Pet Sematary (USA)
« další názvy »
USA USA
100 minut

Žánry

:
Horor, Thriller, Adaptace knižní
Motto: Někdy je lepší být mrtvý

Obsah

:
Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov více »« méně

Režie

:
Kevin Kolsch Dennis Widmyer

Scénář

:
Stephen King Matt Greenberg Jeffrey Buhler

Herci

:
Jason Clarke John Lithgow Amy Seimetz Jeté Laurence Alyssa Brooke Levine ...
Premiéra: 11. 4. 2019
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Řbitov zviřátek. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Řbitov zviřátek myslíte! K 31. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Řbitov zviřátek


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 0%
  0
  2
  12. 9. 2019
  Pas (6214 bodů)

  Řbitov hororu. Pokud existuje nějaké "zásvětí" potom skuteční tvůrci hororových filmů budou nutně chodit po právu strašit tvůrce tohoto paskvilu. Klišoidní úvod do děje až to bolelo, budování atmosféry nicotné a samotný příběh je spíš psychodramatem o několika málo hercích . Racionálně se tvářící lékař se nemůže, fakt nemůže, chovat jako infantilní debil a dělat všechno co mu napovídá "pohádkový dědeček" .Je sice jasné, že snímek je určený pro americké (stupidní) diváky ovšem i tam snad platí, že horor musí být alespoň trochu strašidelný a nikoliv naprosto hloupý. Příběh o průvodu dětí , které pohřbívají své mazlíčky na nějakém tajemném místě které obývá pradávné zlo.Tento průvod uvidíte na počátku a pak už vůbec..asi došly děti něbo mazlíčci..Dávní indiáni odtud utekli a tak je na čase držet se jejich příkladu a prchat daleko a nenechat se otrávit blábolem v podání Kevina Kölsche a Dennise Widmyera.

 • 65%
  0
  0
  15. 5. 2019
  tedoun (916 bodů)

  Oproti starší filmové adaptace se toho moc nezměnilo, doslova pěkný horror. Ve staré filmové verzi se oživoval mladší syn kdežto v nové verzi zažila zmrtvýchvstání starší dcera (no a co, každý režisér má přece svůj názor ne).. Kdybych neviděl starou verzi za mlada tak asi dám víc bodu, ale takhle je to na 65 snad pan režisér se nezlobí.

 • 10%
  0
  0
  10. 9. 2019
  gomacabeza (451 bodů)

  Nevím, nakolik to bylo dáno dětským věkem, ale předchozí adaptace z roku 1989 (r. Mary Lambert), na mě působila daleko děsivěji, daleko přesvědčivěji. Z nespočtu převedení knih S. Kinga na plátno je tohle spíše mizérie. Nechci "Řbitov zvířátek" absolutně srovnávat s virtuózním, precizním uchopením a vizionářstvím Stanleyho Kubricka, protože zhruba tady bych musel skončit a uzavřít svůj skromný příspěvek s tím, že se na film dívat vůbec nemáte, protože budete neskutečně zklamáni! Je to opravdu milión světelných let mezi Osvícením a tímto dílem. Věřím, že Kevin Kolsch a Dennis Widmyer na nic podobného (díky své sebereflexi?) neaspirovali, ale ani to je moc neomlouvá či minimálně nevysvětluje, proč vlastně vznikl tento snímek. (Asi si stejně dokážu odpovědět sám, žánrový boom predikoval kasovní úspěch, takže zase pro peníze, protože každé zboží má svého kupce). Předem úplně pomíjím, že se tvůrci rozhodli jít cestou výraznějších úprav a zásahů do scénáře. Jde spíš o to, že celá ta tísnivá, svíravá atmosféra je prostě pryč. Ani v jedné z nejstrašidelnějších scén, kdy postavy prochází na samotný hřbitov a jsou pronásledováni nespočtem démonů, přeludů a halucinací, se nedostavuje nic, co by vás mohlo zneklidnit. Celá scéna tak vyznívá naprázdno. Stejně tak jako v případě rodinné tragédie takřka antických rozměrů, nic, co by vám pomohlo pochopit nezměrné utrpení a bolest nad takovou ztrátou. První návrat ze hřbitova, první zmrtvýchvstání - nic, možná jen trapno. A pozor, tak mocný potenciál, jaký má "špinavé tajemství uvnitř zahnívajícího pokoje", sestra Zelda, vychází taky nazmar. A tak bysme mohli pokračovat do nekonečna. Za mě promarněná šance.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  mil78 (384 bodů)

  Velmi slušná adaptace, nemá nějaký specifický styl nebo atmosféru, ale napětí požehnaně. Dobré jsou výkony a také zvrat v polovině filmu. Neznalost předlohy je v tomto případě výhodou.

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Ghost Dog (317 bodů)

  Mým nejoblíbenějším autorem knih je Stephen King a filmů a seriálů podle jeho knižních předloh či přímo jeho scénářů se pořád objevuje jako hub po dešti, ale bohužel často se to ne úplně povede. U tohoto filmu jsem byl ale spíše spokojen, ačkoliv jsou zde změny v příběhu oproti knize. Samozřejmě nechybí neduh moderních hororů v podobě předvídatelných lekaček, na škodu je i určitá zkratkovist, ale celkové pojetí filmu oproti první filmové verzi z roku 1989, kde se jedná o slasher, mně ve výsledku dost bavilo.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  BaBuKirchner (250 bodů)

  Originální snímek jsem sice neviděla, ale knihu jsem četla a mám jí velice ráda. Velmi jsem se obávala změn, které snímek oproti knize přinesl. Po shlédnutí uznávám, že mé obavy byly zcela zbytečné. Snímek díky nim dostal zcela novou tvář a dokázal fungovat i když si šel vlastní cestou.

 • 50%
  0
  0
  14. 5. 2019
  lukas-gajdos (168 bodů)

  King je jako vzdy, ten nejlepsi spisovatel nevsednich hororu, kazdopadne tenhle film neni uplne presny podle knihy, zde se role tro hu obraci. Pokud milujete typicke jump scares momenty, jednoduche dialogy a hloupe chovani postav, tak je presne tenhle typ hororu pro vas. U zbytku filmu jen usnete. Musim pochvalit prijemnou kameru a desiveho kocoura.

 • 65%
  2
  0
  12. 4. 2019
  richard-bergman (79 bodů)

  Na tento film jsem měl poměrně pozitivní očekávání a nemohu říci, že bylo mé očekávání naplněno. Ačkoliv byl nápad na film velice dobrý, tak mi přijde, že by se s tématem dalo mnohem více vyhrát. Řekl bych, že častého sledovatele hororů film nezvedne ze židle, ale pokud jste lekací typ, tak jak už to tak bývá skoro u každého hororu máte se na co těšit. Abych jen film nekritizoval, tak bych rád pochválil herecký výkon hlavní hrdinky a také to, že konec hororu překvapil téměř každého kdo byl u filmu přítomen.

 • 65%
  0
  0
  3. 9. 2019
  LUCKYYY (21 bodů)

  Relativně dobře zpracovaný King - zajímavé pojetí filmu, ovšem na knihu to nemá. Spousta věci je jinak, něco úplně neladilo dohromady, ale špatné to rozhodně nebylo. Za mě možná o chlup lépe natočené než To. Uvidíme jak se vyvede druhá část. Podle toho Hypu všude kolem doufám že to bude lepší než první část.

Hodnocení a recenze Řbitov zviřátek

60 63 ?
jak hlasovat?
 • boric_model 0%
 • Liška77 50%
 • karlos1 85%
 • jakub-fabry 75%
 • hlavněvklidu 60%
 • tomas-mach 40%
 • enrico-bonsch 70%
 • Manekenthe 75%
 • adel-ka-lukacova 80%
 • 1nikis1 80%
všechna hodnocení (66)