se vším všudy. The Dead Don’t Die na něj rozhodně neměl, ale i tak jsem se bavil po celý film a odcházel jsem z kina s pocitem, že jsem právě byl na filmu Jima Jarmusche. -> zase něco jiného, neokoukaneho. S filmem jsem byl spokojen, ale mužů říct, ze sem čekal trochu víc.

 • 55%
  1
  0
  23. 7. 2019
  darth vader (697 bodů)

  Jediné co mě na filmu vlastně zaujalo byl jeho náhodný postup v ději, který mě po celou dobu projekce nutil neusínat a dívat se dál.

 • 100%
  1
  1
  14. 9. 2019
  gomacabeza (405 bodů)

  Hned úvodní scéna, vysekává okázalou poctu tomu, jenž "celé to zombie šílení" zpackal (či se na něm, přinejmenším, významnou měrou podílel), Georgi Romerovi a jeho nejznámějšímu, kultovnímu dílu "The night of the living dead" (1968). V podstatě téměř identická scéna jízdy auta také předznamenává, že si Jarmusch bude chtít i trochu rýpnout a zasadit komediální (ne, nepřepsal jsem se, "The dead don´t die" jsou žánrový crossover, a řekl bych, že horor je až někde hodně vzadu), kontext do sociálně kritického rámce. Již v minulosti, byly subžánry jako třeba zombie horror, dobrou záminkou či příležitostí ke kousavé (...) ironii, např. v "Dawn of the Dead (1978, 2004)" dochází k invazi oživlých mrtvol do obchodního domu a touto jednoduchou symbolikou tvůrci (mimo jiné) zdvihají varovný prst vůči konzumerismu (materialismu). S tím se potkáváme i v případě novinky guru independent filmu, ale je zjevné, že tohle nebyl jeho první plán, tím bylo spíš pobavit, což se povedlo. Nahrává tomu i neuvěřitelný casting, tolik hvězd (a k tomu ještě zajímavých) v jednom filmu jsem už pěkně dlouho neviděl. Jednotlivé role jsou napsané výborně, asi nejvýraznější prostor pak získává Adam Driver, možná právě proto mu Jim dal to privilegium přečíst ten scénář až do konce:-). Režisér si, jak vidno, neváhá dělat srandu i ze sebe, což dokládá například i zmíněnou zcizovací scénou. Zároveň zde existuje eventualita, že se po filmech jako byl "Only lovers left alive (2013)" zlehounka, nenápadně dostáváme do nové tvůrčí etapy, řekněme pozdního období (?). Novým snímkem navazuje na určitou tradici svébytného zpracování žánrového filmu, což naštěstí nikdy nedopadlo jako samoúčelná prezentace suverénního autora, ukazujícího, jak se to má dělat. Aniž bych se snažil srovnávat jeho starší věci, je každopádně obdivuhodné, že Jarmusch neustrnul někde na mrtvém (...) bodě, neusnul na vavřínech, že se neopakuje, že jde dál, i když ta cesta není tak strhující, jako byla v devadesátých letech.

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Bori02 (292 bodů)

  Od filmu se nemůže očekávat klasický horror, už jméno režiséra to prozrazuje. V The dead don't die se pracuje s klišé a dělá si z nich legraci, dále občas i porušuje čtvrtou zeď a celkově je to spíš komedie než horror. Ani u tohoto filmu neočekávejte pořádný děj, vlastně se tam ani moc nestane. Ale pokud si s tímto očekávání film pustíte, tak vás čeká zajímavý film.

 • 40%
  0
  0
  15. 7. 2019
  Vali (221 bodů)

  Paterson se mi fakt líbil, ale tohle prostě nebylo ono. V kině jsem pomalu usínala, protože se to hrozně táhlo a když jsem odcházela vlastně jsem nevěděla o čem pořádně film byl. Pár vtipných scének tam bylo, ale jinak fakt nuda.

   • téma zombíku už je hrozně ohraný
  • 50%
   0
   0
   4. 9. 2019
   kyret (36 bodů)

   Suchý humor sice funguje, místy pobaví, ale působí hodně polovičatě a nedopracovaně. dobří herci bohužel jinak prázdnou dějovou linku nezachrání. Sice chápu, že záměrem bylo těžit humor především z kontrastu závážnosti zombie apokalypsy a klidného téměř všedního jednání postav (s velkým nadhledem), ale děj pak nějak postrádá tempo, má moc hluchých míst a nijak negraduje. za mě to příliš nefungovalo

  63 61 ?
  jak hlasovat?
  • hlavněvklidu 60%
  • Bori02 65%
  • katcha-vikova 55%
  • stanislava-sitarova 90%
  • gomacabeza 100%
  • puposlav 60%
  • Vurhor 75%
  • Brenan88 55%
  • kyret 50%
  • Atsus 50%
  všechna hodnocení (22)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: